Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem furcsa nektek, hogy egy...

Nem furcsa nektek, hogy egy anyuka a gyermekét Anginak becézi, de igazából Attilának hívják a kisfiút?

Figyelt kérdés
Szerintem az Attilát Atinak szokták becézni.
2017. aug. 16. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Hat ha mondjuk a gyerek lánynak érzi magát, miért ne becézné így?
2017. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A vezetéknevük nem Angi? :D
2017. aug. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 boszi8323 válasza:
74%

Ezek a fura becenevek gyereknyelvekből szoktak megmaradni.Lehet ő használta sokszor ezt a szót baba korban.

Vagy így mondta a nevét kicsi korban(ha már nagyobb) ,vagy kisebb rokon úgyanígy és rajta maradt.A legegyszerűbb ha megkérdezed kedvesen ha annyira érdekel nincs abban semmi.

2017. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
az Angi az Angéla beceneve :/
2017. aug. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Furcsa, de amint előttem is írták: lehet, hogy okkal van így. Nem kizárt, hogy a gyerek kicsiként valamiért "Angi" néven emlegette magát, a kicsiknek szokásuk, hogy mikor még nem nagyon tudnak beszélni, akkor csak a magánhangzókat találják el pontosan, a mássalhangzók véletlenszerűen jönnek-mennek.
2017. aug. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Lehet, hogy tényleg lánynak érzi magát a kisfiú. Az ovinkba jár egy kisfiú, és őt Esztinek szólítja az anyja.

Nekem furi, de az anyja tudja.

2017. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
A becenév szabad szójáték. Nincs olyan, hogy "de azt így szokták becézni". És akkor mi van? Nem kötelező úgy hívniuk. Bár ha a keresztnévből származik a becézés és mégse hasonlít rá hangalakilag szinte semmiben, az azért nekem is fura, mert nem értem, hogy következtették le. De ahogy előttem is írták, lehet, hogy babanyelvből, gyereknyelvből maradt. Az egyedüli zavaró tényező lenne számomra, hogy egy női név (Angéla vagy Angelika) becéző formáját használják.
2017. aug. 17. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%

Engem Nyunyunak becéz, pedig Veronika vagyok.

Szerintem semmi fura nincs ebben, lehet, hogy nem is a névből becézi a gyereket, vagy egy aranyos nyelvbotlás után ragadt rá.

2017. aug. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!