Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nővérem mindent megkap, mert...

Nővérem mindent megkap, mert állandóan követelőzik. Normális?

Figyelt kérdés

Nővérem nagyon egoista, akinek soha semmi nem elég. Mindig van valami hóbortja, amit heteken belül megun. Gondolok itt a fényképezésre: megkapta hozzá az egyik legdrágább gépet, mert azt is kikövetelte, 1 hónap alatt megunta és azóta is a polcon áll a fényképezőgép. Aztán jött a festegetés. Tényleg szépen tud rajzolni/festeni, de ezzel mindig is csak hobbi szinten foglalkozott. Ekkor is megkapott egy elég komoly festőállványt, hozzá drága festékeket, aztán 2-3 hét múlva már felé se nézett. Az ő esetében egy dolog van ami örök: a vásárlás és a drága holmik felhalmozása (drága cipők, táskák, ruhák), de úgy, hogy a gardróbja már tele van és rengeteg dolgot már nem is hord.


A fő probléma: anyáek nem veszik észre, hogy ez teljesen fölösleges amit nővérem csinál. Mindig azt mondják ha feljön ez a téma, hogy jól tanul, megérdemli. Ez igaz, tényleg jól tanul, de otthon pl semmit se segít. Én mindig segítek anyának, abban amiben csak tudok, na meg pofán se lenne a szüleimtől elvárni, hogy mindent ők csináljanak. Engem már rossz érzéssel tölt el a nővérem viselkedése, mert én sose voltam ilyen. Soha nem vettem fölöslegesen drága holmikat, egy tized annyi ruhám sincs mint nővéremnek. Hogy miért? Mert fölösleges. Na meg szívem se lenne így lehúzni anyáékat.

Szerintetek van bármi esély arra, hogy anyáék is belássák, hogy amit nővérem csinál az már nem normális? Hogy lehetne őket jobb belátásra bírni?

Én 16/L, nővérem 18.


2016. szept. 18. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Voltam én is ilyen helyzetben. A nővérem kiürítette a családi megtakarítást mikor építkezett, az öccse meg dögöljön meg. De nem döglöttem meg hanem amikor munka volt a családban, főleg idős szülő gondozása akkor érthetően tudtukra adtam hogy minden terhelés a nővéremé és annak uráé mivel az örökség is azé lett. Persze a munka már büdös volt nekik, ezért villámgyorsan megpróbálták odaadogatni az elmaradt örökséget. Persze mivel nem láttam hogy ez maradéktalanul megtörtént, a munka és minden gond a nővéremé ma is. Azóta még a munkakerülő ura is elvált tőle és vitte fél vagyonát, és mindegyik egy meglepően különös párt talált magának. Persze az új párja szintén a megmaradt vagyonára pályázik. Vagyis akasztják a hóhért, azaz lopják a tolvajt.
2016. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

"Szerintetek van bármi esély arra, hogy anyáék is belássák, hogy amit nővérem csinál az már nem normális?Hogy lehetne őket jobb belátásra bírni?"


Ha nővéred mama/papa kicsi lánya, akkor sehogy sem.



Nálam ugyan ez a helyzet.De nem írom le történetet, mert nehogy "nővérem" magára ismerjen.

2016. szept. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
mert egy elkényeztetett liba
2016. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha a szüleid ezt megengethetik maguknak, hogy havonta kidobjanak rá ennyi pénzt, nincs mit tenni. A helyedben én felfilágosítást adnék nekik a helyzetről.
2016. szept. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
A szülőknek maguktól kéne észrevenniük hogy baj van.
2016. szept. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Mi közöd hozzá? A kérdésből az derül ki, hogy te is megkaphatnád ezeket, ha kérnéd, de nem kéred. Anyádék meg arra költik a pénzüket amire akarják. Fölösleges-fölösleges, persze egy csomó minden fölösleges, hisz földbe vájt lyukakban is élnek emberek, áram meg tiszta víz nélkül. Úgy is lehet élni, csak minek? Ha valaki megteheti, hogy kényelmesen él, miért ne tenné? Mert néhány gyökérnek ez nem tetszik? Kit érdekel? Ha nem tetszik a rendszer kérdező, akkor el lehet menni dolgozni, meg el lehet rögtön a 18. szülinapodon költözni, és akkor majd jól megmutatod neki, hogy mekkora király vagy. Biztos nagyon fogja érdekelni.

És ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez a normális hozzáállás a dolgokhoz, amit nővéred csinál, csak azt, hogy neked rohadtul semmi közöd hozzá. Te a saját életeddel foglalkozzál, ne anyádékat meg a nővéredet próbáld nevelni. Majd ha nekik bajuk lesz a helyzettel, akkor lerendezik egymás között.

2016. szept. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
nekem is ilyen a testverem bovebben en se irok ide csak annyit higy nem erdekli őt se milyen sokat kell dolgozni a penzert ő csak elszorja vegulis ugyse ő dolgozik erte es nem is sajnalja anyat durva. mar most laton hogy őneki sose lesz munkahelye ki se birna egy munkahelyet itthon se mozdul meg, ferfiak tartjak majd el mar most latom
2016. szept. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
Rajtuk mar nem lehet segiteni
2016. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező! Üdv a klubban. Épp most írtam ki én is egy nagyon hasonló kérdést. Bár én a takarításról, segítésről, és ruhákról annyira nem szóltam, de ugyanez megy nálunk is. Húgom szobája tele ruhákkal, néha én öröklök meg tőle valamit, azokból öltözködöm kb. Segíteni még úgy is mindig én segítek, hogy már nem otthon lakom, ő semmit sem csinál otthon.


Itt a kérdésem, ha van időd olvasd el, szerintem nagyjából ugyanarról a jelenségről beszélünk:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Szülők egyébként nálunk sem veszik észre magukat, továbbra is kényeztetik, míg én gyerekkorom óta mindenért megdolgoztam.


26L

2016. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Kedves 6-os. Kicsit állíts a hangerőn, mert szinte fröcsög a laptopom tőled.


Fogalmad sincs milyen érzés ilyen családban felnőni. A kérdezőnek, úgy ahogy nekem se, nem azzal van problémánk, hogy a másik milyen konkrét tárgyakat kap (még annak ellenére is, hogy mi nem vágyunk azokra a tárgyakra), hanem a szeretettel és törődéssel van gond, amit a másik zokszó nélkül megkap. És ez a szintű kényeztetés a másik gyereknek jogosan esik rosszul.

Nem tudom te milyen családban nőttél fel, de hogy nem egészséges a felfogásod, az is biztos.

2016. szept. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!