Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi a sulit?

Miért nem engedi a sulit?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem tudtam milyen kategóriába rakni ezért ez mellett döntöttem!!

Szóval most vagyok 8. osztályos 3 éve azaz 5.osztályban kinéztem magamnak egy sulit továbbtanulásra (kecskeméti Refi)

Eddig anya nem ellenkezett sőt támogatott is.

Most viszon hogy itt tartunk egyszerű én annyira tiltakozik,hogy oda menjek nem értem miért.

Tudni kell, hogy tőlünk Kecskemét 150km-re van. Kicsir messze tisztába vagyok vele meg minden de elég érett vagyok és nagyon önálló. Kecskemét a kedvenc városom eddig 2× voltam ott. Egyszer elmentünk másodszor kívülről meg is nézhettem a sulit és eszméletlenül tetszik.!! 😍

Akkora csalódás ért mikor anya azt mondta biztos nem mehetek a Refibe, hogy egyszerűen még a tanulástól is elment a kedvem sőt megy le a tanulmányi eredményem.

Testvérem most 9.osztályos nagyon rossz tanuló volt mindig is ezért neki 1 suli lett megnézve innen 15km-re ami gyűjtő iskola. De én kitűnő tanuló vagyok gyönyörű jövő áll előttem de nem értem anya ezt miért nem érti meg, hogy jó suliba akarok menni!!

Tudni kell azt is, hogy a mi megyénknek pocsék sulit vannak. Kivéve a Lovassy de oda nem akarok menni.

Köszönöm hogy végig olvastad. Kérlek segíts hogy vegyem rá anyukám hogy oda menjek ahova akarok 3 évig kitartottam a suli mellett ne az utolsó hónapokba keljen döntenem..

14/L



2017. okt. 9. 18:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég érett lennél, nem az alapján választanál iskolát, hogy "tetszik a város" meg "tetszik az épület".

Ha jogász akarsz lenni, akkor bőven megfelel neked egy erős gimnázium, ahol normálisan oktatnak nyelvet meg történelmet, ugyanis ez kell majd az egyetemi felvételedhez.

2017. okt. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert:

- tényleg nem ismered Kecskemétet

- érzik, hogy menekülsz, és tudják, hogy az indokaid full kamuk (most könyörgöm, ha jó képességű vagy és szebb jövőt akarsz, azzal erősen ellentétben van a "hát, a jobb suliba nem akarok menni, mert ott TANULNI kell, brühühű

2017. okt. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, van neked halvány fogalmad arról, milyen egy középiskolás kollégium?:-)
2017. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Első helyen a Kazinczy F. Gimnázium lesz megjelölve ami Győrben-ben van Vidéki iskolák rangsorában az első.

Utána lesz a Kecskeméti Református Gimnázium.

Es harmadik ként a Lovassy vagy a Fazekas

2017. okt. 10. 17:53
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez van én a Kecskeméti Piart néztem.De anyukám megmondta hogy szó sem lehet Kollégiumról.Így ha sikerül a Budai Szent Margitba jelentkezek.Kecskemét tőlünk 250km
2017. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!