Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennél a rövidlátó gyereked...

Vennél a rövidlátó gyereked -0,75 és -1, 0 dioptriájú szemére szemüveget?

Figyelt kérdés

Nem igazán látom a táblát, ezért elmentünk orvosi vizsgálatra, ahol bebizonyosodott, h tényleg nem jó a szemem. De a szüleim nem akarnak venni szemüveget merthogy ilyen kis dipotriára még nem kell, csak tovább romolna tőle meg más lebeszélődumák. Pedig nem vagyunk szegények, szóval nem tudom miért nem ér nekik KB. 40e forintot a látásom. Ti megvennétek?


14L


2017. ápr. 9. 16:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
26%

effektíve ez még tényleg nem olyan, hogy kéne rá szemüveg nekem -2-es és -0,5 a szemem, de el vagyok vele így is a hétköznapokban. Néha fáj a fejem, olyankor felveszem a szemüvegem. Egyébként meg monitorhoz kell, mert azt már nem mindig látom jól.


Viszont ha nem látod a táblát, akkor meg kell. Jobban nem fog romlani a szemed. Esetleg menj el különböző optikákba árajánlatot kérni. Néha vannak nagy akciók és egész olcsón lehet szemüveget csináltatni.

2017. ápr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
99%

Légy erőszakos. Ha az orvos szemüveget írt fel, akkor arra szükséged van. Az iskolában látnod kell a táblát, a kivetítőt, akkor is, ha apró betűkkel írt a tanár. Lehet, hogy éppen ki tudod betűzni, de fárasztóbb, lassabban megy, mint ha normálisan látnál.

Fordulj az osztályfőnöködhöz, esetleg a gyermekvédelmi felelőshöz! Majd ők elmagyarázzák a szüleidnek, miért is kell a szemüveg. De lehet, hogy elég, ha a szüleidet figyelmezteted, hogy ez lesz a következő lépésed, ha nem kapod meg a szemüveget.

A rövidlátás addig szokott romlani, amíg növésben van az ember. Ez pedig megtörténik akkor is, ha hordod a szemüveget és akkor is, ha nem.

2017. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Én vettem szemüveget a gyerekeimnek. Igen ilyen alacsony dioptriára is kell. A táblát látni kell, és az egy babona, hogy a szemüvegtől romlik a látás. Ha erőlteted a szemed, na attól lesz rosszabb, nem is beszélve az egyre gyakoribb fejfájásról. Nem hiszem, hogy 40ezerbe lenne egy ilyen kis dioptriás szemüveg, ott még nem kell vékonyított lencse. De ha ennyi hát ennyi. Én 5 gyereknek veszek szemüveget és nem vagyunk gazdagok. Máson spórolok. Látni muszáj. Gondolom a drága telefont meg megveszik a szülők, hát én arra sajnálom a pénzt.
2017. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
98%
Nekem általános iskolában romlott sokat a szemem, mert nem hordtam a szemüvegemet, és a jegyeim is emiatt romlottak, mert nem láttam a táblát. Akkor még nagyon ormótlan, csúnya szemüvegeket lehetett kapni, és nagyon cikinek tartottam.De manapság már nagyon divatos szemüvegek vannak, és egy kicsit sem ciki. Tudom, hogy nálad ez fordítva van, és épp te akarod a szemüveget, de ajánlatos lenne csináltatni, mert romolhat a szemed, és a szüleidnek is be kellene látnia, hogy szükséged van rá. Ha nem is egy 100 ezer ft-osra, de egy még divatos közepes, vagy kicsit olcsóbb árkategóriájúra, amit szívesen hordassz, és jól is áll.
2017. ápr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
73%
Persze, egy ilyen kis dioptriánál is van bőven különbség a rendes látáshoz viszonyítva. Egyébként badarság, hogy romlana tőle.
2017. ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
0%
Vennék neki, de mellette azt is elmagyaráznám, hogy még, ha jól is keresünk 40 ezer forint egyáltalán nem kis kiadás vagy valami, amit csak úgy kirázunk a zsebünkből.
2017. ápr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
78%
Azert erre a dioptriara mar kell szemuveg..az egyik szemem -1.0 a masik picivel jobb es hulyenek nezett a szemesz az optikaba,mikor szemuveg nelkul mentem, hogy hogyan lehet anelkul elni ...
2017. ápr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen vettem mindkét gyerekemnek szemüveget, pedig az övék is nagyjából ilyen volt, mint ami neked kell. Magam is rövidlátó vagyok, tudom, milyen, amikor hunyorgatsz, erőlködsz, mert nem látod rendesen a táblát. Az meg komplett hülyeség, hogy a szemüvegtől romlana a szemed, pont az ellenkezője igaz, pláne, ha különböző a két szemen a visus.
2017. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen vennék.
2017. ápr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Blondie.W ***** válasza:
92%
Nekem is kb ilyen "nagyságban" rossz a szemem. És 14 éves voltam, mint te, amikor lett szemüvegem. És nagyon is kell bizonyos helyzetekben. Nem hordom egész nap, de bajban lennék nélküle olykor. Szóval igenis "erőszakold ki" a szüleidtől, mert szemüveg nélkül rosszabb is lehet a szemed.
2017. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!