Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi a sulit?

Miért nem engedi a sulit?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem tudtam milyen kategóriába rakni ezért ez mellett döntöttem!!

Szóval most vagyok 8. osztályos 3 éve azaz 5.osztályban kinéztem magamnak egy sulit továbbtanulásra (kecskeméti Refi)

Eddig anya nem ellenkezett sőt támogatott is.

Most viszon hogy itt tartunk egyszerű én annyira tiltakozik,hogy oda menjek nem értem miért.

Tudni kell, hogy tőlünk Kecskemét 150km-re van. Kicsir messze tisztába vagyok vele meg minden de elég érett vagyok és nagyon önálló. Kecskemét a kedvenc városom eddig 2× voltam ott. Egyszer elmentünk másodszor kívülről meg is nézhettem a sulit és eszméletlenül tetszik.!! 😍

Akkora csalódás ért mikor anya azt mondta biztos nem mehetek a Refibe, hogy egyszerűen még a tanulástól is elment a kedvem sőt megy le a tanulmányi eredményem.

Testvérem most 9.osztályos nagyon rossz tanuló volt mindig is ezért neki 1 suli lett megnézve innen 15km-re ami gyűjtő iskola. De én kitűnő tanuló vagyok gyönyörű jövő áll előttem de nem értem anya ezt miért nem érti meg, hogy jó suliba akarok menni!!

Tudni kell azt is, hogy a mi megyénknek pocsék sulit vannak. Kivéve a Lovassy de oda nem akarok menni.

Köszönöm hogy végig olvastad. Kérlek segíts hogy vegyem rá anyukám hogy oda menjek ahova akarok 3 évig kitartottam a suli mellett ne az utolsó hónapokba keljen döntenem..

14/L



2017. okt. 9. 18:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

1 . : 2x láttad a várost így kb semmit sem tudsz róla,

2.: azért mert egy iskola kivülről tetszik közel nem biztos hogy neked való.

3. : a Refi egy erős suli, onnan hullanak a nem odavaló tanulók. Ha kibuksz utána mit csinálsz? Hova mész tovább tanulni?

2017. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Azt javaslom, nézz körül a pesti sulik között, Veszprém környékéről sokkal jobban megközelíthetők, mint Kecskemét. Ha ennyire jó képességű vagy, érdemes lenne egy erősebb gimit kinézni. (Mellesleg idén a Lovassy a legjobb a vidéki középiskolák közül.:-)) Hátha könnyebben elengednek Kecskemétre, mint a bűnös nagyvárosba 14 éves kislányként.:-)
2017. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál érveket a suli mellett, nem írtad, mi alapján döntötted el, hogy oda akarsz menni. (Persze, tetszik egy város, amit kétszer láttál, meg egy iskolaépület - ez így meglehetősen komolytalan.)

Ellenérvként ott van, hogy 150 km-re van. Vagy menekülni akarsz otthonről? - Ha nem, a Lovassy miért nem jön szóba?

2017. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
a megoldás, hogy nem tanulsz és 1est írsz mindenből, ilyet nem tehet egy szülő! neked van igazad.
2017. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
a lepontozók most ostobák és erre majd jön megint a sok mínusz, lef*som mert ha egy szülő ilyen érthetetlenül viselkedik és ahelyett, hogy érvekkel próbálná meggyőzni a gyerekét, hogy hova menjen tovább tanulni, azzal nem lehet mit kezdeni mint a saját stílusában fel venni kesztyűt, tehát nem tanulni, kész nincs más opció
2017. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Mit szeretnél tanulni? Más iskola egyáltalán nem jöhet szóba?
2017. okt. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

a megoldás, hogy nem tanulsz és 1est írsz mindenből, ilyet nem tehet egy szülő!


De ilyet a kérdező sem tehet, a saját jövőjét teszi tönkre, miközben nem lusta.

2017. okt. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A város nagyon jól ismerem. Kiskoromban sokat voltam ott elvileg én erre már nem emlékszem. Ismerőseink is vannak ott. A Lovassy-t azért nem szeretném mert nem akarom nagyon sokat tanulni. Másrészt kollégiumos szeretnék lenni. Fogalmazhatunk úgyis, hogy menekülni akarok itthonról. Nem azt mondom hogy 1-est kapok mert nem ha nem tanulok akkor olyan 3-4 jegyeket kapok. Tudom hogy tönkre teszem ezzel a jövőm. Budapesti sulikat néztem de nem tálaltam olyant. Jogász szeretnék lenni és úgy gondolom hogy a Refit ki tudnám kitűnő ként ellenben a Lovassy-val.
2017. okt. 9. 21:04
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja nagyon okos lehetsz,hogyha ellent mondasz magadnak.

"A város nagyon jól ismerem. Kiskoromban sokat voltam ott elvileg én erre már nem emlékszem." Most akkor ismered vagy kiskorodba voltál és nem emlékszel semmire?A kettő pont ellentéte a másiknak kislány.

2017. okt. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Tele vagy ellentmondással:

"Kecskemét a kedvenc városom", "A város nagyon jól ismerem." vs. "eddig 2× voltam ott" vs. "Kiskoromban sokat voltam ott elvileg én erre már nem emlékszem" - most akkor döntsd el, hogy ismered-e vagy sem (ezek alapján nem ismered)

"De én kitűnő tanuló vagyok gyönyörű jövő áll előttem...jó suliba akarok menni!" vs. "úgy gondolom hogy a Refit ki tudnám kitűnő ként ellenben a Lovassy-val" - kitűnő vagy, "gyönyörű" jövő áll előtted, de ez csak akkor válhat valóra, ha egy, a Lovassynál gyengébb gimibe mész... Ha a Lovassy nem megy, a jogi pálya sem fog menni, mert marha magas ám az ösztöndíjas helyekre a ponthatár...


"Fogalmazhatunk úgyis, hogy menekülni akarok itthonról." - ez legalább őszinte, és valódi indok, a baj csak az vele, hogy ha a családod nem akar legalább annyira megszabadulni tőled, mint te tőlük, akkor ezt nem fogják figyelembe venni...

Szerintem általánosságban középsuliban egy gyereknek a családban sokkal jobb, mint egy koliban.

2017. okt. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!