Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy nagyon...

Hogy mondjam meg, hogy nagyon szeretem, de képtelen vagyok elköltözni? Egy anya hátrahagyná így a gyerekét?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok.

Anya nyáron férjhez megy, a pasi külföldi. Nincs vele semmi bajom, jó fej, kedves velem, anyával nagyon szeretik egymást. Viszont nem akarok külföldre költözni.

Eddig elnyomtam ezt magamban, elhitettem magammal, hogy jó lesz és nem fog hiányozni a budapesti élet, de ez nem így van... Maradni szeretnék, de nem tudom, ezt hogy mondjam el anyának.

Nagyon szeret engem és attól félek, hogy akkor inkább szakítana a vőlegényével (elég szoros a kapcsolatunk).

De ezt sem akarom, hiszen végre tényleg boldog és az elején nehezen, de meglennék nélküle, meg azért ez nem azt jelenti, hogy soha többet nem látnánk egymást, tuti, hogy naponta több járat indul oda.


2016. márc. 16. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha 11.-es gyerekem lenne, előbb megvárnám hogy leérettségizzen és aztán költöznék. Ilyenkor nem könnyű iskolát váltani, főleg nem külföldre menni.
2016. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 vaki1616 ***** válasza:
43%
Ezt amit ide most leírtál szó szerint mond el anyukádnak, vagy ültesd ide hogy olvassa el és valószínűleg leültök és megbeszélitek a dolgot és valószínűleg úgy döntötök hogy mindenki elégedett legyen. Ha hallgatsz egy névtelen interneten írogató emberre akkor megpróbálkozol a költözéssel :D ha én most visszagondolok a 11 éves énemre én sem akarnék elköltözni sehova az tuti, de így jó néhány év elteltével azt kell mondjam nem lett volna rossz :D
2016. márc. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem 11 éves, hanem 11. évfolyamos.
2016. márc. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Akkor nyáron tölts ott pár hónapot, és utána dönts. Lehet, hogy hamar megszokod és szeretni fogod.
2016. márc. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Bocsánat, én is 11 évesnek olvastam (fáradt vagyok).

Így tényleg jobb lenne, ha itt fejeznéd be a sulit, és továbbtanulást már kezdheted ott, ha akarod. Jól járnál vele.

2016. márc. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 vaki1616 ***** válasza:
93%
xD bocs este van :) akkor már tényleg leérettségizhetnél előtte :)
2016. márc. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Ne költözz, ha megteheted maradj....

Az a kuldöldi elet nem rolad szolna , hanem az ök hazassagukrol, mezesheteikröl.... Veled ki foglalkozna? A te erzeseiddel ? Azzal h hogyan birkozol meg a fajdalommal amit a költözes okoz? Kivulallonak erezned magad es egyedul... Sirnal estenkent a szobadban....

Ha maradhatsz , maradj ne szakitsd ki magad a megszokott körmyezetedböl

2016. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Két dolgot elfelejtettél leírni: apukáddal mi a helyzet, jóba vagytok-e, lakhatnál-e nála itthon, másik, hogy hol tanulnál tovább? Ha mindenképp más városba kéne költöznöd a suli miatt, akkor elmehet anyukád te meg maradhatsz itthon. Ha együtt maradnátok, az más kérdés. Mivel úgyis egy év múlva végzel, szerintem ne költözz el, gimi után, meg úgyis új élet kezdődik.
2016. márc. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 vaki1616 ***** válasza:
71%
Ez hülyeség ha a páromnak van egy gyermeke akkor én azt a sajátomként szeretem és ha odaköltöznének hozzám mindketten az nekem nem arról szólna, hogy tök jó itt van a szerelmem hanem hogy igen együtt van a családom és szerintem ez hatalmas különbség :)
2016. márc. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyenesen mond el anyukádnak, hogy szeretnél itt leérettségizni. Szerintem erre magától is rá kellett volna jönnie... Nem tudjuk, melyik országba költöztetne, hogy állsz az ottani nyelvvel, stb. A Te életedben az érettségi meghatározó. A továbbtanulásod külföldön biztositott? Apukádhoz nem költözhetnél az utolsó gimis évre? Keveset tudunk a döntési helyzetedről. De ne hallgasd el az érzéseidet anyukád elől. Egy év hamar eltelik, ennyit akár anyukád is várhatna a kiköltözéssel, vagy addig kétlaki életet élhetne, végülis azért már elég önálló vagy. A magyarországi lakást is felszámolná a házasságkötéssel?
2016. márc. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!