Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segitenem kellene anyagilag...

Segitenem kellene anyagilag apukamat mert sokat koltok?

Figyelt kérdés

apukam azt szeretne, ha anyagilag tamogatnam

a minap egy csaladi osszejovetelen szobakerult a tema es elmondtam mennyit koltok egy honapban

sajat lakas, rezsi szamlakkal egyutt 25.000, BKV berletem 10.000 es elelmiszerre koltok havi 40.000 illetve van egy kocsim ami havonta 20.000 forint (biztositas, benzin)

ezen edesapam teljesen kiakadt, hogy kolthetek ENNYIRE SOKAT

szerinte ha nekem ugyis ilyen sok penzem van, segithetnem


2017. aug. 31. 18:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem annyira sok. Édesapádnak van jövedelme? Mennyi? Van testvéred? Ha valóban rászorul édesapád, akkor segits neki. Én nem szoktam javasolni a pénzzel való segitést, hanem mindenkinek azt ajánlom, hogy vásároljon be, élelmiszert, tisztitószert, ruhát, stb., váltsa ki a gyógyszerét, vigye el fodrászhoz, stb. De ha Édesapádnak több a nyugdija, mint a te jövedelmed (ez azért elég gyakori), akkor nemtartom indokoltnak angymértékű segitséget.
2017. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan nagy összeg, én kb 4x ennyit költök egy hónapban, ráadásul céges kocsival járok.
2017. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már, teljesen ésszerű kiadásaid vannak. Nekem is kb ilyen. Pesten egy havi 30 rezsi + 10 bkv +40 kaja alatt senki sem jön ki ha nem spórol minden forinton. Nekem is ez az alap. Persze, a kocsi "luxus", de én meg viszonylag drága sportot űzök. Mások eljárnak bulizni, vagy étterembe, wellness hétvégére, esetleg drágább ruhákat vesznek...

Mindenkinek van valami gyengéje, amire költ az alap létfenntartáson felül és szerintem elég szánalmas ezért kinézni valakit.

Szerintem apukád turkájon a saját zsebében. Gondolom nem éhezik. Ha nagyon szarul áll, akkor megfontolandó, hogy segítsd-e, de ilyen hozzáállással, hogy neki jár...

2017. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem költesz sokat, sőt ez egy alsó határ egyedülállóként.

Max apádnak tűnik soknak, aki egész életében 130-140 nettón vagy annyin se tengődött. Ugyan kíváncsi vagyokrá, hogy öreged hol spórolt etében. Zsíros kenyéren élt, nem fürdött, inkább megfagyott de ne nem tekerte fel a radiátort? Vagy apád nincs tisztában a mai költségekkel, ami az emberekre hárul.

2017. szept. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
5%

Amikor egy szülő gyereket vállal, azt el is kell tartani és olyan munkát kell keresnie, ami mellett fel is tudja nevelni és ez nem törvényszerűen a legjobb pénzben.

Az ilyen kérdések lnél mindig az jut eszembe, hogy az ilyen gyerek, aki ahelyett, hogy a szülővel beszélné ezt meg, inkább kiírja egy csomó idegen embernek, hogy azok szólják le ismeretlenül azt, aki idáig elsegítette, az ezt nem érdemli meg.


Könnyű mondani, hogy valaki keressen jobban fizető munkát, egy 50 éves már nem fog találni és azért van vacak melója, mert inkább feláldozta a lehetséges karriert egy ilyen gyerek miatt.


Kérdező: ez nem sok költés szerintem. De ahogy kezeled apád felvetését, az undorító.

2017. szept. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

Ezek amiket felsoroltál alap dolgok, de az érdekesebb, hogy ruhára, szórakozásra mennyit költesz, mennyiből és mennyit teszel félre baj esetére.

Amúgy ha van egy kis plusszod besegíthetsz, ha elromlott a hűtő vagy hasonló.

2017. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
"Gyáá aggyá mán pénzet neked ugyis ojan sok va!" Suttyó...
2017. szept. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!