Miért ilyen furcsa anyu?

Figyelt kérdés

Először is ha felvetem azt, hogy valaki meghívott magához rögtön azt mondja hogy nem mehetek, sose vagyok itthon. Minden programra (nincs túl sok havonta 1-2) annyira kell könyörögnöm h elengedjen. De nem csak nekem bátyámnak is!

Meg egy csomó dolgot rám hárít h én csináljam meg.. (szoktam is,de már soknak érzem)

Illetve mostanában mindenen kiakad és egy csomót sír. (Megvigasztaljuk mindig). Igaz sokszor van az hogy tok jól beszélgetünk majd.hirtelen elkezd hisztizni..

Ezenkívül azt hiszi amit mond csakis az lehet a jó.. például én nagyon szeretnék macskát, de ő azt mondja nem lehet. Még akkor sem ha csak az én szobámba van. Őt ez miért zavarná?

Még egy dolog: van egy kutyusunk, közös a tesómmal és mindig nekem kell takarítani (kint van). Nagyon nem toleráns! Még akkor sem csinálja ha látja belegebedek a tanulásba..azt mondja kellett nekünk kutyus..és ő is szokott vele játszani is..

Mindenkinél szoktak ilyenek lenni? Vagy csak nálunk?

15/L



2017. nov. 2. 12:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Anyukád nem fura, inkább te. Vagy egy kutyátok, akinek az ellátása nehezedre esik, de szeretnél egy macskát is, és nem érted, hogy anyukád miért nem engedi???

Egy macskát is gondozni, etetni, ápolni, orvoshoz vinni kell, amik nincsenek ingyen.

Nekem úgy jött le, hogy anyukátok egyedül nevel titeket. Szerintem van neki elég gondja, feladata. Ne akarj neki még plusz feladatokat adni.

15 éves vagy, persze, hogy nem enged el csak úgy mindenhova.

Gondolom, azért van olyan, hogy kiakad és sír, mert nehéz neki egyedül.

2017. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem egyedül nevel, apával csak ő is olyan hogy egy csomót dolgozik, de sosincs velünk (és általános iskolai tanár). Én szívesen gondoskodok a.kutyusról (etetem, takarítom, állatorvoshoz megyünk, sétálunk és még.a.játék is belefér) csak jól jönne egy kis segítség, amit se a bátyámtól(18 éves) se a szüleimtől nem kapok. Pedig tudnának segíteni nert pl anyának van szabadideje, több mint nekem
2017. nov. 2. 12:40
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Ebből is az jön le, hogy már a kutya is sok feladat. Nem kell mellé még cica is.

Meg nem is mindenki bírja, hogy a lakás tele van szőrrel. Egy nagyon jó barátomnak volt cicája a lakásban. Minden nap takarított, és így is mindig tiszta szőr lett minden ruhám, amikor nála voltam.

2017. nov. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
A bátyád 18 éves, szóval jogilag ő oda mehet ahová szeretne. Ahogy látom, itt anyukád a főnök mndenben. Talán apud sem nagyon szól bele a nevelésbe. Apuddal kellene beszélned, talán ő tudna rá hatni. De ha nem, akkor meg mond anyudnak hogy nagy szükséged van a kimozdulásra mert sok a tanulnivaló illetve a sok munka, és bele fogsz betegedni. Ha valaki szereti a gyerekét akkor nem fog rosszat tenni neki. Kicsit lázadnotok kellene. Sok kérdés van ami olyan it hogy 18 vagyok anyám nem enged el. Látod már a bátyádnál is ez van. Ne legyen ez is nálad.
2017. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk azt azért megnézném, hogy hogy képzelted, hogy a cica csak a te szobádban lenne... az ágyad mellett lenne az alom, amibe kakkant?
2017. nov. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Most nem is a cica a lényeg.. nyilván jó lenne mert nagyon szeretem az állatokat

Hanem arról van szó higy még a barátnőmhöz sem mehetek! Arról hallani sem ajar hogy ott aludjak.. meg kicsit próbáltunk lázadni, de akkor csak rosszabb lesz, még inkább ide köt minket

2017. nov. 2. 13:05
 7/17 A kérdező kommentje:
Igazából azért szeretnék cicust, hogy érezzem hogy valaki mellettem van (mert úgy h engem nem.enged máshoz, más sem jöhet hozzánk) . Amúgy vannak barátaim de itthonra is kéne valaki..
2017. nov. 2. 13:12
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

A cicát egyelőre felejtsd el, nem lehet úgy cicát tartani, hogy csak a szobádban legyen, az kínzás lenne számára. Plusz a cica normális eltartása is sok-sok pénzbe kerül havonta.

