Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy anyuék állandóan ezzel "piszkálnak" minket?

Figyelt kérdés

Még kiskorunkban elhagyott minket apukám és ezért mamám eladta a saját házát,mi is a miénket és összeköltöztün k egy nagyobb és sokkal szebb házba. Mondhatni, hogy engem és az ikertestvéremet mama és anyu együtt neveltek fel, nagyon sokat tettek értünk és igazán szeretjük őket, de mama néhány éve mindennap a fejünkhöz vágja, hogy hálátlanok vagyunk. Mindegy mit teszünk mindig megkapjuk ezt. Mostanában már anya is sűrűn mondogatja és nem értem miért. Bármit is tettek értünk, amit ennyire bánnak nem mi kértük. Nem mi akartunk ikerek lenni, nem miattunk ment el apu és nem értem miért kell ezt mindennap elmondaniuk (hogy hálátlanok vagyunk).

Mi sem vagyunk tökéletesek persze. Pl.én egyszer kilógtam bulizni, tesóm megbukott érettségin matekból és voltak más "kihágásaink" is,de létezik olyan fiatal, akinek nem volt? Akkor minden gyerek hálátlan?

Persze mi sose mondhatunk semmi negatívat rájuk, pl hogy apu azért lépett le, mert anya megcsalta a saját haverjával vagy,hogy mama úgy osztott el 600E forintot köztünk az egyetlen uncsik közt, hogy 300E uncsimnak és 300E nekünk, mert mi ikrek vagyunk. Ez még igaz az előtt volt, hogy apu elment, de maga a tudat rosszul esik, hogy 3 unakája között így kivételezik és ez mai napig így van,ami a legrosszabb, hogy mindenre az a "kifogás", hogy de mi ikrek vagyunk.


Elnézést, ha kicsit érthetetlen a kérdés,de nagyon szomorú vagyok és nem hiszem, hogy teljesen normális, hogy anyu és mama hálátlannak tart minket mikor sosem tettünk semmi megbocsájthatatlant vagy olyat,ami tényleg hálátlanság lenne.

18/L


2017. aug. 31. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Te is tudod, hogy nem normális, de azon felül, hogy kipanaszkodtad magad, mi a kérdés?


Azért egy matekbérettségin megbukás meg messze nem "kihágás", ahhoz síkhülyének kell lenni...

Kérdezzétek meg talán tőlük, miért mondják ezt folyton.

2017. aug. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A kérdés konkrétan az lenne, hogy hogyan lehetne ezen változtatni?


Valóban nem kihágás, de ez a hálátlanok vagyunk dolog még jóval az érettségi előtt elkezdődött.

2017. aug. 31. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Minden egyes halatlanos mondatra mondjatok azt, hogy, "nem, nem, en halas vagyok neked anya/mama, hogy szeretetben neveltek engem/minket es nagyon szeretlek benneteket" Hatha abbahagyjak :)
2017. szept. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Azt gondolom hogy a kommunikacio nagyon fontos. Mindig meg kell probalni megbeszelni azt ami bant. A ti esetetekben pont ezeket a dolgokat, amiket itt leirtal. Persze ehhez kell egy jo alkalom, es higgadt hozzallas. Mert ha egyszer szepen es szeretettel ezt elmondanatok, talan tisztazni lehetne.

Persze sajnos nem lehet garantalni, mert az a baj, hogy az elozo generaciok mindig halatlannak es haszontalannak latjak a kovetkezot. En anyukad generacioja vagyok, de mar mi is ugyanezt a szoveget hallgattuk annak idejen mamad generaciojatol. Szoval ha nem ertik meg, hogy igazsagtalanok veletek, mert ti tenyleg szeretettel es halaval vagytok irantuk, csak egyszeruen fiatalok vagytok es kesz, na meg persze ikrek, igy nyilvan minden ami tortenik duplazodik emiatt, ami nem a ti hibatok. Szoval ha nem ertik meg, akkor hagyjatok rajuk, ne veszekedjetek veluk, de ne is szomorkodjatok rajta. Mint mondtam ez sajnos idos generacio betegseg, halatalannak meg semmirekellonek latni a soron kovetkezo generaciot. Ezt hivjak ugy hogy generacios problema.

2017. szept. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
Költözzetek el és visza se nézzetek. Ennyi, ilyen ostoba emberekkel minek törődni?
2017. szept. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

5-ös vagyok. Ezt én is megkaptam mindenre.


NEM én kértem, hogy csináljanak meg és neveljenek-ruháztassanak etessenek, akkor?


Most mit értek el vele? 1000km-re élek, és félévente 2-3 órára hazalátogatok, de ennyi.

2017. szept. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Meg kell beszélnetek Anyuddal és a Mamáddal, hogy ez bánt Titeket. Sok ilyen van, hogy felhánytorgatják a segítséget. Meg kell mondani, hogy Ti ketten vagytok, az unokatestvéretek pedig egyke, így Ő többet kap. Ha jól értem, a Mama Nektek és az uncsitesótoknak adta a pénzt, és nem úgy, hogy Anyukádnak és a testvérének. Úgy más lenne a 300-300 E Ft elosztás. Ő így a gyerekei között nem tesz különbséget, de az unokái között igen.
2017. szept. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!