Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is ilyen anyja van?

Tóth Benő kérdése:

Másnak is ilyen anyja van?

Figyelt kérdés
Anyám mindennap fekszik, éjjel nappal, csak kicsit ül fel. Mi a testvéremmel járunk boltba, ügyeket intézni. Ételt is az ágyba kell neki vinni. Nem főz, nem takarit. De megmondja mit hogyan kell csinálni. Engem szeretne irànyitani de én nem hagyom, és ez miatt sokatt veszekedünk. Észrevettem hogy hol hazudik , vagy füllent.
2017. aug. 18. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Nekem nem,de az anyósom dettó ugyanilyen semmirekellő volt.
2017. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Miért,beteg? Vagy csak lusta dög? Miből él,dolgozni sem jár?
2017. aug. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Régebben is ilyen volt? Vagy mióta van ez? Lehet, hogy csak felkészít a felnőtt korra.
2017. aug. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
elásnám...
2017. aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aki ilyeneket ír, hogy elásnám stb. Csak kérdezem, hogy ti mit képzeltek magatokról?! Egy idegen ember édesanyjáról írtok! Ha nem tudtok normálisan válaszolni, akkor takarodjatok innen és ne írogassatok hülyeségeket!

Kedves kérdező! Lehet anyukádnak valamilyen pszichés problémája van! Ha ez igaz, akkor arról ő nem tehet, ne hibáztasd kérlek! A "tünetek" alapján lehet, hogy depressziós. Ez a betegség szinte mindig szociális, munkahelyi stb. diszfunkcióban nyilvánul meg, pl. egész napos ágyban fekvés, fáradtság stb. Kicsit tudnál írni az életkörülményeitekről?

Az alábbi tünetek közül, melyek igazak rá?

-rossz hangulat

-apátia (örömre való képtelenség, fásultság, szexuális érdeklődés elvesztése)

-a napi tevékenységek iránti érdeklődés elvesztése

-önértékelés problémái (súlyos önbecsülési hiány)

-alvászavar (típusos esetben inszomnia (alvás hiánya, nehéz elalvás, nyugtalan alvás, korai ébredés stb.) atípusos esetben túlzott aluszékonyság)

-koncentrációs zavar, gátolt kognitív funkciók (gondolkodás)

-testtömeg változása (típusos: csökken, atípusos: növekszik)

-agitáció vagy gátoltság (ingerlékenység vagy reakcióképtelenség)

-fáradság

-szuicid attitűd (öngyilkossággal kapcsolatok gondolatok, öngyilkossági kísérlet)

Nem kell az összesnek egyszerre jelentkeznie a diagnosztizáláshoz (sőt nem is tud, mert vannak ellentétesek).

Na most, én nem mondom, hogy anyukád depressziós, de sajnos ez egy népbetegség. Fontos kérdés, hogy mindig ilyen volt-e?

Családi körülményekről jó lenne, ha írnál kicsit bővebben. Milyen az egzisztenciális állapot, anyukád férjezett-e, csonka vagy egész családban éltek?

Ha valamelyik tünet nem világos, nyugodtan írj!

Akkor is érdemes elmenni pszichológushoz, ha nem depressziós, mert egy-egy félresiklott életen is sokat segíthet. Amennyiben felmerül(t) a depresszió gyanúja, én inkább a pszichiátert ajánlom, nem kell tőle félni!

Sok kitartást anyukádhoz, ne hagyjátok magára!

Remélem tudtam segíteni! :)

2017. aug. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Igen, depressziós tesoja 1 éve meghalt. Probálok vele beszélgetni, de ha valamit elmondok neki akkor vitáink alkalmával fejemhez vágja kiforgatva a szavaimat. Lassan 30 leszek nem hagy élnj, barátomat elmondja mindennek de mi tök elvagyunk egymással. Anyagi gondjaink is vannak. Apám rákos lett.
2017. aug. 20. 21:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Sztem vigyétek pszichiàtriàra kezeltessétek .Járjon emberek közé progranokra stb.Apukàdat meg sajnàlom.Acsaládban nekünk is volt ràkos beteg és mindíg mentünk làtogatni suli utàn én is mentem .Nem tudtunk mit tenni àpoltuk halàlàig .
2017. szept. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!