Anyuddal, amikor jó hangulatban van, próbálj beszélgetni nyugis hangnemben. Miért sír sokszor? Ezt tudjátok?

Elengedni azért nem akar, mert félt, hogy bajod esik vagy valami hülyeséget csinálsz. Ezt is meg kell próbálni vele szépen megbeszélni. Mondd el, hogy tudod, hogy félt, de nem fogsz semmi olyat tenni, amit nem kellene (pl. alkohol, és hasonlók), de fogsz fiúzni meggondolatlanul, mindent elmondasz neki stb. Ezt tartsd is be. Ha megbeszéltek egy időpontot, érj is haza még egy kicsit előbb is. Lássa, hogy megbízható vagy. Mondd el, hogy szereted a barátaidat is és abban a korban vagy, amikor szeretnél többet velük lenne, minden hátsó szándék nélkül. Kérd, hogy bízzon benned picit jobban, mert neked ez nagyon fontos lenne.

Hívd el hozzátok a barátaidat, ismerje meg őket, akár a szüleiket is.

Ha mégis elenged valahova, rendszeresen írj neki pl. messengeren, hogy minden rendben van veled, ne aggódjon.

Így talán egyre jobban enyhül majd.

2017. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Ember? Macskát egy szobába? Hát ha ilyen hülye ötleteid vannak nem csoda hogy anyád nem engedi.


Az hogy a macska egy alvós állat legyen ahoz olyan fajtát kell venni stb...


Nálunk a macska az egész házban nem bírja ki, néha alszik... De bármikor rátörhet a játszós, ideges vadállat, ilyenkor szalad mindenhova, fel megy a polcokra, le lopja a kaját stb.


Figyelni kell rá mert minden számára emészthetetlen cuccot meg eszik.

(herélt hím macska)

Volt nőstény macskáink is, ők rendesen át aludták a napot de nagyon idióták voltak.


Na nem lesz macska!

2017. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Majd egyszer felnősz, úgy kb. 10 év múlva, és rájössz, miért olyan "furcsa". Még gyerek vagy, még fel sem foghatod, mivel jár a felnőtt élet. El sem tudod képzelni, mekkora felelősséggel jár szülőnek lenni, önmagadat és a gyerekeidet eltartani és mindent megcsinálni.

Neked az a legnagyobb problémád, hogy havonta csak 2x mehetsz el bulizni. Anyukád meg örül, ha ki tudja fizetni a telefonszámládat, ha van naponta fél órája kettesben apukáddal, meg ha hetente egyszer félig ki tudja aludni magát.

Ráadásul ilyen ötletekkel állsz elő, hogy a te szobádban lenne a macska... legyen eszed, nem plüssállatról vagy legóról beszélsz, egy háziállatot nem lehet egy szobába bezárva tartani, nem csak annyiból áll a gondozása, hogy van a szobádban és ül az ágyadon te meg fotózgatod hogy milyen cuki.

Először is kellenek oltások, kell féreghajtó, kell bolhacsepp, plusz később az ivartalanítás. Ez már egy nőstény macskánál kijön 20 rugóra. Aztán etetni kell, almozni kell, és hacsak nem a legolcsóbb, coopos táppal akarnád etetni, ez megint csak költségekkel járna. Egy állattal foglalkozni kell, vigyázni kell rá. Felelősséggel jár. Rád pedig egyelőre nem lehet ilyesmit bízni, mert nagyon gyerek vagy.

Inkább anyukádnak segíts minél többet, a vigasztaláson kívül, csináld meg a házimunkákat, süss-főzz, ha otthon önálló leszel, akkor a barátaidhoz is előbb elenged majd. És ne azzal indíts mindig, hogy bulizni mennétek meg ott akarsz aludni valakinél... én is aggódnék a lányomért, ha mindig úgy kéretőzne el, hogy valaki meghívta magához... ez így érdekesen hangzik.

2017. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!