Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes álló fűtést beszerelni...

Érdemes álló fűtést beszerelni egy 1998-as BMW e36-ba? Mennyire macerás egy ilyet belerakatni, illetve milyen típusú fűtést érdemes bele venni? Vagy már nem érdemes mert már régi az autó?

Figyelt kérdés

2016. dec. 4. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha sokat jelent neked az autó és nagyon sokáig akarod használni akkor megérheti. Amúgy meg nem mert drága.
2016. dec. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mennyibe van kb?

Hát amúgy igen, szeretem ezt az autót.

2016. dec. 4. 21:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdemes körbenézni alaposabban, mert manapság minden utcasarkon bontanak E36-ost, tehát használtan is elég jó vételekbe bele lehet botlani. (mind a gyári állófűtésbe, mind az utángyártottba, a gyárit is át lehet alakítani távirányításra)


Bevallom, nekem még nincs állófűtésem, de egy ideje már foglalkoztat a gondolat. Amennyire láttam, szinte mindenki a Webasto márka termékeit használja/ajánlja.


Ha hosszú távon meg akarod tartani az autót, akkor érdemes lehet elgondolkozni rajta. Egyrészt elég kényelmes lehet szinte mindig meleg autóba beszállni.


Másrészt pedig (legalább is a Webasto ezt állítja illetve egy Totalcaros cikkben is így közölték le) -20 fokban is fél óra alatt 60 fokra tudja melegíteni a hűtővizet, ennek a hőnek pedig már egy jó része magát a motort is fel fogja melegíteni. Egy ilyen "hidegindításnál" pedig sokkal jobb a károsanyag kibocsájtás, kevesebbet is fog fogyasztani és a motor kopása is sokkal kisebb lesz.


Ha újonnan a Webasto Hungária KFT. műhelyében szerelik be, az elvileg 260.000-270.000 forint környékén indul a dolog, erre pedig még rájöhetnek az ilyen-olyan extrák.


forrás: [link]

2016. dec. 5. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még ha bontottat sikerül is szerezned minden sallanggal együtt, az ilyen utólagosan beszerelttel küzdeni fogsz mert hol működik majd, hol nem. Mindig lesz valami kínja. A lényeg h inkább vegyél olyan kocsit, ahol gyárilag benne van.
2016. dec. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én hajszárítóval vagy elektromos kályhával fűtöm fel a kocsit.
2016. dec. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!