Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Még azóta sem fogadják el...

Még azóta sem fogadják el teljesen, hogy meleg vagyok. Lehet újra régi a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3 éve tudom biztosra, hogy meleg vagyok és 2 éve mondtam el szüleimnek,mert akkor jöttem össze a barátommal és úgy tűnt az addigi véleményük szerint, hogy nem különösebben zavarják őket a melegek. Ezek szerint mégis. Én megértettem, hogy akár elfogadó valaki, akár nem, ha valakinek a saját gyereke meleg, az nem feltétlenül érinti jól a szülőket.

Nem olyan rég viszont összeköltöztem a barátommal és szüleim azóta nem keresnek, szóba sem akarnak állni velem. Én is keresem őket, de mindenféle mondvacsinált okkal leráznak, mert nem igaz, hogy még 5 percre sem érdeklem őket és ez rosszul esik. Előtte még úgy ahogy elvoltak a ténnyel, hogy meleg vagyok, most meg semmilyen érdeklődést nem mutatnak felém.


2017. szept. 20. 12:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
40%
Ez egy újabb szép példája, hogy az ember mennyire képmutató. De inkább ebben az esetben ez a kijelentésem annyira nem állja meg a helyét, mert lehet, hogy máskor sem fogadták el a melegeket, csak eddig elkerülték egymást, mint most téged.
2017. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Mikor bevallottad, ugyanúgy megöleltek? Ugyanúgy adtak puszit? Nem voltak szótlanabbak, kevesebb érintkezés? Nagyon sok apró jele van, nem utálják a melegeket, csak csalódottak, gondolom te vagy az egyetlen gyermek.


Ügyet se rá, a saját életed, majd felkeresnek, és sajnos csak akkor, ha pénz kell.

2017. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Bíztak benne, hogy majd kinövöd és elkönyvelték mint valami tini hóbortot. Most meg csalódottak, hogy te tényleg komolyan gondolod.
2017. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Sohasem lesz úgy mint előtte! Szokj hozzá!
2017. szept. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg nem sokat veszítettél. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de az a szülő, aki a saját gyerekét sem képes elfogadni, az megérdemli, ha a gyereke felé se köp.
2017. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Én nem értem az ilyen emberek minek vállalnak gyereket.
2017. szept. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert mondjuk nem az az első gondolatuk, hogy a gyerekük majd rendellenességgel születik.
2017. szept. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen mindegy, milyen gondolattal vállaltak gyereket, a gyerekük a gyerekük, és kész. Milyen szülő az, aki képes eltaszítani a gyerekét egy ilyen dolog miatt? Ha már rendellenesség...akkor sem szagolnának többé felé, ha mondjuk elüti egy autó és súlyos, maradandó agysérülést szenved, amivel életben tud ugyan maradni, de csak vegetál?

A homoszexualitás nem betegség, legalábbis nem egy olyan állapot, ami ellehetetlenítené a normális, teljes értékű életet, amennyiben a társadalom a helyén kezelné a dolgot, vagyis nem tulajdonítana jelentőséget annak, hogy ki kikhez vonzódik nemileg, amíg azok nagykorúak, dönteni képes emberek. A szülőknek biztos nehéz feldolgozni, hogy nem lesz vér szerinti unoka, de ennyi erővel lehetne duzzogni a tudatosan gyerektelenül maradókon meg a meddőséggel/sterilitással küzdőkön is, ott sem születik saját gyerek.

Még csak az sem kell, hogy normálisnak tartsa a homoszexualitást valaki, akinek a vallási neveltetése ezt tiltja, de a saját gyerekét emiatt eltaszítani felháborító dolog. Más a minősített emberölésért életfogytra ítélt gyerekét is a végsőkig látogatja a börtönben...ők meg eldobnák a gyerekük szeretetét emiatt?

Kedves kérdező, reménykedj, hogy idővel feldolgozzák ezt a helyzetet, akkor keresni fognak. Sajnos erre nem lehet mérget venni.

2017. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Marhaság. Nem az a bajuk, hogy meleg vagy, hanem hogy "deviáns", és nincs "normális" gyerekük, aki húszévesen házasodik, és unokákat ad nekik.


Az ilyen emberek nem homofóbok, csak az zavarja őket, hogy nem követed a nagy életpályamodellt. Ha vega lennél, nemzőképtelen, külföldön élnél és két anyanyelvű gyerekeid lennének, diplomátlan, nem akarnál gyereket, akkor az lenne a bajuk.

Ha lenne egy gyerekük, aki húszévesen diplomázni, huszonévesen megházasodna, és még harmincéves kora előtt lenne három gyereke, tuti nem zavarná őket a dolog.


A nagymamám volt nagyon szigorú ilyen kérdésekben, aki úgy képzelte el, hogy az anyám hozzámegy valami szakmunkáshoz, a faluban marad háztartásbeli, és szül legalább két gyereket mielőtt betölti a huszonötöt. Ehhez képest értelmiségi férje van, belvárosi lakással, és egy "jánnyal", aki egyetemen tanul, ahelyett hogy férjhez ment volna 18 évesen az első udvarlójához, és pont lszarja a falusi életet, ráadásul "vadházasságban" éltem. Innentől kezdve a "lánylétérenemtudfőzniráadásulmégdoktorijaisvanésnemeszikhúst" és a "genderfluidpriuszosdrogos" "devianciaskálán" bárhol is elhelyezkedhetnék, nem lesz velem elégedett.

2017. dec. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Higgy nekem, ugyanekkora baj lenne, ha hetero lennél, aki összejött egy német lánnyal Erasmuson, kiköltözik hozzá Németországba, feleségül vennéd, és a mégmagyarulsemtudó feleséged szülne unokákat, akik törnék a magyart, akiket csak szkájpon, meg fészbúkon láthatnak, illetve évente 2-szer élőben, és nincsenek vasárnapi ebédek, se balatoni nyaralások.
2017. dec. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!