Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet egy ilyen apával...

Mit lehet egy ilyen apával kezdeni?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak néhány éve. Anyámmal élek, minden rendben...lenne, de az apámmal valami nagyon nem stimmel.


Folyamatosan nőzik, 15-20 évvel fiatalabb tyúkokkal jár. Egyiket a másik után szedi fel, szedné fel, és folyamatosan engem (és másokat) traktál a magánéletével, szexuális szokásairól. Amikor valamelyikkel megromlik a viszonya (pl. nem hívja fel a nő 2 napig) akkor a halálán van, és folyamatosan csak siránkozik, fenyegetőzik, hogy megöli magát. Tőlem várja a csodát, hogy olyankor mit csináljon.


Elviselhetetlen, kezelhetetlen. Mindig az nőkről, a kevés fizetéséről, az öngyilkosságról beszél, hogy neki milyen szar, mert őt mindenki átveri, megcsalja, kihasználja, mindenki csak rosszat akar neki stb.


Amikor elmondom neki, hogy ez az ő magánélete, nem érdekel, oldd meg, akkor megsértődik, és elkezd sértegetni, gyűlölködni.


Mit csináljak??!


Semmi más nem érdekli most, féltékeny, hogy a jelenlegi nője elhagyja. De igazából nem tudok rajta kiigazodni, mert 3 napja még együtt aludtak... Most nem hívja a nő, és ez a baja...


Máskor azért aggódott, nehogy gyereke legyen tőle az akkori nőjének. Szakítottak, és fél évig semmi mást nem hallgattunk, minthogy "jaaaj, ugye nem terhes?!" Pedig előtte nagyon emlegette, hogy szeretne gyereket még (60 közelében van.)


Elképzelésem sincs, mit csináljak. Elutasítanom nem lehet, hiszen az apám, de nem tudom elviselni, ha folyamatosan rinyál, és közben meg mindenkit megbánt, leköp maga körül.


Tudtok segíteni? Köszi, hogy végigolvastátok.



2017. aug. 13. 22:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás a kulcsszavak között van. El kellene küldeni egy szakemberhez.
2017. aug. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Megmondani neki, hogy ne terhelje a környezetét a magánéleti dolgaival, menjen szakemberhez és kérjen segítséget.

A dicsekvés is egy tünet, olyan dolgokkal kérkedni, amelyek nem tartoznak másra...

2017. aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Jár valami pszichiáterhez, de nem sűrűn, és az semmit nem segít rajta. Ha piál, akkor egy fokkal jobb a helyzet, de félek, nehogy alkoholista legyen.


Hiába mondtam neki, hogy figyelj, rohadtul lefosom, mi van a nőddel, nem érdekel a zűrzavaros szerelmi életed minden másodperce.

Hiába mondom, hogy menjen orvoshoz, nem foghatom meg a kezét, erőszakkal nem vihetem el kezeltetni.

Nem érti meg, mi a bajunk vele, állandóan hívogat, és a nyakamra jár folyton. Ha nem segítek neki, akkor meg mindennek elhord... Csak egyre rosszabb a helyzet... Csak most határoztam el, hogy kiírok egy kérdést erről, mert már nagyon elegem lett. ma is két órán keresztül egyfolytában szívta az energiámat. Sokan már az első panasznál otthagyják, vagy kinyomják a telefont. ha meg nem veszem fel, félek, hogy emiatt még szarabbul lesz, és megöli magát.

Mivel ritkán találkozunk (heti 1-2 alkalommal), nem akartam/akarom elküldeni.

Érdekes, amikor pedig minden oké vele, mert rövid ideig jól megy neki, akkor oltári magabiztos, nagyképű.

2017. aug. 13. 23:00
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kezeli veled helyén a kapcsolatát , ö az apád , nem a havered, te meg nem vagy a pszichológusa, nem hasznalhat terapiara.

Nem vagy felelös erte, a szexualis eleteert , radkenyszeriteni szexualis temakat a zaklatasnak egy formaja.

El van tevedve az alak, szakitsd meg vele a kapcsolatot. Mi lesz ha elkezd zaklatni szexualian?

