Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? (anya dühös a...

Mit csináljak? (anya dühös a spórolt pénzemet eljátszottam ruletten)

Figyelt kérdés
tegnap előtt volt a születésnapom és arra gondoltam ezt a szép alkalmat kihasználom valami olyat csinálok amit eddig nem tudtam a korom miatt 18as filmeket nézhettem cigiztem is piáltam is. viszint egy igazi kaszinóba még nem jártam hát fogtam a spórólt 350ezer forintomat és elmentem rulettezni és 2,5óra alatt mindent elvesztettem először nyertem 480ezren voltam utánna viszont vesztettem és vissza akartam szerezni a pénzem de nem ment.ebből a pénzből akartam az egyetemre új laptopot venni meg felszerelést.(szoftverfejlesztő szak) jó éaptop nélkül viszont nem tudok tanulni. amikor hazajöttem anya nagyon kiborult hogy lehettem ilyen hülye legalább csak 10ezerbe játszottam volna zokogott sírt nincs sok pénzünk ezt a pénzt diálmunkából hoztam össze 1év alatt. ma meg szóba se akar velem állni rám se néz. mit tegyek? csak anyával élek egyedül apa rég elhagyott minket. lessz még jobb a kapcsolatom anyával? nemszeretném ennyi pénz miatt elveszteni szeretem az anyámat mit javasoltok mit tegyek?
2017. nov. 3. 20:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
:(
2017. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Hát nagyot csalódott benned anyukád, nem gondolta hogy gyenge jellem vagy. Szokj hozzá a gondolathoz hogy nem lesz új laptopod és felszerelésed, sőt én ezek után semmilyen költségedet nem állnám.
2017. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Érthető anyud kiborulása. Én is kiakadnék, hogy ennyire ostoba lennél. De idővel anyud is megbékél. De azt ne várd el, hogy anyud vegyen laptopot, vagy ő fizesse az egyetemi tanulmányaidat. Tudod, attól, hogy betöltötted a 18 évedet nem kellett volna nagy hülyeségeket csinálni. Már azt sem értem, hogy miért kellett cigizni vagy inni. Annyira kellett az életeben? Nem ettől leszel felnőtt. Így viszont amiket csináltál pont azt mutatja, hogy bár törvény szerint felnőtt vagy, és 18 éves, de még nagyon gyerek.
2017. nov. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég! Egyszer én is elruletteztem az összes pénzemet, de az 13 ezer forint volt :D Anyám megbocsátott :D
2017. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Hát ebben a helyzetben nehéz tanácsot adni. Jó tanácsot meg szinte lehetetlen. Haragja totálisan jogos. Sok dolgot nem tehetsz, bocsánatot kérsz, besegítesz a házimunkába, ami remélem eddig is alap volt. Lesed a kívánságait. Viszont diákmunkázz tovább, de azt a pénzt ne cseszd el.


Jó nagy láma vagy, illetve azok is akik belevittek, gondolom nem egyedül mentél... A barátaid közül egy se volt észnél? Ha nem volt, akkor elgondolkoznék, szükségem van-e ilyen emberek társaságára, akik mindezt végignézték, és röhögtek mellé.

2017. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Egy rokongyerek is csinált hasonlót, korodbeli. A generációd nem százas, ti valami álomvilágban éltek. Értelmes ember ilyesmit nem csinál.
2017. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Egyebkent megnyugodhatsz, ahhoz, hogy szoftverfejlesztonek tanulj eleg egy alapabb gep is. Majd ha mar dolgozol akkor kell komolyabb.

Üdv.

egy szoftverfejlesztonek tanulo egyetemista

2017. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én az első alkalommal amikor már pluszban lettem volna értsd 350+valamennyi összeg felálltam volna és kisétáltam volna a pénztárhoz.

Jogosan dühös anyukád, az a kevés pénzt amiért ennyit dolgoztál eljátszottad pár óra alatt.

(A kaszinó vállalkozás nem az a célja hogy nyerj)..

2017. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, hogy tudtad ezt besz pni, ez a legrégebbi trükk a nagykönyvben :D

Kinézik a hozzád hasonló fogalmatlanokat, majd varázslatos módon jön a nyerőszéria, egészen addig míg teljesen a fejedbe nem száll. Utána pillanatokon belül kihalásszák a zsebedből még az utolsó buszjegy árát is, de akár a lelked is feltennéd, mert meg vagy győződve róla, hogy vissza tudod még nyerni.

Ha egy tanácsot elfogadsz, ne szerencsejátékozz többet, mert azonnal észreveszik rajtad, hogy az a fajta vagy, akivel elszalad a ló és ki is használják.


Anyukáddal nem tudsz mit csinálni, mert teljes mértékben igaza van. Az igényeidből pedig adj lejjebb, ennél jobb helyre nem is mehetett volna az a tanulópénz, inkább a profi gépet játszd el, mint később a családi házat.

2017. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

350 ezer Ft-ot, hát gratulálok. Én is pipa lennék. Annyi biztos, hogy laptopot meg felszerelést nem vennék neked. Vállald a következményeket. Menj szépen dolgozni, és keresd meg újra a laptop árát.

Anyukád majd meg fog nyugodni, nem fogod emiatt elveszíteni. Mondd meg neki, hogy tudod, hogy hülye voltál, igyekszel jóvá tenni és többet nem teszel ilyesmit. Aztán majd megnyugszik.

2017. nov. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!