Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyukám nem...

Mit tegyek ha anyukám nem hajlandó elengedni?

Figyelt kérdés

Fél év múlva töltöm a 21-et és van egy közel 4 éves kapcsolatom.

A párommal úgy terveztük, hogy ha leérettségizem összeköltözünk de ez nem valósult meg. Érettségi után csináltam egy szakmát és úgy gondoltuk, hogy akkor ha levizsgázom akkor tényleg összeköltözünk. Nos, már másfél hónapja túl vagyok a vizsgán de még a szüleimmel élek. Megfelelő munkahelyet sajnos még nem sikerült találnom, de tényleg rajta vagyok az ügyön. Nem szeretnék részletesen mindent leírni, csak nagyvonalakban. A páromnak van saját háza, munkahelye meg minden, szóval nem egy olyan emberről van szó aki ilyen téren megbízhatatlan. Anyukám nem mondja de érezhetően nem szeretné ha elköltöznék. Van egy testvérem aki szintén 20 körül lehetett mikor elköltözött és azóta a párjával élnek elég messze, ritkán jár haza. Apukámnak pedig olyan munkahelye van, hogy van amikor hetekig nem jön haza. Még a nagymamám is velünk él de vele nem túl jó a kapcsolatunk, nincsenek annyira veszekedések de nyilvánvaló, hogy anyukámmal meg tudnák egymást folytani egy kanál vízben. Tehát ha én is elköltöznék akkor anyukám egyedül maradna a nagymamámmal. Így heti 2-3 napot tudunk együtt lenni a párommal de anyukámnak néha ez is sok és mondja, hogy most maradjak már itthon (bár ezt elég ritkán mondja), nemrég egy hetet töltöttünk együtt és sajnos anyukámnak ez de nagyon tetszett. Amit amúgy részben megértek de hat nem élhetek örökké itthon, ez az élet rendje. Ezt ő is tudja csak nehéz neki, én meg sajnálom. Lett volna egy munkalehetőségem de anyukám mintha arról is le akart volna beszélni, végül nem is kellett mennem. Kicsit azt érzem, hogy nem akarja elfogadni, hogy már én is felnőttem. Ez engem megvisel amúgy lelkileg. Mármint az, hogy én, a legkisebb gyerek is felnőttem és előbb-utóbb el kell költöznöm és így kicsit azt érzem, hogy szétesett a családunk. De tudom, hogy nem így van csak ez a természetes.

Mit javasoltok?


2017. szept. 11. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Költözz el! Anyukád majd megszokja. Ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljon. Mit fogsz akkor tenni? Örökre otthon fogsz élni? Anyukád mellett akarsz megöregedni?

Ezen túl kell esni. Anyukám is sírt, amikor elköltöztem otthonról. De így is bármikor tudnunk beszélni, találkozni, de nyilván nem fogok otthon lakni, mint egy kisgyerek.

Anyukád ne veled akarja pótolni azt, hogy nem elégedett esetleg az apukáddal való kapcsolattal, vagy hogy nincsenek barátai.

2017. szept. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Költözz el, határozottan. Hazalátogathatsz akármikor.
2017. szept. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Költözz el,és ígérd meg anyudnak,hogy sűrűn látogatod stb.
2017. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
36eves nő vagyok, külföldön dolgozom és élek. 10naponta jarok haza a páromhoz, aki idén lesz 40éves, es egy 2lakásos társasházban él az anyukájával. Külön lakásban, mégis együtt. 4napot töltök ilyenkor náluk. Ami bővel elég is. Anyuka gyakorlatilag nem tudott elszakadni a kisfiától. Ami normál esetben tizeniksz évesen bekövetkezik, az náluk 40 év utan sem törtent meg. Mert a fia otthon maradt. Ezáltal erősen torzult mindkettőjük jelleme. Anyuka mai napig szóvá teszi ha olyan póló van a fián ami neki nem tetszik, eldönti helyette mit egyen, stb. Mindkettejükre nézve roppant káros ez a viszony, ma már ott tartanak, hogy egymás agyára mennek, egyre gyakoribbak és egyre csúnyábbak a veszekedések. Változni már nyilván nem fog a helyzet semmilyen irányba, 72évesen nem mondja azt az anyjának hogy elköltözök, vagy veszek neked egy házat és költözz el. Marad minden így, de mára már belátta a párom, hogy hiába volt így neki sokkal kényelmesebb bizonyos szempontból, mégis mekkora hiba volt anno az a döntés, hogy egy fedél alatt maradt anyukával. Egy felnőtt embernek igenis joga van az önálló életre, elszeparáltan a szülőktől. Ha ezt a szülő éezelmi zsarolással próbálja hátráltatni, akkor is. Szerintem ne gondolkozz. Költözz. És nem. Ez nem kegyetlenség. Hanem egy racionális lépés, ez az élet rendje amit mindkét félnek el kell tudnia fogadni.
2017. szept. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Én addig nem költöznék össze a párommal míg nincs munkahelyem, nem szeretném ha ő tartana el.
2017. szept. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kései Sirató ***** válasza:
52%

Lelki köldökzsinórt akar anyukád. Mondd már el neki, h ogy felnőtt nő vagy. Régebben ennyi évesen már 2 gyereket neveltek a nők. Ideje, hogy felvilágosítsd!

Ő téged még 13 éves kislánynak tekint, ha hagyod, akkor 45 éves korodban is így lát majd. Összegezve önző, csak a saját érdekét nézi, a tiéd számára másodrendű.

Magyarázd el neki, hogy ez az élet rendje, előbb-utóbb lesznek unokái, lesz még más célja is az életének.

2017. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Felnőtt vagy, ha menni akarsz, költözz el.

Talán munkát is könnyebben találnál.

Ne hagyd magad zsarolni, mert sokat veszíthetsz.

Anyukád majd megbékél. Neked a saját életed kell élni.

2017. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Állj a sarkadra, DE!

Addig ne költözz el, amíg nincs fix állásod. Értem, hogy a párodnak van saját háza meg olyan munkája, amiből el tud tartani, de ennyire ne támaszkodj rá, bármi történhet.

2017. szept. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
67%

anyukám nem hajlandó elengedni - nem mondja de érezhetően nem szeretné ha elköltöznék


Érzed, hogy ez a két mondat nem ugyan azt jelenti? Akkor most enged vagy nem enged?

2017. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!