Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lesznek következményi ha...

Lesznek következményi ha kilógok a családból? Többi lent

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és a szüleim mindig azt mondják, hogy én különb vagyok. Van egy bátyám és őt mindig is jobban szerették (nem csak szerintem, a nagynéném is megmondta nemrég, hogy azért foglalkozik ennyit velem, mert mindig a bátyámat szerette mindenki jobban és vele foglalkoztak). Hétvégente én pl nem is szoktam velük enni, meg a beszélgetéseikbe se szoktam nagyon becsatlakozni. Pedig én jó tanuló vagyok mig a testvéremnek nem sok esze, és mindig többre törekedek, de sose érdekli őket, csak, ha valamit rosszul csinálok. Nagypapámmal nagyon szoros volt a kapcsolatunk, szorosabb, mint bárkivel. Ő volt az aki úgy szerett ahogy vagyok és akármit csinálhattam egy szót se szólt, de sajnos tavaly nyáron elhunyt. Azóta teljes reménytelenségnek érzem az életem

2017. jan. 8. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem gond, ha különc, vagy különb vagy. Nem kell mindenkinek azonosnak lenni. Csak találd meg az értékrendet, amit követsz és legyenek céljaid rövid távon és néhány hosszú távon is.
2017. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt mar mondtak hogy talaljam meg az ertekrendem, de hogyan? Nem erzem magam annyinak mint amennyit valoszinu erek !!
2017. jan. 8. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Részvétem a nagypapa miatt.

"Ő volt az aki úgy szeretett, ahogy vagyok"

Valójában mindannyian ezt szeretnénk.. szeressenek, amint vagyok, úgy, amilyen vagyok. Remélem találkozol olyannal, akit te is úgy szeretsz, amint van és ő is téged.

Addig meg dolgozz az önmegismerésen, az nagyon fontos. Egy segítő jó könyv, amit minden 17 évesnek jó lenne elolvasni: Weöres A teljesség felé

[link]


"Ki vagy te?


Ha elvonatkoztatod magadat mindattól, amit lényednek ismersz: tulajdonképpen lényed ott kezdődik. Testedet, értelmedet, személyedet ne cseréld össze lényeddel, önmagaddal. Csak segédeszközöd; csak batyú, mely szükségleteid őrzője is, görnyesztő teher is. Tested nem te vagy, hiszen csak anyag, mely folyton cserélődik:

negyvenéves korodban húszéveskori testedből egyetlen parány sincsen. De érzelemvilágod és értelmed sem te vagy, hiszen még nem volt, mikor te már a bölcsőből nézegettél.


Ki vagy? a határtalan, mely

fogantatásodkor a határok közt megjelent.


Ha elhatárolt személyedet tekinted önmagadnak, végezz copernicusi fordulatot: a határtalan teljességet tekintsd önmagadnak, személyedet pedig ideiglenes kötöttségnek, puszta tüneménynek, "nem-én"-nek. Ahol megszűnik az érzés, érzéketlenség, gondolat, gondolattalanság, változás, változatlanság; ahol azt hinnéd, hogy semmi sincsen: tulajdonképpeni lényed ott kezdődik."

2017. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nézd nálam ez volt csak apai nagyszülői részről, a nagynéném gyereke mindig AZ unoka volt. Gyerekként nem értettem és küzdöttem hogy szeressenek, de felnőttként rájöttem hogy aki nem akar szeretni az nem is fog és akkor inkább értékelem annak a szeretetét aki őszintén adja azt. Szóval egy a tesódat azért szeretik akkor is ha nincs esze , mert vele pont emiatt foglalkozni kell, íratlan szabály hogy a problémásabb gyerekkel foglalkoznak többet hisz a másik magától is megél a jég hátán, sajnos persze sokszor túlzásba esnek mint itt is. Becsüld meg a nagynénéd szeretetét és a szüleid meg felejtsd el én is több mint 10 évig próbálkoztam nagyszüleimnél de hiába a mai napig az első unokájuk a kis kedvenc pedig elhúzott Ausztráliába és feléjük se néz.Akkor is a tesód lesz a tökéletes gyerek ha pont az ellenkezője bizonyosodik meg és te fejre is állhatsz. Szóval becsüld meg azt aki őszintén szeret és próbálj túllépni azon hogy honnan nem kapod meg azt a szeretetet
2017. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Második, Harmadik köszönöm! Még a harmadik válaszolónak, annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a tanulmányi eredményem jó, viszont a magatartásommal tényleg szoktak problémák lenni, és ezt is gyakran felhozzák, hogy én milyen BORZASZTÓ gyerek vagyok.. és mostanába a tanulással is küszködök, de nem is érdekli őket, csak hibáztatnak, hogy addig gyakoroljam, amíg megtanulom.. de így nem lehet!
2017. jan. 8. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:

borzasztó, borzasztó.... te okozod a világvégét!

- nem kell felvenni mindent, tedd amit írtam (3)

2017. jan. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!