Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim lassan a sírba...

A szüleim lassan a sírba visznek engem a nagyon magas elvárásaikkal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

1. Mindenből kitűnőnek kell lennem, egy négyesért úgy leszidnak, mint mást az egyesert. Volt olyan eset, hogy ötös lett a dogam, mondtam, hogy nagyon örülök, ugyanis épphogy összejött az ötös, erre tisztára ki voltak akadva, hogy miert nem tanulok. Nem az izgatta őket, hogy ötös lett, hanem hogy majdnem négyes... -.- 2. Járnom kell egy bizonyos informatikai tanfolyamra, aminek valóban lenne haszna az életemben, de a napi beosztások igy nagyon húzós, ilyenkor mindig kikészülök... miert? Hétfőre kaptuk a nulladik órát, ezen kívül épp ezen a napon vannak a legnehezebb órák, természetesen a legszigorúbb tanárokkal, egybesuritve. Nem is kell mondanom, nagyon fáradt vagyok, mikor hazaérek. Van fel oram megebedelni, visszamenni a suliba, fel háromra merthogy akkor kezdődik ez a bizonyos tanfolyam, es négyig tart. Mire hazaérek, kb fel ot van. Es akkor meg tanulnom kell másnapra, leckét kell írnom, ilyenek... Ott akarom hagyni a tanfolyamot, mert rendkívül sok időt spórolnék, ha nem lenne, nem lennék olyan feszült, de a szüleimet ez nem érdekli. Igazából ez a kettő amit csinálnak, de mar ezektől is nagyon kezdek kikészülni. Azt hiszik, hogy egy nyamvadt gép vagyok, ami folyamatosan tanul, más dolga nincs is! Nem érdekli őket, hogy vannak barátaim is, akikkel talalkozhatnek néha, nem, en csak tanuljak. Anya mindig azzal jon, hogy ha neki sikerült, nekem is fog... De anyának kivételesen jo agya van, nagyon jo tanuló volt, valahogy adottsága volt ehhez az egészhez, de nekem nincs... Pontosan tudom, hogy ezzel csak jót akarnak nekem, es nagyon szeretnek, de egy picit túllőnek a határon, nem? Más szülei miert elegszenek meg a négyessel? Sőt, van, ahol örülnek is neki! Persze az ötös lenne a cél akkor is, ha engednének picit nekem, de annyi terhet levenne a vallamrol, ha nem kene azon aggódom, hogy hogy mondom el anyaeknak, ha valami NÉGYES lett... (Életemben a legrosszabb jegyem 3 volt)


Mit tegyek?!


15/L, köszönöm a segítséget


2017. nov. 2. 22:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Es meg annyit, hogy mindenből kitűnő vagyok, de nem tudom, meddig tudom ezt a szintet tartani...
2017. nov. 2. 22:46
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Talan beszelgess el veluk olyankor mikor nem ez a tema. Csak ugy neha spontan, alakits ki veluk egy kis bizalmas kozeget, es beszelj magadrol es az erzeseidrol. Nem garantalt hogy figyelnek rad, de ha jo a kapcsolatod veluk, akkor elobb-utobb megertik hogy te fontosabb vagy. De az biztos hogy jot akarnak neked, es ha kepes vagy ra, akkor probald meg tartani a szinvonalat, nem fogod megbanni.
2017. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid, nem normális, hogy egy négyest sem kaphatsz. Nem is tudom, hogy bírod. Én elég jó tanuló voltam 4,5-4,7 volt az átlagom gimiben, de sosem bírtam volna mindig mindenből a maxon teljesíteni. Kaptam egyest is, házi feladatokat a szünetben írtam/másoltam, szóval üzenem anyudnak, hogy mérnökként végeztem és normális felnőtt lettem (főleg hogy engem nem stresszeltek halálra).


Próbáltál már beszélni erről vele? Egyszer nyugodtan elmondhatnád esetleg neki, hogy tartani akarod az átlagod, fontos neked a tanulás, stb, stb, de annyira rosszul esik, hogy még egy ponthatáros ötösért is mérgesek. Pl valami olyan megoldás, hogy amíg ötösre állsz, addig elnéznek egy-egy négyest?


L/26

2017. nov. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Az a nő egy idióta. Nem is lehet anyának nevezni. Tönkreteszi a gyermekkorodat, lerombolja az önbizalmad.
2017. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid mivel foglalkoznak? Apukád is ilyen vagy csak anyukád hajt ennyire?


Szerintem engedd kicsit el magad, ne érdekeljen mit szólnak. :)

Nagyon jó érzés ledobni minden elvárás terhét, tapasztalat :D

Főleg most még csak gimi elején jársz, itt még lehet lazázni az utolsó 2 év jegye fontosabb.

