Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
A szüleimmel eléggé gyér a kapcsolatom.Soha nem beszélek velük konkrét önszántamból.De erre szerintem az játszik rá hogy kiskorom óta ha nem megy valami megütnek.Például ha nagyon nem ment a matek és sírtam durr, egy ütés.Most 13 éves vagyok már nem ütnek meg sokszor viszont rengetegszer fenyegetnek meg.Például olyan baromságokért hogy ha nem jössz mosogatni 2 perc múlva megverlek.Szerintetek ez normális?Vélemény?

2017. szept. 10. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
A szüleid hülyék. Fordulj pszichológushoz, hogy egészséges ember lehessen belőled, aki nem folytatja ezt a sort.
2017. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem épp valami normális,de az én szüleim is ilyen "elvek" szerint "neveltek" minket a húgommal. Mondjuk rám nem igazán hatott ki,soha nem ütnék meg gyereket ,főleg a sajátomat nem . 21/N
2017. szept. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem, ez a folyamatos verés, kiabálás, fenyegetés nagyon nem jó, főleg nagyobb ok nélkül nem. Ritkán vagy nagyon nyomós indokkal belefér egy-két atyai pofon, például, ha rendszeresen visszabeszél, bunkó a gyerek, csavarog, iszik, drogozik stb., de amúgy nem.
2017. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Utolsónak: Nem! Egy gyereket mégha megöli a szomszédját is, akkor sem szabad szigorral viszonyúlni hozzá! Szeretet kell neki. :)
2017. szept. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A fenyegetés önmagában is bántalmazás szerintem. Én durván 10-12 éves koromban rájöttem arra, hogy a szüleim nem megfelelően viselkednek, így hát kénytelen voltam saját magam "nevelni". Ezt úgy értem, hogy a személyiségemet önmagamból, önmagamtól építettel fel, látott mintákat átgondoltam és esetleg felvettem vagy elvetettem. Hát ennek meglettek a maga előnyei és hátrányai.

Nyilvánvaló, hogy neked sem épp ők a példaképeid :D

Én véleményem szerint, ez a nem beszélgetsz velük rendszer jó, mivel nem tudod őket értelmes önreflexióval rendelkező emberként kezelni, így hát sajnos jobb híján marad az, hogy tőled alsóbbrendűnek tekinted őket. Már úgy is tudod kezelni őket annyira, hogy a lehetőségekhez képest jól jöjj ki, ha őket mint szülőket nem zavarja az, hogy ilyen a kapcsolatotok, akkor te ezen nem tudsz változtatni. A buta embereknek sokkal erősebb az egojuk, ha megpróbálnád őket meggyőzni, azzal csak rontanál a helyzeten.

Persze lehet zagyvaságokat írtam, nem vagyok szakértő.

2017. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

A szüleid nagyon primitív emberek.

Minél hamarabb függetlenedj tőlük. Tanulj ki egy szakmát és 4-5 év múlva otthagyhatod őket. Addig is kitartást.

2017. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben.Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Próbálom kibírni.
2017. szept. 10. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Jaj, dehogy normális! Mivel még csak 13 éves vagy, túl kell még élned jó pár évet otthon, így nem tudsz mást tenni, a saját békéd érdekében próbálj meg magadtól elmosogatni, porszívózni, és akkor nem kell hogy szóljanak, fenyegessenek, megüssenek.
2017. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!