Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bűn, hogy a saját álmaim...

Bűn, hogy a saját álmaim akarom megvalósítani az övé helyett?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, másodéves egyetemista, suli mellett dolgozom. Gyűjtöm a pénzt és sokat spórolok, mert 2 év múlva (ha megvan a diplomám) el szeretnék költözni otthonról. Egy évig laktam már albérletben, ahonnan személyes okokból ki kellett költöznöm, de amióta itthon vagyok, folyamatosan azt érzem, hogy ez húz lefelé. Önálló szeretnék lenni végre teljes mértékben.

Anyukámnak nem nagyon van ellenvetése, de nem is foglalkoztatja a dolog különösebben, végül is nagykorú vagyok, azt csinálok, amit akarok, ha van rá pénzem. Amivel viszont nem hagy békén, ez a pasi dolog. Sosem volt még barátom, és ez őt zavarja. Zavarta már 15 éves koromban is, olyan, mintha férjhez akarna adni vagy ilyesmi. És unokázni akar! Hova gondol? Manapság 100 nőből 5 vállal az én koromban gyereket. Neki sem volt gyereke ennyi idősen. Ráadásul durván kapcsolatfüggő is, mindig azt mondogatja, hogy ha lenne párom, nyugodtabb lennék én is, meg nőisesebb. Kezdjük ott, hogy én egy nőies csaj vagyok, bár a munkám kevésbé az. De azt csinálom, amit szeretek. Ha kitartóan dolgozom, utazhatok, világot láthatok, jól kereshetek, nekem ez a fontos, nem lebabázni egy vadidegen pasinak. Szerelembe sem sokszor estem eddig, a férfiak 95 százalékával még a csókot sem tudom elképzelni, nem hogy a szexuális életet meg a gyereket. Én ilyen vagyok, és neki ez rosszul esik.



2017. okt. 30. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem, dehogy bűn. Anyukád kicsit szexista, ez ellen nincs mit tenni, próbáld kivonni magadat a hatása alól. Pl. gondolj úgy rá, mint egy kedves idegenre, akinek fura nézetei vannak, máris könnyebb lesz.
2017. okt. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen jól látod a dolgokat. Légy határozott és azt csináld, amit Te szeretnél. Dolgozz, utazz, éld az életed. Csak akkor vállalj gyereket, ha nagyon-nagyon vágysz már rá. Én korán szültem, ha újra kezdhetném, 35 alatt nem szülnék.
2017. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a legnagyobb hiba, ha valaki úgy szül, hogy nem is akar babát.Annak legtöbbször nincs jó vége,de sajnos sokan a mai napig nem akarják belátni,h. nem mindenki egyforma..Neked is egy életed van, éld úgy ahogy neked jó.
2017. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondd meg anyukádnak, hogy nem ő fog együtt élni egy olyan pasival, akivel még nem akart kapcsolatot és nem ő fog gyereket szülni neki, ezek mind a te döntéseid. Természetes, hogy már unokázna, de tiszteletben kell tartania azt, amit te szeretnél, hiszen te éled az életed, úgy, ahogy szeretnéd és nem ő. Egyébként meg minden változik. Csináld azt, amit elterveztél és amit szeretnél, de legyél nyitott az új dolgokra is, hamar megváltozhat bármi. Aztán az is előfordulhat, hogy nem. De mindent úgy csinálj, ahogy te szeretnéd.
2017. okt. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aszexualis vagy valoszinuleg, anyukadnak el kellene fogadnia ilyennek es kesz.
2017. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!