Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit reagálnátok arra, hogy...

Ti mit reagálnátok arra, hogy a mindjárt 18 éves gyereketek kijelentené hogy el szeretne menni thaiföldre a barátjával?

Figyelt kérdés
A barátommal már két éve együtt vagyunk több mint két éve, tavaly is nyaraltunk már a balatonon egy hetet, és mindent magunknak fizettünk, ezt is a saját pénzünkből lenni, kb majdnem több mint egy éve gyűjtjük rá a pénzt mindketten, és semmit nem költöttünk belőle. Az utazás a hobbink. Már a reptér jegy is megvan, illetve, a védőoltások,beszéltem a háziorvosommal mindenre odafigyeltünk ez is a saját pénzünkből. Már voltunk egyébként bécsben, lengyelországban, pozsonyban, az is a mi költségünk. Attól félek hogy nem akar majd elengedni, mert nagyon nagyon messze van, és pár hónap és 18 leszek, és nem tudok addig várni míg tényleg az leszek, mert akkor másra kell a pénzt gyűjtenem. Lengyelországba is úgy ahogy elengedett, ő inkább a szomszédos országba szeretné hogy menjek. A barátomban amúgy bízik nagyon, és kedveli is, nálunk is alszik már, meg hát mint írtam nem ez az első nyaralásom. A szállás is megvan, és sok véleményt olvastunk és megbízható, meg videókat, képeket is. Mindenki kérdezi hogy miért akarok ilyen messzire menni, de igazából már kiskorom óta érdekel ázsia, főleg thaiföld, és tényleg imádok utazni, mindig ilyen voltam. Ide is egy hétre mennénk. Igazából, tényleg nem szeretném hogy az legyen hogy ne engedne el, hiszen akkor elmegyek akkor ha betöltöttem, de nem hiszem hogy sokat változna az a pár hónap. A barátom 20 éves. Ő sokkal több országban volt már a szülei miatt, ők is nagy utazósok, ezért több tapasztalata van mint nekem.

2017. okt. 15. 21:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%
Semmit, menjen....
2017. okt. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
47%
Miért ne mehetnének? Lassan felnőttek :D
2017. okt. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
45%
Hú, nem tudom..... Nem örülnék, hogy messzi országba, eu-n kívűl akar menni. Tiltani nem célravezető. Kérlelném, de sztem semmi haszna nem lenne. Talán teljes leinformálaás a hotelről, repülőjegy, elérhetőségek, minden nap bejelentkezzen skypon.... És megbolondulnék, amíg nem tudnám újra magamhoz ölelni. Szőval ez rólam szólna
2017. okt. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Az én anyum egyébként elég laza szülő, sőt nem is igazán törődik velem, nincs olyan jó kapcsolatunk a lazaságnak voltak hátrányai is, nincs kifezejett rendszer és néha így nehéz saját magamat beszabályoznom pl tanulásban meg ilyenekben. De ebben tudom hogy aggódna.
2017. okt. 15. 21:55
 5/30 anonim ***** válasza:
26%
Legjobb helyre mentek le se száll a repülő de már 6x kivették a vesédet.
2017. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%

Ha ennyire nem tudod, mehetsz-e, akkor elég nagy dőreség volt mindent előre lerendezni, megrendelni.

Először talán egy icipici beleegyezést kellett volna kicsikarni, mielőtt szervezésbe kezdtetek.

2017. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
A szállással nincs gond, mert bizonyos ideig, ingyen le lehet mondani, és módosíthatom, abban a hónapban amikor megyek akkor kell fizetni. Szóval annyira nem gáz a szervezkedés.
2017. okt. 15. 22:08
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

Ez komoly, hogy mindent lefoglalsz, kifizetsz és ezzel kész tények elé állítod a szüleid?


Szerinted ez a korrekt módja az engedélykérésnek?


Mert bizony kell az engedélyük!

Hivatalosan ki se léphetsz az országból szülői engedély nélkül. EU-n belül nem igazán nézik, de ez egy csöppet messzebb.


Egyébként suliidőben nem engedném.

Hátam mögötti szervezkedés esetén szintén keresztbetennék (lehet lepontozni, de amilyen az adjon isten...).

2017. okt. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Meg a többire is úgy van pénzem módosítani, csak hogy hogyan álljak neki ennek az egésznek. Igazából én jobbnak láttam azt, hogy inkább azt mondom neki hogy minden le van már rendezve minthogy elmondom neki , aztán úgysem veszi komolyan mert sokszor volt hogy elmondtam neki dolgokat, hogy mit szeretnék majd, de mondta mindig hogy rátérünk ha aktuális lesz, és így nem is nagyon tud mibe belekötni mert egyébként nagyon szereti csinálni...
2017. okt. 15. 22:11
 10/30 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad van, hogy szülői engedély is kellene, de igazából akkor megyek akkor ha betöltöttem, nem vág annyira földhöz, csak hogy hogyan közelítsem neki ezt a dolgot előszőr, hogy engedjen el még akkor amikor nem töltöttem be? Egyébként pont szünet időben mennék, ami nem suliidő. Meg még van pár hónapom azért vele ezt megismertetni.
2017. okt. 15. 22:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!