Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tippek egy soha/semmi se jó...

Tippek egy soha/semmi se jó anyához?

Figyelt kérdés
Valahogy meg szeretném változtatni anyámat vagy legalább könnyebben elbírni. Anyám picit idegbetegebb fajta, soha nem jó neki semmi. Mindig beleköt mindenbe, hogy ő jobban tudja, hogy ezt nem így kell csinálni, folyton leértékel bármi is legyen az és eltilt mindentől mindenkit, például a konyhába tilos a bemenetel, tilos szendvicset is készíteni, mert tuti elrontjuk magunknak. A másik, hogy folyton kérdez, ami önmagában nem lenne gáz, de minden percben.Miért ülsz a szobádban, miért mész levegőzni, miért vagy éhes, miért kell pisilned menni, miért mész zuhanyozni, miért kapcsoltad be a TV-t, miért nyúlkálok a cuccaim között, miért kapcsoltad fel a villanyt, miért sétálsz a házban, és satöbbi értelmetlen kérdés amivel folyton felhúzza az idegeinket, parancsolgat és apám is idegbeteg lett a folytonos darálástól. már nem merek kimozdulni a nappali felé, mert ott tartózkodik folyton és várja, hogy mikor köthet bele az emberbe és veszekedhet. Mindennek az ellenkezőjét mondja és mindig.

2017. okt. 23. 19:27
 1/7 A kérdező kommentje:
17/f
2017. okt. 23. 19:28
 2/7 anonim válasza:
Én nem nagyon vagyok jártas az efféle családi kapcsolatokban,de úgy gondolom,hogy mint bármi mást ezt is beszélgetéssel lehet megoldani.S tudom hogy most rögtön azt gondolod hogy te már próbáltad,de én nem úgy lrtem.Ha anyukád valamilyen szinten idegbeteg ajánlom neki a kiruccanást,akár csak a kertbe. Menjen ki sepregetni az udvarra,sétálni egyet este,virágokat ültetni és mindezt úgy hogy te vagy valaki ott vagy vele és közben beszéltek ezt azt,hogy megy a suli mik a mai trendek,milyen a többi szűlő,gyerek stb. Ha netán nem szeret kimozdulni akkor akár csak egy filmet is megnézhettek,vagy ajánlhatsz neki egy könyvet,zenét,vagy takaríthat vagy bármi amit a normális szülők csinálnak és megnyugtatja őket. Ami az idegbetegséget illeti,szerintem valami okból kifolyólag lett ilyen,amit lehet nem akar nektek elmondani,vagy a leszűkűlt látóköre miatt a ,,jobbra,, törekszik,s nem tudja hogy valójában mit is tegyen. 15/L
2017. okt. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kezdődik. :D


Ezt hívják úgy, hogy elválasztási agresszió. Mivel 17 évesen ivarérettnek minősülsz, a természetben ez a fajta viselkedés azt eredményezi, hogy nem maradsz anyukád nyakán, és ezzel elkerülöd a vérfertőzést.


Neki még mindig a kis magatehetetlen fia vagy, akit a széltől is óvni kell, mert olyan sérülékeny. Ebből az az egy kiút van, hogy egyre gyakrabban mész el otthonról, és keresel magadnak vagy felsőoktatási intézményt, vagy munkalehetőséget. Ritkábban fogtok találkozni, és nem is mérgesedik el a kapcsolatotok.

2017. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1-es minden beszélgetési módot kipróbáltunk, apám nem egy helyre vitte el anyát, tanácsadáshoz és egyéb segítségnyújtó szervezethez, terapeutákhoz, semmi sem segített! Apám legszívesebben meghalna, így értelmetlen élni, nem bírja már ő sem. Pénze nincs elköltözni. Az élet itthon maga a terror. 2-es igen, erről beszéltünk a családterapeutánál is, és anyám szerinte egyáltalán nem erről van szó, hanem hogy életképtelen vagyok ls semmit sem mer rámhagyni. Egyetemi kollégiumba jó lenne menni, de amíg gimis vagyok az még messze van és dolgozni se lenne időm suli mellett.
2017. okt. 23. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Látod? Ezt mondtam. #2-es vagyok. Nem meri rád bízni, óv a széltől is. Te viszont lassan felnőtt ember vagy, ezért kialakul kettőtök között egy konfliktus, ez az elválasztási agresszió.

Apáddal meg kell ezt beszélni. Tudnátok-e rokonhoz menni egy-két hónapra?

Én a helyetekben azt csinálnám. Közben keresnék olcsó albérletet. El lehet mondani, hogy otthon az élet szar, apa-fia páros menne oda lakni, te utána mész egyetemre, de közben lehet dolgozni is. Biztos vagyok benne, hogy anyukád elgondolkodna a dolgon.

2017. okt. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs rokon, csak anyai ágon, akik mily meglepőek, ugyanilyenek....
2017. okt. 23. 20:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Számoljátok ki, mire mennyi menne el. Keressetek albérletet. Minden ember szereti, ha olyannal találkozik, akinek van elképzelése a jövőjéről, de mindenképpen határozott. Ha apukáddal tudtok egy olyan albérletet találni, ami olcsó, és megbizniszelitek, akkor még jól is érezhetitek magatokat.


Én apámmal megbeszélném, és elkezdenék keresni valamit.

2017. okt. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!