Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan apával, akivel abszolút nem lehet normálisan megbeszélni semmit?

Figyelt kérdés

Tudni kell róla, hogy egy igazi autoriter szülő. Ez azt jelenti, hogy vagy az van, amit ő akar, vagy mehetek a háztól. Kábé ez a szint. Mindig is ilyen volt. Anyám sokkal humánusabb, ő nemcsak egy szempontból lát egy helyzetet, hanem mindenkivel képes együtt érezni és igazságos lenni. Ez a tulajdonság apámból teljesen hiányzik. Sose lehetett vele semmibe se dűlőre jutni, amikor 12-13 éves voltam és kerestem önmagam, mint minden ilyen korú gyerek, akkor közölte velem, hogy ő azt akarja, hogy ilyen, meg olyan legyek. És ha olyan lettem, amilyen személyiség neki megfelelt (jó tanuló, mindig otthon ülő, ugyanaz az érdeklődésem, stb...), akkor nagyon jól kijöttünk. Viszont amikor egy kicsit változtam (más lett az érdeklődésem, 4,2 lett az átlagom, más a stílusom stb.) , nagyon durván ellenem fordult és ott ment tönkre véglegesen a viszonyunk. A mai napig nem képes elfogadni, hogy nem vagyok olyan, mint amilyennek ő szeretné, hogy legyek. De ROSSZ se vagyok, rendesen beosztom a pénzem, jókislány vagyok, dolgozom, tanulok, kedves vagyok, nem iszom minden hétvégén hulla részegre magam, de még így is folyton csak bánt:( Ne akarjátok tudni, hogy mennyi lázadásomba és munkámba tellett, mire kamaszkoromban kiharcoltam magamnak, hogy lehessen egy kis magánéletem. Mert ha rajta múlott volna, nem mehettem volna sehová és oda mentem volna tovább tanulni, ahová ő akarja. Kemény évek voltak ezek állandó veszekedéssel és sokat sérültem. Jelenleg ott tart a kapcsolatunk, hogy ő közeledni akar felém, természetesen a maga módján, hogy formálni akar, én meg állandóan visszautasítom és egyszerűen nem beszélek vele, mert nem bírom ezt. Miért nem felelek meg neki úgy, ahogy vagyok? Miért akar engem állandóan irányítani, meg formálni? Állítólag a feltétel nélküli szeretet az igazi. Hát ez nem az. Egyébként rohadt erőszakos, agresszív a természete, sokszor felpofozott kiskoromban. Utálom és előttem teljesen elvesztette a becsületét, mint ember.


Miért nem tud engem feltétel nélkül elfogadni és tiszteletben tartani?



2014. jan. 22. 19:19
 1/2 LamboLover ***** válasza:

Irányítani akarja az életedet, mert a sajátját elk*rta. Ne engedd neki. Ha az kell ne állj szóba vele de ne engedd, hogy tönkretegyen, mert ha olyan életet élsz amilyet nem akarsz akkor máris tönkretetted magadat.

Csalódott a saját életében ezért a tieddel próbálkozik. Kár, hogy nem teheti, ha egy csepp eszed van. Amúgy hány éves is vagy?

2014. jan. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"Utálom és előttem teljesen elvesztette a becsületét, mint ember" "Miért nem tud engem feltétel nélkül elfogadni és tiszteletben tartani?" - ezek a kulcsmondatok... Ő olyan, amilyen, nem jó, hogy ilyen, de nem tudod megváltoztatni. A valóság sajnos ott van és hat, függetlenül attól, hogy felismerik-e. A bölcs ember ezért azt nézi, hogy az eleve adott szituációból hogyan tudja kihozni a legtöbbet. Szerintem a jelenlegi szenvedéseid nagy része onnan jön, hogy szeretnéd, ha megváltozna, szeretnéd, ha elfogadna téged. Magad mondtad ki, hogy ő nem ilyen. Azért vagy frusztrált, mert olyasmit szeretnél elérni, ami nem megy. Engedd őt el! Felnőtt vagy. ha ő nem fogad el, fogadd el TE saját magad, szeresd magad, tiszteld magad. Ha ez megy, akkor lesz egy olyan kisugárzásod, hogy másik is elkezdenek tisztelni és elfogadni.
2014. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!