Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti beleszólnátok ilyen mértékb...

Ti beleszólnátok ilyen mértékben a kiskorú meleg gyereketek párválasztásába?

Figyelt kérdés
Tini korunkban nagyon jóban voltunk az illetővel (nem, nem rólam van szó). 15 évesen jött össze a párjával, nem sokkal később kiderült a szülők számára is, onnantól kezdve a párját nem engedték be a lakásba, eltiltották őket egymástól majd mikor ezekkel nem értek célt (tudták, mert persze le se szálltak róla) feljelentéssel fenyegetőztek majd a srácnak pénzt ajánlottak hogy tűnjön el és hagyja a fiukat stb. Állandóan azzal jöttek ha nem ismerkedtek volna meg, akkor a fiuknak meg se fordult volna a fejében a b*zulás. Teljesen megkeserítették az életüket, komolyan a srác barátom lelki beteg lett emiatt és azóta is rossz viszonyban van a szüleivel, sőt még most is, több mint 10 év után, őszintén azt mondja hogy nem szereti őket emiatt mert annyi fájdalmat okoztak nekik akkoriban. Mostanában sokat gondolkodom gyermekvállaláson és ép ésszel nem tudom felfogni, hogy vajon megérte egy életre tönkretenni a kapcsolatot a saját gyerekükkel csak mert utálták a párját? Én képtelen lennék erre. :/
2017. szept. 3. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, soha nem lennék képes ilyet tenni a saját gyerekemmel.


off

De a párja azért ugye kitartott melette???

2017. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sokszor megingott a kapcsolatuk, de kitartott mellette. :)
2017. szept. 3. 22:19
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Még 10 év múltán is együtt vannak?
2017. szept. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

"ha nem ismerkedtek volna meg, akkor a fiuknak meg se fordult volna a fejében a b*zulás"

Mivel ilyen butaságokat nem hiszek s amúgyis tisztelem az emberek személyiségi jogait, még ha gyermekek is, empatikus is vagyok, a homoszexualitásban sem látok semmi különöset, nyilván nulla esélye van, hogy valaha is így viselkedjek.

De sajna vannak nagyon intoleráns emberek, akik még téveszmékben is hisznek.

2017. szept. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Hát a fene se tudja....

Valószínűleg ilyen mértékben nem, de nem örülnèk azért neki...

2017. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Legtöbb szülő nem örül annak, ha kiderül, hogy a gyereke meleg, de ennyire nem durvul el a helyzet. Ha homoszexuális, el kell fogadni. Egyébként szerintem a szülőknek kellene kezdeményezniük a békülést. Sajnos olvastam olyat ezen az oldalon, hogy egy lányt kitagadtak a szülei, mert megtudták, hogy leszbikus, de felháborodva írta egy ismerőse, hogy nemrég meghalt és siratták, gyászolták. Szerintem beszélned kellene a szülőkkel, hátha úgy megtörne a jég. Ha elszalajtja valaki a békülés lehetőségét, nem lehet tudni, hogy lesz-e rá alkalom.
2017. szept. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%
Azért szegény szülőket se iregylem, de a gyereket se
2017. szept. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
Miért gondolják egyesek, hogy ha az ember gyereke "más" azt olyan könnyű elfogadni? Tán a levegővétel után ez a világ másik legtermészetesebb dolga?? Sz@r lehet a srácnak, de én a szülőket sem irigylem.
2017. szept. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Franc se tudja miért, Kalap Úr, de mifelénk a gyerek feltétel nélküli szeretete természetes.
2017. szept. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Duenna ***** válasza:
22%

A 14.-ik életévét betöltött kiskorú korlátozottan cselekvőképes, ez azt jelenti, hogy amíg a kiskorú nem önellátó, addig a szülő igenis beleszólhat a gyermeke életének sorsában, sorsának alakulásába, belátása szerint, ahogy az az egyén fejlődése szempontjából hasznos és pozitív kimenetelű.


"ha nem ismerkedtek volna meg, akkor a fiuknak meg se fordult volna a fejében a b*zulás."


Ez elképzelhető, hiszen ebben a korban a fiúk a lányok felé túl félénkek, viszont a szexualitás már dúl bennük, és ha egy olyan fiú, aki nem határozott a szexualitásával kapcsolatban, az könnyen téves útra kerülhet egy olyan másik fiú csábító által, aki határozottan a fiúkra hajt.


Viszont az olyan fiút, akit helyesen neveltek a szülei a nemi identitásával kapcsolatban, ezért határozott a nemiségében, annál csak és kizárólag lány partner jöhet szóba, tehát semmilyen módon nem fog elcsábulni egy másik fiú partner irányába.


Ezért fontos, hogy a gyerekek konzervatív hagyományos nevelést kapjanak, hogy nemiségük határozott legyen, és biológiailag, lelkileg a helyes úton maradjanak felnőtté válásukig. Felnőtt korban már önállóan dönthet az egyén, hogy lányként fiú akar-e lenni, vagy fiúként lány akar-e lenni, ebbe már a szülő nem szólhat bele.


Az a liberális felfogás, amely el akarja távolítani, el akarja választani a kiskorú gyermeket a szülői neveléstől, főleg nemiség szempontjából (gender elmélet), azért nem támogatható, mert a kiskorú még sérülékeny nemiség szempontjából, kialakulatlan személyiség, nem véletlenül tart az emberi fejlődés ilyen hosszú (18 év) ideig, amelynek felelőse kizárólag a szülő.

2017. szept. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!