Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális dolog?

Szerintetek normális dolog?

Figyelt kérdés
Van egy hozzám közel álló ember, aki a szüleivel számomra fura viszonyt ápol. Értem ez alatt azt, hogy pl az apukáját nem úgy hívja, hogy apa, hanem a keresztnevén szólítja.
2017. szept. 8. 03:02
 1/5 Niel89 válasza:
100%

Szia!Szerintem nincs ebben a szokásban semmi rendkívüli,ha az illető tiszteli és szereti a szüleit.Abban az esetben sem,ha ez a családok többségében másként van.

Ha ez náluk,egymásközt elfogadott,téged se zavarjon.

2017. szept. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van valami családi háttere, amit nem mondott el még Neked sem, bármennyire közel állsz hozzá. Ha az édesapja, lehet, hogy nem ő nevelte, mert nekem is mondott olyat egy ismerősöm, hogy ismer valakit, aki az igazi apját Józsinak, a nevelőapját pedig Apunak szólította. Az is lehet, hogy csak a nevelőapja. Lakott az utcánkban egy testvérpár, akik az édesanyjuk első házasságából születtek, és az anyukájuk második férjét Gabinak szólították. Kérdezd meg attól a barátodtól, hogy miért a keresztnevén szólítja az Apját. Ha olyan jóban vagytok biztosan elmondja és Te megérted majd.
2017. szept. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fura, de ettől még normális.

Nekem is van olyan ismerősöm, ahol a gyerekek nem apának, anyának hívják a szülőket. És nem azért, mert ne lennének jóban. Egyszerűen így alakult náluk valamiért.

Én azért csak ennyiből még semmilyen következtetést nem vonnék le.

2017. szept. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Zavarni nem zavar egyáltalán hiszen ő dolguk igazából.. csak ahogy írta már valaki, hogy fura.. mivel én olyan környezetben nőttem fel ahol a szülők megnevezése anya és apa nem pedig a keresztnevük. :) Tisztelik egymást ez biztos.
2017. szept. 8. 11:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféle fura viszony nem következik abból, hogy a keresztnevén szólítja a szüleit. Megszokás, így alakult és kész.

Én inkább azon kezdenék agyalni, hogy te, kérdező, miért vagy olyan csőlátású, hogy aki egy ilyen apró dologban más szokást követ, mint te, az már számodra fura ember, fura emberi viszonyban él?

2017. szept. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!