Én pl.pont fordítva voltam mire utolsó gimis évekhez értem belefáradtam a túl teljesítésbe (tőlem 1-2 tanárom várt sokat... :/) és utolsó évben már csak azokkal a tárgyakkal különórakkal fogalakoztam amiket szerettem, és mondjuk jó lett volna mindenből 5ös, de rohadtul sokkal jobban megérte az a pár 4es azt, hogy jól éreztem magam, vannak emlékeim és azzal foglalkoztam, amit élveztem is. :)

2017. nov. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Janka néni ***** válasza:
91%

Rossz hírem van: aki mindig mindenből ötös, nem tanulja meg,hogyan kezelje a "kudarcot", a teljesítmény egyszeri, vagy időnkénti elmaradását.

Személyes tapasztalatom, hogy azok a tanítványaim, akik színkitűnők voltak, valahogy az életben kevésbé boldogultak. Akiknek azért voltak betlik is a középiskolai tanulmányaik alatt (akár jegyekben, akár magatartásban), azok valahogy életrevalóbbakká is váltak. Esetleg ezt elmondhatnád a szüleidnek is.

A másik: 15 éves vagy, ha most megcsömörlesz a rád kényszerített tanulás miatt, akkor nem négyeseket fogsz kapni, még rosszabb lesz, jönni fognak a kihagyások, a blokkok, ezek miatti hármasok, kettesek, egyesek, pedig nem szándékos lustaságból fog fakadni. Egyszerűen

besokalsz. Ezeket eleinte a tanáraid elnézik, mert megszokták már, hogy jól tanulsz és lelkiismeretes vagy, de egy idő után nem lesz pardon,kapni fogod a jogos gyengébb jegyeket. Ahhoz mit fog szólni anyukád - az ő kivételes eszével?

2017. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyen szülőket sosem értettem. Én soha nem voltam kitűnő, nem is volt célom. Viszont így azokra a tárgyakra tudtam koncentrálni, amik tényleg fontosak voltak, most az orvosin vagyok másodéves szóval abszolúlt megérte. Az egyetlen amit bánok, hogy a második nyelvre nem fordítottam több időt, de ezen kívül ma sem tanulnékntöbbet mert felesleges. Nyilván egy átfogó tudás kell mindenből, de szerintem rengeteg időt és energiát pazarolsz így el. Pl ez az informatikai tanfolyam tényleg hasznos lenne, de már nincs is hozzá kedved mert túlságosan le vagy terhelve. Azt kell kitalálnod, hogy mivel szeretnél foglalkozni, melyik szakra szeretnél majd felvetelizni és az ahhoz szükséges tárgyakat kell megnyomni. Plusz a nyelvek és az infó az amibe érdemes sok energiát fektetni.

Plusz az is jó lenne, ha szüleid tudatosítanák magukban, hogy az, hogy kitűnő vagy kb csak az egyetemi felvételinél fog számítani de sokkal jobban járnál, ha csak a főbb tárgyakra koncentrálnál.

2017. nov. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is van pedagógus, már nyugdíjas. Ő is megerősítette egy beszélgetés során, hogy a kitűnőkből lesznek a legsikeresebbek az életben. Sajnos, sok szülő nem olvas eleget, akár gyermekpszichológiát akár sikeres emberek élettörténetét. Látná, hogy kikből válnak sikeres emberek.


Sajnos, te nem tudsz mást tenni mint megfelelni ennek a beteges elvárásnak. A következményeket csak a jó ég tudja. Próbálj meg iskolapszichológussal beszélni!

2017. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyud olyan, mint az én sulimban szinte az összes tanár. Magától értetődőnek gondolják, hogy kivétel nélkül mindenből kitűnőnek kell lennünk. "Még egy ovis is megírná ezt a dolgozatot legalább négyesre!", mondotta a kémia tanár, aki ha már szóba került, szerinte egy rendes és szorgalmas diák este 10-nél hamarabb fel sem kel a tankönyv mellől. Hát... :P Az igaz, hogy ameddig diák az ember, addig a tanulás a fő dolga, viszont jó néha elmenni a barátokkal valahova (akárcsak egy fagyira), talán lenne egy könyv amit szívesen olvasnál a szabadidődben vagy egy sorozat/film amit meg szeretnél nézni. Anyukáddal azt kellene valahogy megértetni, hogy egy-egy becsúszott négyestől, hármastól (de akár mondjuk egyestől) nem fogsz a híd alá kerülni, ha amúgy alapjáraton véve is kitűnő tanuló vagy. Az embernek vannak rosszabb napjai, én nem voltam ötös minden tantárgyból, viszont voltak olyan kitűnő osztálytársaim, akik néha nem foglalkoztak egy-egy dogával mert kisebb gondjuk is nagyobb volt annál, hogy akkor írtak egy karót (nagy családi viták, elhunyt az egyik szülő, kórházban töltött idő után nem tudott mindent egyszerre bepótolni - csak hogy írjak pár példát). Beszélj vele, ameddig szünet van, hátha sikerül jobb belátásra bírnod.
2017. nov. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Bírd ki még három évig, aztán egyetem az ország másik végén és tipli.


Anyád beteg.

2017. nov. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!