Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki számít apakomplexusosnak?...

Ki számít apakomplexusosnak? Miért nevezik annak?

Figyelt kérdés

Amit eddig itt láttam gyk-n mindig kérdeztékl hogy rossz kapcsolatban volt az apjával? Nem szerette?

Én sem vagyok fényes kapcsolatban apámmal, de nem érzem, hogy egy nálam 20 évvel idősebb férfivel ósszejönnék.



2017. okt. 28. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Én saját "kutatást" végeztem a témában.

Azt találtam, hogy ez a szó kizárólag laikusok által leírva található: pszichológiai, picit is szakmai szövegekben nem.

Az az érzésem, hogy ilyen, hogy "apakomplexus" a pszichológiában nincs, csak hozzá nem értők használják azért, hogy valami elítélőt mondjanak azokra, akik egy sokkal idősebb emberhez vonzódnak: ráaggatnak egy betegségnevet.

2017. okt. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Véleményem szerint az apakomplexus és az, hogy valakinek az idősebb férfiak tetszenek 2 külön dolog, ami nem feltétlen fedi egymást.


Vannak nők, akiknek jó kapcsolata volt a szüleivel, de mégis az idősebbekre bukik, de pl én 25 évesen effektíve tele ilyen negatív szülőkomplexusokkal el nem tudnám magam képzelni egy 40+-os férfival.


[link]


Itt nagyon jól leírja a cikk a negatív apakomplexusnál, hogy pl nálam miben nyilvánul ez meg.

2017. okt. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Attól még senki sem lesz apakomplexusos, hogy idősebb párja van. Szerintem inkább akkor komplexus, ha olyat vár el a párjától az ember, amit a szüleitől kapott meg. Pl. nem egyenlő társként gondol rá, hanem egy olyan gondoskodó személyre, aki mindent elintéz helyette, aki eltartja, aki megoldja minden problémáját, mint egy szülő.


Ezt olvasd el, itt nagyon jól összefoglalják, hogy milyen sok komplexus van, és szinte mindenki hordoz valamit magában.

[link]

2017. okt. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
igazából ez az apakomplexus egy elég álszent jelző, amit csak a fiatal fiúk használnak az olyan lányokra, akik idősebb pasikat keresnek, mert ők (ÁTLAGBAN!!), sokkal érettebbek, mint fiatalabb társaik. nekem k va jó a kapcsolatom apával, mégis jobban vonzanak a 30+osak :D és azért írtam, hogy álszent dolog ezt mondani, mert a fiatal fiúk is ugyanúgy imádják a "milfeket", de az már nem gáz, hanem menő. szóval el lehet gondolkozni....
2017. okt. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
"Szerintem inkább akkor komplexus, ha olyat vár el a párjától az ember, amit a szüleitől kapott meg. Pl. nem egyenlő társként gondol rá, hanem egy olyan gondoskodó személyre, aki mindent elintéz helyette, aki eltartja, aki megoldja minden problémáját, mint egy szülő. " - precíz, erről van szó.
2017. okt. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
#4 Nagyon buta lány vagy. Először is, mi az, hogy a fiatal fiúk használják? Igenis van ilyen dolog. A lányom 16 éves és egy 30 éves férfival akar járni, mert az adja a "biztonságot". Pont, mint egy apa. Az már nem számít, hogy én mit teszek az ő érdekében, mindig is az érett férfiak vonzották, mert menő, ha van egy érett pasid. Szerintem egy 16-20 éves lány ne ismerkedjen egy 30 éves férfival, mert nem ér fel sem tapasztalatilag sem hozzá, sem szellemileg sem.
2017. okt. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
van kivétel, amikor egy lány tényleg pótolni akarja az apaszerepet az életében, mert nincs, aki nem adja meg neki, de az más tészta. a legtöbb lány tényleg azért bukik az idősebb férfiakra, mert értelmi érettségben igenis ők állnak közelebb hozzájuk, nem a tizenéves fiúcskák.
2017. okt. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
25%

ma 11:37


Igazad adok! Itt az oldalon is rengeteg képmutató ember van. Az persze nem baj ha egy idős nő megront egy iskolás fiút..

2017. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
67%
a fiatal fiúk szeretik a milfeket az jó hasonlat
2017. okt. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Kedves 6-os.Én 19 évesen ismerkedtem meg az akkor 34 éves párommal.Februárban lesz öt éve,hogy együtt leszünk.Van két csodás gyerekünk.Jól megvagyunk.Ő az első férfi az életemben,elötte nem volt barátom...
2017. okt. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!