Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők miért nem saját...

A szülők miért nem saját magukat nevezik el így?

Figyelt kérdés

Ismerősöm lánya sokszor sírva jön haza a suliból, mert állandóan szekálják a neve miatt, a kislány neve Albina.

De ismerek Áldáska nevű lányt is, valamint Honorátusz nevű

kisfiút.

Egyszerűen elképedtem. A szülők nem gondolnak bele, hogy egyrészt ezzel a saját gyerekeiket égetik és teszik őket céltáblává, másrészt a gyerek egyszer fel is nő?


Miért nem a szülők nevezik át magukat ilyen gagyi, és bántó nevekre?

Tényleg anyakönyveztethetők ezek, utána néztem, és olyat is találtam, hogy:

Gandalf, Frodó, Gejza (nem Géza...GEJZA), Jusztusz, Anicéta, Áprilka, Psziché, Aura, Androméda, Gajána, Erzsi (nem Erzsébet....ERZSI), stb...


Mi a véleményetek ezekről? Ki az az elvetemült aki így nevezi el a gyerekét? Miért kell feleslegesen céltáblává tenni a gyereket?

És megjegyzem egyik sem volt kisebbségi.


(az olyan extrém nevekről mint az Orália, Leokádia, Dzsindzser stb, ne is beszéljünk)



2014. febr. 28. 22:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
53%
Megváltoztathatja a keresztnevét, anyakönyvvezető,18 év alatt szülői engedély kell hozzá, plusz 10000 Ft illeték. Kompromisszum lehet az is, hogy 2. keresztnévként megtartja a mostani keresztnevét is, de azt nem használja.
2014. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert feltűnési viszketegségük van és arra akarják kiverni, hogy milyen fasza nevet kapott a gyerekük. :P szerintem szánalmas.
2014. febr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
82%

Egyetertek. De fogalmam sincs mit gondolba szulo. Talan hogy minel erdekesebb (ertekesebb?) legyen a gyereke? Nem tudom. De egyre rosszabb lesz, egyre "klasszabb" nelevet vezetnek be . Peldaul fahej, dio, stb. Rohejesebbnel rohejesebbeket. A 2014tol adhato nevek listaja: (ki fogsz akadni :D ):

Aglent, Alirán, Bahar, Béta, Elif, Árlen, Benke, Bere, Létó, Sáfély, Sudár, Erátó, Kilit, Mikolt, Györke, Ében, Móka, Miron, Ata, Témisz, Kara, Harka, Absa, Zejnep, Küne, Cseresznye, Hárs, Dió, Fahéj, Fehér, Móka, Március, Gesztenye, Torna, Ozora, Sáfrány, Göncöl, Szeder, Balzsam, Színes, Remény, Béke, Áldás, Amondó, Bojtorján .

Olvasgasd, hatha megtetszik egy xD Viccen kivul pedig borzasztooo....

2014. febr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
25%

Ezeket az idióta neveket nem a szülők adják,

hanem csak az agybeteg anyuka viszi keresztül az akaratát tüzön-vizen és a férjén!!

2014. febr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
83%
én szívesen elnevezném a gyermekemet Kő-nek olyan szép határozott csengése van.Sőt még becézgetni is lehet, hogy Kavics, hát nem nagyszerű?:D
2014. febr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
7%
Orália és Leokádia nem létezik! Honnan veszel ilyeneket?
2014. febr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
66%

TORNA?

De ez most komoly??

2014. febr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
63%
Tudod, vannak emberek, akik 1. akik a szappanoperákat tartják a kulturális élvezetek csúcsának, 2. valami elfojtott izé tör elő belőlük, hogy a gyereküket úgy nevezzék, mint kiskorukban a babájukat, plüss állatukat, vagy a családi kutyát. Sajnos tűrni kell, 18 év felett lehet változtatni "normális" névre.
2014. febr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
59%

Ezek a nevek mint Áldáska, Albina.. mind olyan nevek amikre a szülők azt mondják, hogy ritka nevek. Igazuk van, mert tényleg ritka név. Áldáska név például ősi magyar név, áldást jelent. Albina meg az Albin férfi névből ered ami szintén magyar név.

Honorátusz latin név, régen nagyon sok férfi kapta ezt a nevet, főleg amikor a szülők a fiúkat elismert szakra nevelték.


Ma persze égő neveknek tartják, de nem biztos, hogy 10-15 év múlva is égő lesz.

20-25 évvel ezelőtt égő volt Maya, Dominik, Milán, Mira, Lara és még sorolhatnám még a mai divat neveket.


Minden kornak megvan a maga divatneve. Ma a legtöbb újdonsült szülő különleges nevet akar a gyermekének, és ezért egyre többen választanak ősi régi magyar neveket..


Nekem nincs különleges nevem, sőt ma sokan csúnya névnek tartaná. Pedig örültem volna ha különleges nevet kaptam, volna. Én örültem volna az Áldáskának is.

Amikor terhes lettem a fiammal, én ritka nevet akartam adni neki. 21 évvel ezelőtt ritka név volt a Dániel, és lám ma tucatnév lett belőle...

Nincs baj ezekkel a nevekkel, idővel úgyis tucat lesz. (na jó az Orália nem lesz az...Leokádia név meg nincs.)

2014. febr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
54%

És még kihagytam a nagyon "egyedi", "egyéniség" szülőket, akik végig néznek minden listát, és csak is olyan nevet adnak, ami a népszerűségi lista legalján szerepel, legyen az bármilyen extrém szerencsétlen gyereknek.

EZ ugyan az a kateg, mint akik a népszerű neveket keresik, csak van egy -1-es szorzó. SZánalmas mindegyik felfogás.

2014. febr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!