Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen szülőről? Ti hogy viselkednétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Világéletemben tolta édesanyám az orvosit, sokáig akartam én is ezt a hivatást választani, de jött egy fordulópont az életemben és rádöbbentem, hogy engem nem vonz. Ebből óriási vita kerekedett a családban. Most másik egyetemre jelentkeztem anyám óriási felháborodására.

Kiderült, hogy azt hazudta az ismerőseimnek, hogy orvosira mentem. Nyilvánvalóan szégyelli, hogy nem orvos lettem, ez rosszul esik. Ez úgy derült ki, hogy leendő doktornőnek szólítottak. Képzelhetitek hogy égett a pofám. Apámról ne beszéljünk, mert sosem védett meg engem...

Nektek erről mi a véleményetek? Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet?



2017. szept. 11. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid adhatnak tanácsot, de ne ők válasszanak neked hivatást, mert nem ők fogják hosszú évtizedeken át csinálni. Azt válaszd, amit szeretnél a lelked mélyén, amiről úgy gondolod, hogy határtalan ideig tudnád csinálni.
2017. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Itt a gyakorin minden lány orvosnak készül vagy a szülei erőltetik, hogy az legyen?

Na jó, legyünk jóhiszeműek, hogy nem kamu a kérdés! :D


Szóval, az illető ismerősnek elmondanám, hogy ez tévedés, én rekreációs menedzsernek tanulok, nem orvosnak (helyettesítsd be a magad szakjával).

Otthon pedig megjegyezném anyukámnak, hogy visszahallottam, hogy hazugságot terjeszt rólam (kifejezetten ezt a szót használnám) és tájékoztattam az illetőt valós helyzetemről.

Semmi indulat, semmi cirkusz nem kell, csak a tények közlése.

2017. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Hát attól függ, milyen diplomád lesz helyette. Ha ilyen kommunikáció, turizmus, szabad bölcsész stb, én se tapsikolnék, mert tudnám hogy mivel munkát nem fogsz találni továbbra is én tarthatlak el.
2017. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos ez a dolog igaz. Örülnék, ha kamu kérdésként érintené csak az életemet.

Egyébként ennek az az oka, hogy az anyám konzervatív, én meg kései gyermek vagyok. Az ő korában presztízs volt az orvosi/jogi/mérnöki pálya...


Kedves utolsó: hál'istennek világéletemben dolgoztam, még suli mellett is, ahogy bekerültem abba a korba, hogy vállalhatok munkát. A választott szakom, meg hiányszakma... Szóval ez a veszély nem fenyeget... előítéletek lemosása végett...;)

2017. szept. 11. 20:03
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából rohadtul bánt az egész, mert én sosem szégyelltem, pedig lehetett volna mit, a viselkedésükből kiindulva. Megadtam nekik a gyermeki feltétlen szeretet, úgy hogy én voltam a kiszolgáltatott és nem ők - ahogy éppen most csinálják. Legszívesebben leordítanám a fejüket és soha nem beszélnék velük.

Undorító mocsok módon megalázott ezzel az egész hazudozásával.

2017. szept. 11. 20:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd kérdező, azért ennyire nem kell neki esni. Ő már csak ilyen maradi, a helyedben annyit mondanék, hogy presztízs ide vagy oda, a mai magyar egészségügyben a fizetésből leginkább éhen halni lehet, te nem erre vágysz és nem is tudsz erre hivatásként tekinteni. Gondoljon csak bele, ő mennyire szívesen járna olyan orvoshoz, aki vastagon tojik a betegei bajára, mert nincs hivatástudata. Na ugye.
2017. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az ismerosenek meg annak idejen mondtak, mikor ugy is volt. Vagy elfelejtette, vagy nem volt felvilagositva a valtozasrol, vagy mert annyira nem is erdekelte. Ha tenyleg olyat hazudott, akkor valami agyzavar allhatott be az edesanyjanal. Nem tudta meg megemeszteni. Ezert nem kell ra haragudni! Ezert a te pofad( =te irtad igy) nem eghetett. Az en anyosom szokott kitalalni nem letezo dolgokat, (pl. a masik menye milyen jo munkat talalt maganak, egy csoportot vezet, kozben meg munkanelkuli, de jo nagyot nevetett rajta) es meseli funek fanak :OOO. (AZ ALMAIT) :D
2017. szept. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon csalódott lennék, de túltenném magam rajta. Mert előbb-utóbb bele kell törődnie, hogy mást választottál. Örökké csak nem áltatja magát.
2017. szept. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kár volt anyudnak előre inni a medve bőrére. Nem neked ciki hanem neki. Ha meg leendő doktornőnek szólítottak, akkor azon nyomban helyesbítetthetted volna. Végig nyomni X évet úgy hogy nem érdekel a pálya, az komoly kínszenvedés lenne.
2017. szept. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ezt sosem értettem.


Mondjuk mostanában sokat gondolkozom, hogy lehet, hogy én meg "túl laza" vagyok, és nemigen szólok bele a 14évesem döntéseimbe (hozzáteszem, vannak határok, kitűnő tanuló, nem fiúzik, soha nem csapott be, tehát "gondmentes") de lehet, hogy akkor is kéne kicsit jobban terelgetnem....de magamból indulok ki, nekem a szüleim erőszakos irányítgatása pont az ellenkezőjét váltotta ki anno...

Szóval én a sarkamra állnék a helyedben, elmagyaráznám neki, hogy a Te életed és Te nem akarsz orvos lenni, mert ez meg az jobban vonz.

Csak határozottan!

2017. szept. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!