Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek akkor, hogy ha...

Mit tegyek akkor, hogy ha szerintem anyum a dohányzásával, a sörözgetésével meg a borozgatásával túlságosan is megcsapolja a családi kasszát és nem hajlandó róla még beszélni sem?

Figyelt kérdés

Napi egy sör a minimum nála, az már eleve havonta 6000. 2300 elmegy hetente a dohányra, az már kerekítve 10ezer. Plusz akkor még borozgat is, ilyen 600 forintos izét, abból egy héten mimimum 2-t, de inkább 3-at. Az már 1200 vagy 1800. Az már egy hónap 5400 vagy 8100.

Az egy hónap összesen 20-25 ezer között, de van, hogy egy nap 2 sört iszik és akkor van, hogy 30 is elmegy egy hónap hülyes3gekre. És akkor nem is hajlandó róla beszélni, egyből megsértődik, jön a szöveg, hogy biztos nem annyi.

Ő teljesen keresőképtelen, kap havi 26ezret, az én fizum 160ezer. A fizum elég kb a havi kiadásokra összesen, ha legalább keveswbbet inna, akkor már is tudnánk megtakarítani.

Ketten élünk.

21/f

Mit tegyek?


2017. nov. 1. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Hagyd ott az ilyenekkel nem érdemes foglalkozni
2017. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Miért keresőképtelen? Te miért élsz még mindig vele? Tanulsz, vagy mit csinálsz?
2017. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak én rám számíthat én meg nem hagyom magára anyumat.
2017. nov. 1. 11:41
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
21 évesen nem a te dolgod pátyolgatni
2017. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
De anyukád beteg és még csak segítséget sem hajlandó elfogadni, ergo innentől az ő felelőssége, ha tönkreteszi a tulajdon életét. Ne hagyd magad lehúzatni egy ilyen vámpírral.
2017. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
keress fel szakembert, ne adj neki pénzt, küld elvonóra, menjen csoportos foglalkozásra. adj neki ultimátumot. anyád alkoholista, ezt csak beismeri?
2017. nov. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekem volt egy baràtom,24 évesek voltunk mikor összejöttünk. Ugyanez volt a szitu náluk, csak az anyukàja pezsgőzött napi 1-2üveggel, és marlborot volt csak hajlandó szívni. 6 évig voltam vele, mire leesett hogy sose fogja ott hagyni, és a 30.szülinapom előtti nap szakítottunk.

Múlt héten összefutottunk 9 év után.

Mai napig az anyjàval él, veszi neki a piàt és a cigit, az anyja vígan elvan mint hal a vízben. Az exem kinéz vagy 50évesnek, gyűlöli az életét, pszichológushoz jàr, és szívbeteg lett. De nem tud ebből kilépni. Nagyon sajnàlom. Téged is.

Nyilvàn könnyű azt írni kívülàllóként, józanul, tét nélkül odavàgni, hogy hagyd ott. Megtenni? Hàt, nem tudom... Én sem hagynàm magàra anyàmat, de azért kénytelen lenne a "luxus" dolgairól vagy lemondani, vagy megteremteni magának a rà valót.


Szerintem ezt teheted. Ne adj rà neki pénzt, ha azzal jön, hogy nem ennyi, akkor vezess le papíron neki, hogy lássa. És ne hagyd magad meggyőzni!

Adj neki mondjuk innentől kezdve havi egy 10-est, mondd/vagy inkább tedd is meg/ hogy nyitottàl egy megtakarítási számlàt, én mostantól a fizudból egyenesen oda megy havi X összeg, ez van. Ossza be magànak, majd megtudja mi mennyibe kerül.

2017. nov. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát az a baj, hogy boltba is engem küldözget le. 4.en lakunk (nincs lift) és csak akkor jár le, ha orvoshoz megy. Megértem, mert tüdőbeteg (igen, akkor is cigizik. Mindig azt mondogatja, hogy ha letenné akkor meghalna. És az a baj hogy el is hiteti magának) így pl ha feljön a 4.re akkor az neki 10 perc minimun. Oxigén palack is van itthon, többek között ezért (is) munkaképtelen.

Úgyhogy az úgy nem megoldás, hogy adok neki egy 10-est, mert én járok le a boltba mindig.

Szed frontint, meg egyéb sok gyógyszert és folyton azt mondja, hogy ha iszik sört, az pótolja neki a frontint... Jó, mondjuk az tényleg igaz, hogy a frontinra nagyon könnyű rászokni, de nem tudom melyik a jobb. A gyógyszerfüggőség, vagy az alkoholizmus?

(Mentségére szóljon, hogy ha megissza a sört, akkor tényleg nem veszi be a gyógyszert)


Majd azt fogom csinálni, hogy mindig elteszem a blokkot, és akkor lesz bizonyítékom.

2017. nov. 1. 13:55
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Inkább iszik ahelyett hogy bevenné a gyógyszert? Nem semmi! És még neked is bedumálja hogy ez így jobb. Ő azért nem veszi be a gyógyszert, hogy ihasson.

Valahol megértem, hogy nem akarod magára hagyni. Bár így soha nem lesz normális párkapcsolatod. De ha te mész vásárolni, egyszerüen nem vedzed meg a piát és kész. Ennyi. Megmondod nem telik rá, nem azért dolgozol, hogy elmenjen piára. Légy erős és határozott, már ha vele vagy legyen valami értelme is.

2017. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Hahó! Vannak értelmes lények odabenn???


Ha te mész vásárolni, mi a szent szarnak veszed meg a piát és a cigit...?! Tessék, itt a megoldásod. Szívesen.


Egyébként meg anyád tönkre fogja tenni az egész életedet, ha ebbe a helyzetbe belenyugszol és ebben a kijelentésemben 0% túlzás van.

2017. nov. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!