Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy szulonek nem fontos a sajat gyereke egeszsege?

Figyelt kérdés

Fel eve kiderult, hogy PCOZ-em van, ami inzulinrezisztenciaval jar egyutt.

Fogynom kellene, ehhez kepest fel ev alatt 2 kg ment le. Egyszeruen nem hagynak magamnak fozni, mert azzal jonnek, ha nem eszem meg pl a feher kenyeret, feher lisztbol keszult sutemenyeket, palacsintat,hogy kenyeskedek, mert nekem nincs is semmi bajom, csak jatszom az eszem.

Ha kulon csinalok magamnak valami etelt, lelkileg teljesen terrorban erzem magam arra varva, hogy nah mikor kapom a leszidast, hogy miert nem eszem azt, amit a tobbi. Multkor pl a rantotthust teljes kiorlesu liszttel, es kenyermorzsaval csinaltam, olivaolajban es akkor az volt a baj,hogy hat a feher lisztes napraforgoolajas rantotthust is meg tudnam enni. Szerintuk gusztustalan az olivaolaj, teljes kiorlesu termekek, ezert nekem se szabadna enni. Hiaba 100x elmondtam nekik,hogy mi van, nem erdeklo oket.


2017. szept. 22. 23:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
Fél év alatt 2 kg nem rossz, csak így tovább. Nem az a lényege a fogyókúrának, hogy mit eszel, mert evéssel nem lehet fogyni, a lényeg, hogy mit nem eszel. Nyugodtan ehetsz fehér lisztből készült dolgokat, csak ne egyél annyit. A gyomor-bél rendszer normális működéshez meg kell tölteni a gyomrot, csak ami belekerül, az legyen kis tápértékű. Miért kell rántotthúst csinálni, amikor jó a natúrszelet is? Mos jön a cékla szezonja, egyél céklát és savanyúkáposztát, telít és kalóriamentes. És mozogj sokat.
2017. szept. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%
Inzulinrezisztensek valóban nem ehetnek fehérlisztet, és cukrot. Megfelelő mennyiségű és minőségű szénhidrátot fogyaszthatnak, különben az inzulinjuk elszáll, a cukruk leesik, súlyos esetben akár kómába ia eshetnek. Aki ezt sznobságnak nevezi, az ostoba. Tipikus magyar hozzáállás, mindenkinek legyen rossz, ha nekem is az. Ezért vagyunk a legkövérebb nemzetek egyike.
2017. szept. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
96%
Mozogj többet, a PCOS kezelésére nagyon jó az aviva torna, tanfolyamon meg lehet tanulni az alapokat, utána már otthon is tudsz tornázni. De bármilyen más mozgás is nagyon jó. Én is cisztás vagyok, (januárban műtöttek, de nyáron kiújult), csak enyhébb fajta van nekem, én is próbálok többet mozogni. Egyél több zöldséget, gyümölcsöt, és próbálj beszélni a szüleiddel, ezt nem kellene félvállról venniük, ha szeretnének a jövőben unokákat.
2017. szept. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

12, az egy dolog,

de egyrészt az olivaolaj NEM való sütésre,

a tk liszttel pedig NEM segít a PCOS-n, csak annyit tesz, hogy nem jobbról, hanem balról ad egy pofont a betegségének.

És ezt joggal nevezheti akár sznobságnak is a családja, s bár a kifejezés nem helytálló,

az igen, hogy a kérdező láthatóan után sem nézett rendesen a bajának és így tényleg csak a pénzt szórja.

2017. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
31%
A fogyásban a kaja 70%-ban fontos. Sokkal fontosabb a mozgásnál.
2017. szept. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

Akik sznob dolognak tartják ezeket az úri ételeket, azok tudják, hogy mit jelent az inzulinrezisztencia, 180 grammos ch diéta, glikémiás index stb? Nem azért kell egy ir-esnek a tk kenyér, mert attól majd önmagában fogy, hanem hogy ne dobja meg se a cukrát, se az inzulinját. Hiába eszik csak fél zsemlét, attól még az inzulinja az egekben lesz. Es igy nem tud fogyni.

Hany evés vagy kérdező? Ki vásárol be? Ki főz?

2017. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%

Tk-liszt meg kenyérmorzsa... hát, nagyon rezisztens lehetsz.


ALAP, hogy IR-nél számolgatni kell a szénhidrátot, még a gyümölcscukrot is, nem lisztes-kenyeres rántott húst enni.


Egyébként meg a vaj sokkal egészségesebb, mint az olívaolaj ;).


De ne nyavalyogj, nyilván nincs is rá pénzetek, hogy kétfelé főzzetek, ebbe nem gondoltál bele?

2017. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nagyon feldühít itt a hozzászólások egy része, mert úgy osztják az észt hogy ötletük nincs mi az az IR. Nekem évek sikertelen diétás próbálkozásai után derült ki. És rettenetesen fusztráló a 'csak egyél kevesebbet' duma. Gondolom fogalmuk sincs hogy itt a probléma nem is a plusz pár kilóval van, hanem a lassan kialakuló cukorbetegséggel.

A kérdezőnek pedig amit tudnék tanácsolni az a mozgás, pl futás mert az ingyenes és el sem hinnéd mennyit segít az inzulinszint egyensúlyba hozásában. Amit még ilyen családi háttérrel tenni tudsz (amiért nagyon sajnállak, mert ezt a diétát még támogató közegben is nehéz tartani) hogy figyelsz az 5szöri étkezésre meg kiszámolgatod a szénhidráttartalmakat és legalább azt próbálod betartani. A két kiló pedig egyáltalán nem rossz ilyen helyzetben, nagyon ügyes vagy! Nagyon sok kitartást kívánok neked!

2018. dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Jesszusom, hagyjuk már.. ételfélék váltása nélkül is nagyon kevés a két kiló fogyás fél év alatt. Több mozgás, ennyi a titok-havi egy kiló simán lemegy vele akkor is ha az étkezéseden nem változtatsz.
2018. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!