Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 50-es konzervatív szüleimet...

50-es konzervatív szüleimet kellene meggyőznöm arról, hogy nem rossz dolog, hogy Kínába megyek dolgozni. Tippek?

Figyelt kérdés

Állásajánlatot kaptam, és jövőre kezdhetek. Nem fognak örülni a hírnek, pedig én izgatott vagyok és várakozásokkal teli.


Ők így látják: valami bajom esik, alig látnak, elszúrom az életem, sosem megyek férjhez, nem értik miért nem tudok szépen otthon maradni a s*ggemen.


Én így látom: fejlődési lehetőség, nyelvtanulás, tapasztalatszerzés, kaland. fiatal vagyok, szingli, hitelektől mentes, miért hagynám ki


Nem hiszem, hogy meg fognak érteni. Ha meg is értenek, akkor is nagyon nehéz szívvel lesznek, Anyu ezen fog depizni. Hogy adjam elő, hogy a lehetőséghez képest jól tűrjék? Szívesen fogadnám idősebbek véleményét, szülőként saját szemszögből.


köszönöm


30N



#utazás #Kína #munka #költözés #szülői aggódás
2014. nov. 5. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Felnőtt, érett nő vagy. Te ismered a szüleidet.

Úgy írsz, mintha 18 éves lennél.

2014. nov. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Ja én is azt hittem valami 18 éves írta :D valóban te ismered a szüleid. Ebben sajna nem tudok segíteni.
2014. nov. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%

nyugtasd meg őket, hogy nem jössz össze kínaival és nem lesznek kínai gyerekeitek Kínában.

haza jössz :)

2014. nov. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
84%
Hajrá! Sok sikert! Bizonyára remek lesz! :)
2014. nov. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sose fogják elfogadni, mindig félteni fognak. Ezt tapasztalatból mondom. Európában voltam ösztöndíjas, majd 35 évesen ott találtam meg az igazit. 2 éve tengerentúlra jöttünk és kb 1 éve nem voltam otthon. Még azt feldolgozták szüleim, amikor Eu-ba voltam, de ezt nagyon nehezen tudják. Kb. 1 éve nem voltam otthon, de heti szinten beszélünk neten. Kínába lehet ezzel gondod lesz, mert ott van amit tiltanak, de biztos lesz megoldás, hogy kapcsolatba maradj velük. Ha tudják hol vagy, mit csinálsz, akkor talán nyugodtabbak lesznek. Nekem van otthon egy testvérem, aki a közelükben maradt, így az valamelyest vigasztalja őket.
2014. nov. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne mennél férjhez?

Meg az egyéb ilyen negatív típusú mantrák.. amik az ember fejébe ivódnak valóban képesek elszúrni akármit.

Neked jó mélyen bele vannak ivódva az elmédbe ha már azt is tudod mit mondanának, ráadásul felnőtt érett nő vagy.

Ha ennyire negatívan állnak a dolgokhoz a szüleid akkor szerintem állj le arról hogy a véleményükre hallgatsz, mert az ilyen hozzáállás képes elrontani egy jó lehetőséget is.

Ha meg egy lehetőség nem is olyan jó sőt, rossz akkor az is a te életed és neked kell tanulni belőle nem nekik. A túlaggódás mindig árt.

Az egészségtelen ha csak azért nem éled az életed mert attól félsz mit gondolnak a családtagok.

Az rendben van ha aggódnak sőt természetes, de az nem azt jelenti hogy neked korlátolnod kellene magad és megfosztanod magad egy lehetőségtől, csak azért mert hiányozni fogsz nekik és mert aggódnak.

Nem vagy már tizenéves életet kezdő emberke, 30 évesen azért már valamennyire függetleníthetnéd magad, legalábbis az ilyen negatív mantráktól.

Amúgy ajánlom hogy keress rá Forrai Ildikóra a youtubeon, sok hasznosat szokott mondani, családdal kapcsolatban is.

2014. nov. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell őket meggyőzni..

H nem lenne annyira pozitív, de te akarnád, akkor is a te döntesed

Nem 18-20 éves vagy, amikor méf számít, és fobtos a szülők véleménye a jő, vagy saját dötéshez.

Mások vagytok, mások a vágyaitok.

Egy szülő s örül, ha ennyire messzire költözik a gyeke...


Lelkesen úgy add elő, amit érzelm és hogy te ennek mennyir eörülsz, és szuler lesz. Kezeld előe a kifogásaikat, ellenérveiket

2014. nov. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!


Az egyik hozzászólóhoz hasonlóan, már én is éltem más európai országban, nem is egyben, azt is nehezen fogadták. Nem arról van szó, hogy korlátoznak, vagy miattuk mondok le egy lehetőségről, szó sincs erről. Csak ezek a folytonos MANTRÁK... (nagyon jól fogalmazott valaki). Lelkiismeretfurdalásom kellene legyen, azért, mert más vagyok, másként élek, mint a család apraja-nagyja.


Így is kiírhattam volna a kérdést: "Idősebb szülők! Hogyan élitek meg, hogy a fiatal felnőtt gyereketek külföldre költözik? Mi a legjobb érv, ami enyhít a fájdalmatokon?"

2014. nov. 6. 10:27
 9/9 anonim ***** válasza:
21%

"fiatal vagyok, szingli"


És tedd hozzá, hogy egyre kevesebb esélyed van egy rendes férfire, hisz azok már korábban elkeltek. Harmincon felül már nem vagy olyan nagyon kelendő. Persze ha nem is tervezel családot, akkor más a helyzet. De alapvetően meg tudom érteni a szüleid.

2014. nov. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!