2017. aug. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Úgy ertem, h fizikalisan is
2017. aug. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Azt gondolom hogy tul nagy felelosseget valalsz az apadert. Ha forditva lenne, es te lennel az apa o a gyerek akkor megertenem, persze csak abban az esetben ha a gyerek meg eleg fiatal. Egy felnott embert megvaltoztatni egy masik mar soha nem fog, plane nem ha az a gyereke, akit meg csak nem is vesz komolyan, hiszen az o "tulajdona". Tudom borzaszto dolog vegig nezni amikor egy szeretett szemely ostoban onpusztito eletet el, vagy a vesztebe rohan. Tapasztalatbol beszelek, nekem az anyam volt alkoholista, masokat hibaztato, gyulolkodo. Az en eletem is pokol volt, es fiatal felnottkoromban meg jott hozza az onvad is hogy nem tudok rajta segiteni.

Most mar nem vagyok fiatal, es tudom azt hogy mindenki a sajat eleteert felelos, akkor is ha ez tortenetesen az anyam vagy az apam.

Mit tehetsz? Elmondod a velemenyedet, aztan rahagyod hogy eljen ugy ahogyan o akar, es tartod vele a ket lepes tavolsagot. Ha nem engedi hogy segits rajta es melyrepulesben zuhan lefele, akkor nem szabad hogy teged is magaval rantson.

2017. aug. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

Na olvassuk el a leírást. Hmm.. Olyan sokat nem is tévedtem.


Háát megváltoztatni már nem fogod. Vagy így vagy sehogy. Esetleg eléállhatsz hogy ez van, és akkor vagy észheztér (nemhinném), vagy te leszel az akárki, és otthagyod.

Pszichológus, ilyesmi voltmár? Érdemes lenne megnézni, hátha valami van a hátterhében.

2017. aug. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nyomatékosan megmondod (megírod), hogy otthagyod vagy kinyomod a telefont, ha elkezd siránkozni vagy dicsekedni. Ezt viszont minden esetben tedd is meg!!! Hamar leszokik a vegzálásról, ha nincs közönsége.

Ezt a mondatodat nem értem: "semmi mást nem hallgattunk".

Ki a többesszám másik fele? Testvéred, párod, talán csak nem az anyukád?

Egyébként egy apát is el lehet/kell utasítani, ha nem megfelelő a viselkedése.

2017. aug. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

20 év fölötti fiú vagyok, az anyámmal élek


"semmi mást nem hallgattunk": miután a volt nőjével szakított, félt, hogy nehogy közben kiderüljön, hogy terhes lett tőle a csaj. Mindig erről beszélt, hogy hogy védekeztek (óvszer) meg mi van, ha a nő belekente a spermáját a hüvelyébe stb. stb. Félelembe élt, nehogy egyszer telefonáljon a nő, hogy terhes, és hogy fizessen gyerektartást.


Aki azt írta, hogy engem zaklatna:

nos, ez kizárt, ő nem ez a típus. Mindent el tudok képzelni róla, de ezt nem. Meg különben is heteró, és én is.


A dicsekvés pedig nem annyira jellemző rá, az utóbbi 2-3 évben szinte csak a világfájdalom van rajta.

Állandóan sír rí, hogy őt senki nem érti meg, stb...


Közben zsarol engem, azzal, hogy ő is meghallgatott engem annak idején, amikor nekem volt kamaszkoromban egy rosszabb periódusom. Ezt felemlegeti, belém rúg szavakkal, stb. stb. Egy igazi csótányként viselkedik...

2017. aug. 14. 12:46
 10/17 A kérdező kommentje:

Ja, és a legrosszabb, hogy még viccelni se lehet vele, mert minden froclizáson megsértődik.

Próbálom őt kis szarkazmussal a jó útra terelni, viccelődni rajta, hogy térjen már észhez, stb.


Semmi nem érdekli. Most a szünetben hobbiból olaszul tanulok, és amikor elújságoltam neki, akkor lefitymálva megkérdezte, hogy én spanyolt tanulnék inkább... miért nem spanyolt tanulsz?...

hiába mondtam, hogy azért tanulom, mert megtetszett ez a nyelv, ő folytatta a kötözködést, hogy az szebb, meg hogy máskor mondtam, hogy szeretnék spanyolul megtanulni, miért az olasz...

Ő bezzeg semmit nem csinál, még egy nyelvvizsgája sincs, le nem ülne 2 percre tanulni, mert lusta. Most gondolom irigyli a lelkesedésemet...

2017. aug. 14. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!