Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék elköltözni. Hogy...

Szeretnék elköltözni. Hogy mondjam el nekik?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 1,5 éves kislányom van. Apukája elhagyott. Így a szüleimmel élünk. Akik imádják a lányomat, néha túlságosan is. Amikor egyszer egyszer szoba került ez a téma, egyből mondták hogy nem megyek sehova, a lányomat nem vihetem sehova.

Szeretem őket mindent megadnak az unokájuknak. Viszont én egy jó ideje együtt vagyok egy férfival. Ők nem bírják, oka nincs. Egyszerűen nem akarják hogy együtt legyek bárkivel.

Tudom hogy felnőtt vagyok és önálló döntés stb. De nálunk ez nem így van. Mindennek úgy kell lennie ahogy anyám akarja. Oda és akkor megyünk amikor anyám akarja.

Sokat köszönhetek nekik, mert ha ők nincsenek Hannának nem lenne meg ennyi mindene. Hiszen én kerestem havonta csak 90 ezer + családi.. Dr most úgy érzem el költöznék a páromhoz. De félek hogy mit reagálnak. És hogy balhé lesz.



2017. okt. 25. 21:49
1 2
 1/19 MR.X. ***** válasza:
100%
Tudatni kell velük, hogy nem vagy már kisgyerek és engedjék meg, hogy vállalj felelősséget a saját tetteidért! :)
2017. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

BIZTOSAN balhé lesz...

Nagy levegő és: Anya-apa elmegyek. A gyerek terméseztesen velem jön.


Ha zsaroltok vagy keresztbe tesztek, akkor nem látogatunk - jó, ezt én már a hónapok óta tartó lelki szarozások után mondtam.

2017. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Gyereket képes voltált szülni de nem mered megmondani a szüleidnek felnőtt nő létedre, hogy el akarsz költözni?

Talán nem kéne gyereket vállalni ha még te magad is gyerek vagy.

2017. okt. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A férfi elfogadja a lányodat? A kislány elfogadja őt?

Ez a legfontosabb kérdés.

2017. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Összepakolsz, fogod Hannát, és közlöd, hogy "Anyu, apu, elmegyek. Összeköltözöm xy-nal"

Nehogy már anyuka létedre, 21 évesen nehézséget okozzon ez. Köszönd meg a támogatásukat,mert nélkülük nehéz lett volna, az tény. De felnőtt ember vagy, aki eltudja dönteni, hogy hol jó neki, és hol akar élni, kivel. A gyerekért pedig te tartozol felelősségel, ha úgy gondolod jó lesz neki, ahova viszed, akkor mi tart vissza?

2017. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%

1,5 éves a kislány, de neked már új párkapcsolatod van, ami annyira komoly, hogy a következő lépés az összeköltözés?! Ez valami vicc?

Szegény lánynak lesz egy pár nevelőapja az évek során... :( Meg jó pár féltesója, ha mindegyik csávónak szülsz egy vagy több gyereket.

Inkább a lányoddal kettesben kéne új életet kezdened és ha az zökkenőmentesen megy, akkor pasikákat összeszedni.

2017. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne érdekeljen, mit reagálnak, éld a saját életedet, ne az ő elvárásaikat! Neked is vannak már új, önálló elképzeléseid; majd gyakran látogatod őket; már nem vagy gyerek, el kell fogadniuk, bele kell törődniük. A madárfiókák is kirepülnek a fészekből; ha szeretnek, elengednek (és megértik), ha meg nem akkor kit érdekel. Nem lehetnek a szüleid fontosabbak az életben, mint te magad! Hát ne már! Egy jóbarát egyszer kiposztolt valami ilyet, hogy az életedben , a saját életedben temagadnak kell hogy legyél a főhős; ha most úgy érzed , ez máshogy van, akkor változtatni ideje! Csak saját magadért születtél ebbe a világba, ne értük élj, mert az már nem a te életed lesz; persze tök jó, hogy fontosak ők neked, és örülök, hogy ilyen jó a kapcsolat, és talán akkor, hogyha elköltöznétek, még attól se borulna fel;ha tényleg szeretnek titeket. Ha van lehetőséged párodhoz költözni, saját lábadra állni, saját életet elkezdeni, akkor miért ne tennéd? És a szeretetre fogni, hogy korlátozni akarnak? Mert korlátozni óhajtják a te elköltözésedet. Pedig egy olyan helyre költöznél, ahol jó lenne neked; mert te tudod, hogy jó lenne, így nincs joguk felülbírálni a te döntésedet; különálló önálló lény vagy, saját gondolatokkal, tervekkel, elképzelésekkel, vágyakkal; mi az, hogy "nem mész sehová" nem vagy te a tulajdonuk, hogy előírják neked. Nyugodtan menjél oda, ahova érzed. Ha ott te tudod, hogy neked jó lesz, akkor vágj bele. Nem kell hozzá az ő engedélyük, már felnőtt ember vagy, saját családod van, nagykorú vagy, nehogy már odaálljanak az utadba puszta "szeretetből". Hát nemá , na! Ha szeretnek, beletörődnek hogy felnőttél, elengednek, ha meg nem akarnának engedni, akkor az még jobb ok, hogy minél gyorsabban lelépj, mert akkor magukhoz akarnak láncolni, és a tulajdonukként is kezelni. Nem tehetik ezt veled; nem vagy te szobafogságban, nem vagy te az ő rabjuk, se csicskásuk, van neked saját életed! Saját álmaid is vannak , valósítsd meg, ne hagyd , hogy az utadba álljanak, ilyet meg ne jelentsenek már ki, hogy "itt maradsz és kész" Akkor mész, amikor kedved tartja, senki nem korlátozhat! Állj a sarkadra, állj ki magadért, azt ha úgy érzed, akkor go! Azt kész, nem kell ebből ilyen nagy ügyet csinálni; majd beletörődnek, majd megbékélnek, nem kell nekik pont úgy ugrálni, ahogy ők fütyülnek! Ezt tetted már 18 éves korodig is, az legyen nekik elég. Persze, hálás vagy nekik,de most úgy érzed, menned kell, hát akkor menj! A hála az nem kell, hogy behódolást jelentsen, nemigazán van köze hozzá. Szóval go! :)
2017. okt. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Most én is lecsesznélek minden hülyeségedért, többek között, hogy Hannának nevezted el szegény gyereket, de a múltat sajnos nem lehet megváltoztatni.

Két lehetőséged van: vagy összekapod magad, és balhé ide vagy oda, de megmondod otthon, hogy köszönsz mindent, de te lelépsz. De utána ne számíts sok jóra a szüleidtől.

Vagy pedig kussolsz és örökre ott maradsz anyádéknál a gyerekkel és hagyod, hogy irányítsanak.

Ennyi, más választás nincs. Gondold át. Még nem vagy felnőtt, nagyon nem, de most itt az ideje felnőnöd.

2017. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hanna érdekében muszáj lesz költöznöd. A fiatalok ezt nem látják át, de egy gyereknek nagy törés az életében, ha a nagyszülei az anyjával együtt nevelik. Örökké két tűz között lesz, sohasem tudja majd, kinek is kell tulajdonképpen megfelelnie. Végül kényszeresen mindenkinek meg akar majd felelni.

Szóval ideje lelépned. A pasiddal, vagy nélküle.

2017. okt. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
98%

"1,5 éves a kislány, de neked már új párkapcsolatod van, ami annyira komoly, hogy a következő lépés az összeköltözés?! Ez valami vicc? "


Otthagyta a gyerek apja. Mégis mit kéne tennie? Évekig nem ismerkedni? Ha most találta meg a párját, akkor most.

2017. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!