Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El tudnád fogadni, ha a...

El tudnád fogadni, ha a gyereked homoszexuális lenne?

Figyelt kérdés

Mit tennél, ha a fiad/lányod 18 évesen elmondaná neked, hogy homoszexuális és már szexelt azonos nemű személlyel?


És ha sokáig párkapcsolatban lenne a társával, és szeretné neked bemutatni, akkor mit szólnál hozzá? Zavarna téged, hogy nem heteroszexuális?


Ha segítséget kérne tőled párkapcsolati témában, akkor segítenél neki?



2017. szept. 12. 10:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem izgatna túlzottan, ha a párja normális :) A szex része meg nem érdekel, ha heteró, akkor sem, csak évdekezzen normálisan.


Igen, sgeítenék, mivel a gyerekem ;)

2017. szept. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Hát, kénytelen lennék elfogadni.

Nem örülnék neki, mert szerintem így minden nehezebb lenne neki, és félteném is, hogy ezért mások bántani fogják.

A párját szívesen megismerném.

És szívesen beszélgetnék vele bármiről és tanácsot is adnék, ha kéri.

2017. szept. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%

Már miért zavarna? Első reakcióként lehet magamba dobnék egy feles jaeger-t vagy whiskey-t (illetve őt is megkínálnám vele), de elfogadnám. A szülőnek szerintem az kell legyen a legfontosabb, hogy a gyereke boldog legyen. És ha meleg, akkor mi van? Inkább a látszat kedvéért erőltessen magára egy heteroszexuális (úgymond "normális") életet, és legyen boldogtalan? Ugyan már.

Ugyanúgy segíteném, ha párkapcsolati tanácsot kér. Nyilván szexuális téren nem tudnék neki tanácsot adni, de párkapcsolati téren igen. Ugyanúgy érzelmekről lenne szó. Egymáshoz viszonyulásról, két ember kapcsolatáról. Ezeken semmit nem változtat az, hogy azonos neműek. Bőven meglehetnek azok a párkapcsolati gondok, mint egy heteroszexuális pár esetében. Az meg, hogy a hálószobában mit csinál a párjával, az már nem rám tartozik, ha meleg ha heteroszexuális, tök mindegy.

2017. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%

Persze hogy el, hat a gyerekem. Nyilvan nem akarnek tudni a szexualis reszletekrol (dehat errol hetero parkapcsolat eseten se szokas beszamolni).


Valasztasom nincs, nem mondhatom neki, hogy marpedig lanyom/fiam holnaptol legyel hetero, vagy irgumburgum, ez nem igy mukodik.

2017. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%
Engem nem zavarna, bár sajnos nem lehet gyerekem :/
2017. szept. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%

Én elfogadnám. Egy szülő számára mindig a gyerek kell, hogy az első legyen. Sokan viszont beleesnek abba a hibába, hogy jó szándékból nagyon sokat ártanak. Amikor a szülő nem elfogadó, a gyereket hibáztatja, elküldené terápiára, megtiltja, hogy a partnerével találkozzon, azzal csak megnehezíti a helyzetet. Persze ahhoz, hogy valaki megfelelően tudjon reagálni egy ilyen helyzetben, fontos, hogy ismerje a gyermekét. Az együttélés sajnos nem feltételezi bármilyen belsőséges kapcsolat meglétét.


Ha 18 évesen elém állna, örülnék neki, hogy megbízik bennem, és megpróbálnék vele elbeszélgetni az érzéseiről.


Nem zavarna, hogy nem heteroszexuális, de azért kellene nekem is egy kis idő, hogy fel tudjam dolgozni az információt és hozzá tudjak szokni a tényekhez. Azután természetesen találkoznék a társával, már csak azért is, hogy tudjam, kivel tölti az idejét.


A saját képességeimhez mérten pedig megpróbálnék neki párkapcsolati tanácsot adni, ha szüksége lenne rá.

2017. szept. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

Igen el !!

Mert szeretem, mert ő az első és legfontosabb ember az életemben.

És nekem mint anyának az a feladatom szeressem óvjam,támogassam. Teljesen mindegy a szexualitása.!!!

És szerintem ezt egy anya időben észre is venné.:) Még megvallás előtt :) Így lenne ideje feldolgozni. Mert valljuk be azért kellene :)

De mikor vállalunk gyereket önzetlenül kell szeressük.

A barátját igen szívesen megismerném :) Élete része szeretnék lenni, elfogadás és minden megy tovább szépen az életben.!!

És igen természetesen tanácsot is adnék neki,amit megfontol de a döntést mindig neki kell meg hozza :)

2017. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
Persze hogy elfogadnám.
2017. szept. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%

Biszexként visszás lenne,ha kitagadnám emiatt,nem? :DDDD

Ezt a hülye beszólást félretéve,akkor is az én gyerekem marad,akár homokos,akár nem,még ha hetero lennék is.Csak majd legyen boldog a párjával.

2017. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%
Szomorú lennék, amiért nem lesz tőle unokám. De azért elfogadnám, mert a gyerekem. Ha gyilkos lenne, akkor is elfogadnám, és akkor is, ha pszichiátriai beteg (elmebeteg). Egy szülő nem dobhatja el a gyerekét még ilyen jellegű tragédiák esetén sem.
2017. szept. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!