Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék elmenni itthonról?

Hogyan tudnék elmenni itthonról?

Figyelt kérdés

Már nagyon sok helyen érdeklődtem, de nem tudom pontosan mit tehetnék. Röviden annyi, hogy 12 éves voltam mikor megismertem apát, mert anya addig nem mondta el se neki se nekem, hogy én a lánya vagyok. Akkor ideköltöztünk apához előtte 11 évig volt akkori nevelőapummal és tőle is van egy gyereke. Apával összeházasodtak és született egy öcsém. Apa 1 éve meghalt rákban (pontosan november 8-án lesz 1 éve) és anya azóta megint egy másik emberrel van, de tőle terhes is. Sosem volt jó kapcsolatom anyámmal, 10 éves koromig nem is vele laktam, de azt nem tudom miért holott az öcsém és a nevelő apum fia velük lakott egy másik faluban. Pánikbeteg vagyok, és befeléforduló a személyiségem és az embereket sem kedvelem, de mindent megpróbáltam, hogy neki megfeleljek, de mindenért én vagyok a hibás. Van, hogy napokig nincs itthon és addig én tartom rendben az 5 és a 14 éves öcsém, mosok, főzök, takarítok. Akivel most együtt van egy utolasó alkoholista és nagyon nem jövünk ki egymással. Érettségizem idén és egyszerűen annyira leterhel ez lelkileg, hogy nem tudok úgy odafigyelni az iskolában. Még apa halálán se tettem túl magam, de anyát nem érdekli és nem is törődik ezzel. Vannal tervek, hogy miután betöltöttem a 18-at (július) elköltözöm a barátomhoz, de még a szüleivel sem beszéltük meg és én nem is akarok a terhükön lenni. Érettségi után dolgozni szeretnék, hogy mihamarabb tudjak bérelni valamit. Viszont nem fogom kibirni itthon és ameddig nem lesz vége a sulinak szeretnék mamámhoz elköltözni, hogy rendesen tudjak készülni. Mit tudnék tenni, hogy elmehessek itthonról?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. okt. 16. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Beszélsz anyádékkal, különben visszavitethetnek a rendőrökkel.


Mellesleg én nem bírnám elnézni, hgoy az öcséim szarban vannak, mert elmegyek.

2017. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az öcséimmel foglalkozik, őket néha viszi is magával. De én nem tudok már itt maradni.
2017. okt. 16. 20:37
 3/3 head9 ***** válasza:

Azt tudni kell, hogy az ilyen "nő", mint anyád, azért csinálja sorba a gyerekeket, mert annyira szar ember, hogy egyedül képtelen magát, és a korábbi gyerekeit eltartani, és így tud magához láncolni egy új faszt, aki majd a gondját viseli, vagy legalábbis azt az érzést kelti benne, hogy vele valaki törődik(még ha az egy büdös alkoholista is). Azt gondolja anyád, hogy van mellette egy "férfi" és így ő már érzelmileg biztonságban van. (pláne ha gyereket csináltat vele). Anyád egy nagyon gyenge jellem. Biztos vagyok benne, hogy 3 hónapot nem bírna ki "kapcsolat" nélkül. Sajnos ti gyerekek nem azért vagytok neki, hogy boldogságot, örömet okozzatok neki, hanem azért, hogy ő biztonságot érezzen, hogy a "férfi" nem fogja elhagyni. NA ERRŐL TI NEM TEHETTEK!!

Nyugodtan gondolkozz az önálló életen mielőbb, és ne félj, a testvéreidre addig vigyázni fog anyai ösztönből, amíg ők kicsik. Majd ha akkorák lesznek, mint te, hogy már tudsz magadról gondoskodni, akkor velük is így fog bánni. Legyél jószívű, legyenek barátaid, legyen rendes kapcsolatod, és akkor te nem leszel ilyen rossz ember, és minden jön magától.

2017. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!