Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak, ha valaki nem szereti a saját gyermekét?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Legfőbb ok szerintem, ha nem az ő szabad döntése volt a gyerekvállalás, hanem rákényszerítették, vagy mindenféle külső elvárásnak felelt meg vele. Akkor a gyerek folyamatosan a saját kudarcára emlékezteti az embert.
2017. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Anyám azért utál mert hasonlítok apámra akivel elváltak amikor 13 voltam. Arra még nem gondolt h az apámat ő választotta, nem én.
2017. okt. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Vannak olyan nők és férfiak,akik nem valóak anyának és apának,ezáltal ha véletlenül becsúszik egy gyermek,és megtartják,nem fognak hozzá úgy kötődni mint ahogyan kéne. Esetleg akkor se alakulhat ki a szeretet,ha egy adott személy nagyon fiatalon válik szülővé,és a gyerekében csak a miatta elvesztett lehetőségeket látja,lehet az a tanulás,karrier,átlagos tinédzser élet,stb. Nagyon fiatalon lettem anya,eleinte féltem,hogy nem tudok majd kötődni a gyermekemhez,mert az elszalasztott lehetőségeimet látom majd benne,és ameddig a kortársaim hétvégenként buliznak,addig én pelenkát cserélek otthon. Na hát nem így lett. Amikor megláttam a gyerekem arcát legelőször,én voltam a világ legboldogabb embere és nem érdekelt onnantól kezdve hogy ki partizza át a hétvégét. Mostanra a fiam 3 éves,és ez a szeretet egyre csak nőtt/nő. Ő nekem az első,a legfontosabb. Szerintem akiben nem alakul ki minimális érzés sem miután gyermeke születik, ott nagyon nincs rendben valami.
2017. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Elfogadható ok nincs egy sem.
2017. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó, attól mert valami számodra nem elfogadható, attól még létezik.
2017. okt. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Más dolgok okozata is egyben az ok: erroros és nem normális az az ember.
2017. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

- erőszakból fogant

- nem akarta - bár itt soha nem értem, hogy akkor miért "megy bele"? Nem kötelező egyik félnek sem, létezik ezernyi fogamzásgátló eszköz.

- exférjét-feleségét látja benne

- de nagynénémet pl. azért utálta az apja, mert a halott feleségére hasonlított és így soha nem tudta elengedni őt, hisz folyton "látta" (bár csak a lányán keresztül)

- esetleg a gyermek az erkölcseivel összeférhetetlen dolgokat cselekszik (gyilkol, lop, átvág másokat etc.)

2017. okt. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Erre én is kívàncsi lennék! Szerintetek az az anya szerti 3 éves gyerekét, aki minden hétvégén vagy az apukàjàhoz, vagy a nagyszülőhöz viszi?

4 este alszik otthon abból 2 délutànt szintén a nagyszülőnél tölt a gyermek. Van màsik gyereke is az 1 éves és mindig otthon van vele.

2018. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki a gyermekét nem szereti, az saját magát sem szereti.
2018. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És az miért van , hogy az egyiket szereti a màsikat nem a viselkedése miatt?
2018. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!