Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa kiakar tiltani a családból...

Apa kiakar tiltani a családból mit tegyek hogy ez ne történjen meg?

Figyelt kérdés

14 évesen elkezdhettem tanfolyamra járni, és mentem a KRESZRE. Utána pont a szülinapomkor elmehettem rutinvizsgára és ezt követően jött csak a forgalmi amit megcsináltam amikor betöltöttem a tizenhetet. Szóval van már jogsim is. Mind ebben (pénz) a szüleim segítettek persze. De vissza fizetek nekik mindent, részletekben és most vehetnék magamnak egy motort is. Apa viszont azt mondja akkor többet nem kell haza mennem,kiabál velem, bejött a szobámba is,hogy lebeszéljen a motorozàsról. Mindenki támogat és nem ellenzik. Anya sem,a papám,mamám sem. Csak az apám és már nagyon sokat veszekedik velem ezért. Valamint olyan dolgokat is felhozott amivel megbánt. Azt mondta bárcsak fia született volna inkább, miért vagyok fiús làny, viselkedjek úgy mint a barátnőim, legyek többet velük,buszozzak,metrózzak, vonatozzak, de a motorozásban nem támogat és pakolhatok is ha motort veszek magamnak.


Pedig kiskorom óta érdekelnek a motorok minden a motorozással kapcsolatos. Úgy nézett ki apát ez nem zavarja. Tőle kaptam az összes motoros játékomat vagy videójátékot is.

Trial xtreme ,mini motor Brawl star,Off road stb

És már ált.suli eleje óta néztem a motokrosszt a sport csatornákat. Most meg H-Moto Teamat a

németországi ADAC MX Masters sorozatot. Nem vagyok fiús lány (külsőre viselkedésre sem) csak ennyiben számíthatok kicsit annak.


Apám viszont teljesen elvette a kedvemet ettől és nagyon komolyan gondolja,hogy látni sem szeretne engem. Mérgében egyszer azt is mondta,hogy a temetésemre sem fog elmenni. Meg hogy nem fogja megbocsájtani magának ha balesetem lesz,úgy is vérben fagyva végzem. Anya és apa között pedig hatalmas széthúzás van emiatt. A múlthéten elmentem egy ismerősőmmel motorokat nézni. Azóta apa minden áldott nap elvágtat mellettem,nem szól hozzám vagy ha visszaszólok neki valamit akkor veszekedünk és anyával is rosszban van,mert támogat (pedig szerinte nem kéne)

Mit csináljak ilyenkor? Még nem tudom megoldani,hogy elmenjek a szüleimtől és nem is akarok. Most még tanulok,dolgozom is,de amíg nem muszáj nem akarok albérletbe menni és nehezen is jönnék..a mostani fizetésemből. És apa azt mondta soha nem akar látni ne is menjek haza. :(


2017. szept. 25. 11:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%

Csak berezelt, hogy bajod esik. Nyugi, ezt már apám velem is számtalanszor eljátszotta velem mikor annyivoltam mint te, hogy költözhetek itthonról, de nem gondolja komolyan a te faterod se. Inkább mond meg neki, hogy tudod hogy félt de nyugodjon meg, nem állatkodsz, felelősen vezetsz majd, stb.

28/N

2017. szept. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
25%
Hallgass apádra!
2017. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

És mindenképp mostanában akarok motort venni. Mert ismerősöm is azt mondta Tél környékén kell venni: motort,autó hifit,nyári gumit.Nyáron pedig: tüzelőt,kabátot,téli gumit! 

És allítólag ugyan kevesebb motort lehet eladni..mert nincs szezonja. De tavasszal mennek fel nagyon az árak. 

Nyilván fagyban,hóban nem motorozok még,de most viszonylag olcsón megúsznám. Van félretett pénzem amit a diákmelók során szereztem és HA kell kiegészítés abba anya beletudna szálni. Viszont mindent törlesztek szépen lassan. Autót nem akarok soha. Engem a motorok érdekelnek csak!

2017. szept. 25. 11:52
 4/31 anonim ***** válasza:
8%
Te vagy az Martina?
2017. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Peter009500 válasza:
27%

Szia!


Apukádnak a reakciója érthető szerintem, mindenki félti a csemetéjét, viszont az eszköze, amit választott az eléggé furcsa. :/

Nem tudom jelenleg hány éves vagy, de ha érzelmek nélkül nézzük a dolgokat, akkor: várd meg a motor vásárlással a külön életedet, amíg rendesen eltudod magadat tartani és nem kell félned attól, hogy kitegyenek otthonról.


Ha viszont kicsit a családot is figyelembe vesszük, akkor tégy úgy mintha letennél az álmodról, hátha ezzel kicsit helyreáll otthon a béke közted és a szüleid között is. Egy idő után, amikor már lenyugodtak a dolgok, akkor úgy szépen finoman lehet puhíthatni.


Mellesleg az sem hátrány, ha akkor veszed, ha elköltözöl, mert akkor látni fogod, hogy anyagilag mennyire fér bele a dolog. :)


Megjegyzem, hogy én is külön élek már, életkoromból fakadóan én A2-t tudok csak letenni, de január környékén úgy vágok neki, hogy a kis plasztik kártya után az első utam egy motorért lesz. :)

2017. szept. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Sokszor mondtam neki,hogy vigyázok magamra majd és elsőre sikerültek a vizsgák is. Minden nagyon jól ment,szerintem nem lesz baj és kizártnak tartom,hogy megsérülök meg hatalmas balasetem lesz. Apa túlsok katasztrófa filmet nézhetett meg rémhíreket szerintem. Nagyon komolyan mondta,hogy kifog rakni és izgulok,hogy most akkor mi lesz. Szinte már nem is beszél velem másról csak erről.
2017. szept. 25. 11:57
 7/31 A kérdező kommentje:
Aha,köszi hát akkor lehet az lenne a legjobb megoldás. Ha tényleg mennem kéne.
2017. szept. 25. 11:59
 8/31 anonim ***** válasza:
56%
Apukád nem akar kitagadni, kitiltani, semmi baja veled, szeret. Csak nagyon-nagyon aggódik!!! És igaza van. A motorozás nagyon veszélyes. Nem egy ismerősöm halt már meg motorbalesetben (úgyis, hogy nem ő volt a hibás). Mind fiatalok voltak!!!!
2017. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Igen,tényleg sokan meghalnak motor balesetben. Ezzel tisztában vagyok. De a hát ha megtörténik velem is miatt nem akarok nem motorozni. Viszont fontolóra vettem most,mert lehet az apám tényleg kirakna. Komolyan mondta nagyon :(
2017. szept. 25. 12:02
 10/31 A kérdező kommentje:
Majd 19 leszek nemsokára.
2017. szept. 25. 12:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!