Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis, amit a lanyom csinal?

Normalis, amit a lanyom csinal?

Figyelt kérdés
25eves a lanyom,dolgozik,kulfoldon el teljesen normalis lany.,De egy munkahelyen 1-2honapot szokott kb tolteni,utana az osszes penzt elutazza,mert "kalandra vagyik".Aztan uj munka kereses,anyagi szenvedes stb.Viszont a kor mindig ugyanaz...Amikor mondom Neki,hogy azart lehetne mar valami,tartos munka,vagy tanulas...legtobbszor nem erdekli.Egyedul akarja bejarni a vilagot,ez mindennel fontosabb most Neki. Amikor nincs penze akkor ki szoktam segiteni az uj munkaig,de szerintem 25evesen mar lehetne az,hogy akkor osszegyujt tobbet,es kevesebb helyre megy,aztan ujra gyujt hozza,es ujra megy stb.Vagy ez igy jo? Meg fiatal,hagyjam?

2017. szept. 3. 23:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ez így teljesen rendben van. Ha ebben leli örömét, hát tegye.

Fiatal még, nagy a kalandvágy, engedd hadd menjen de csak ésszerű keretek között. Ha őt nem zavarja hogy hó végén szegénység van akkor nincs semmi gond.

2017. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
88%

Azért mert fiatal én nem gondolnám úgy hogy ez a helyes, akinek megengedi az anyagi helyzete hogy úgy utazzon kontinensről kontinensre hogy mellette a háza, drága autója megmaradjon és az életében különösebb változás ne következzen be, az elfogadható, majdnem hogy a saját társadalmi rétegében átlagos.


De a lányod mondhatni felrúg mindent csak azért hogy most elmenjen valahova. Én tuti nem csinálnám, lehet maradi vagyok de azt szeretem ami fix, sose próbáltam meg az átlagnál magasabb anyagi helyzettel rendelkezők életét élni.


Lehet valahol azért is csinálja ezt, mert tudja hogy van háttér segítség ha pénz kell. Ha innentől nem adnál neki, és megindokolnád hogy miért, lehet rájönne hogy abba kell hagyni ezt.

25F

2017. szept. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen oké, ha saját maga oldja meg, és nem tőled kunyerál 25 éves, dolgozó nőként pénzt a megélhetésre. Magam is tervezem, hogy hátizsákkal bejárom néhány hónap alatt Ázsiát, de magam szedem össze a fedezetet rá. Vannak jó blogok a témában, itt megtalálod összegyűjtve, küldd el neki:


[link]


Utazni nemcsak spórolt pénzből lehet, önkéntes vagy időnként fizetős munkát végezve is. ha a lányod meg akarja ismerni a világot, támogasd benne azzal, hogy segítesz neki ötleteket gyűjteni, hogyan teheti ezt meg.:-)

2017. szept. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem normális... meg lehet ezt oldani úgy is, hogy nem mondunk fel 1-2 honap után.....

De én is had kerdezzek, milyen erzés, higy mig ő beutazza a világot, te meg dolgozol, hogy kisegitsd amikor eppe a nagy buli közben elfogy a pénze?

2017. szept. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
18%
Ha Neki ez okoz örömet, miért ne tehetné meg?
2017. szept. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
66%
Nem normális. És nyilván te vagy a lány. Egy munkahelyen kibirsz 2-3 évet, többet keresel. Ebből az jön le , amint pénzt látsz nem akarsz dolgozni. Hanem élvered, anyuka majd segít.
2017. szept. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
Azért csinálja mert ott az otthon MO-n élő anyja aki egy szóra ad neki pénzt és minden rendben. A 25 éves lányod kb úgy viselkedik mint egy 15 éves, semmi felelősséget nem vállal, gondolom ha tönkremenne a mosógépe akkor nem tudná megoldani és hívná anyut hogy adjon rá pénzt. Szerintem gáz.
2017. szept. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%

Ezt jó játszani 1-2 évig, de hosszútávon nagyon csúnya vége lehet. Mi lesz, ha megint lenullázza magát, és pont nem fog munkát találni, te pedig valamiért nem tudod kisegíteni? Éhen hal, meg megy koldulni az utcára?

Ráadásul előbb-utóbb el fognak fogyni a lehetőségei, nincs minden városban mindig 50 szabad munkahely, és pláne

nem fognak kapkodni egy 25 éves magyar csaj után, akinek nincs szakmája, és az önéletrajzában már ott van 30 munkahely, és mindenhol csak 1 hónapot töltött...

jó dolog az utazgatás és persze, élni kell, kihasználni a lehetőségeket, de ezt megtehetné még 30 évesen is, és addigra lehetne valahol több éves stabil munkaviszonya meg félretett pénze, és nem az anyjától kéne koldulnia.

Én elbeszélgetnék vele erről, nagy rába**ás lehet a vége, ha mindig arra alapoz, hogy majd anyuci kihúzza a csávából és utazgathat nyugodtan, költheti a pénzt az utolsó centig, és otthagyhat akármennyi munkahelyet.

Egy értelmes 25 éves nem mer hosszútávon így élni, ha ezt ő tarthatónak gondolja, és nem lenne hajlandó változtatni, akkor többet nem segíteném ki anyagilag. Bármikor hazajöhetne és segítenék neki munkát találni, sőt, a tanulásban is támogatnám, de azt elfelejthetné, hogy ezt az életmódot anyagilag vagy bárhogy támogassam. Hosszú távon semmiképpen.

Ha ennyire nem érdekli, akkor vonuljon el hippinek, járja egy lakókocsival a világot, és szerezzen pénzt utcazenélésből, éljen napról napra, élvezze az utazgatást, aztán kész.

2017. szept. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
79%
Nem normális egyátalán ,utazzni jó de csak ha megvan a fedezett is rá és van munkahely is hozá tartosan.
2017. szept. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%
Jól teszi, hogy él az álmainak, tesz érte, utazgat, ha ez a szenvedélye. DE! Nagyon nem normális, hogy állandóan felmond, és utána nyomorog, meg téged pumpol. Mi is annyit utazunk, amennyit csak tudunk, de van "rendes " életünk, stabilnak mondható munkahelyünk, ezzel együtt bevételi forrásunk, fenntartjuk magunkat, a lakásunkat és tartalékunk is van. Kicsit több felelősségérzetek kellene a lányodba pumpálni, nagyon bátor, hogy ennyire él bele a semmibe, anyagi háttér nélkül.
2017. szept. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!