Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg rendőrséget kellett...

Tényleg rendőrséget kellett hívni?

Figyelt kérdés

Tegnap a szüleim, összevesztek elég rendesen. Apu megverte anyat, ő pedig kihívta a rendőröket, nem lett semni “komolyabb” sérulese anyunak és aput sem vittek el a rendőrök... de valami nyoma lesz, hogy kint voltak a rendőrök.

Aztán nagyon ugy néz ki , hogy ezek után válnak.... (regebben tobbszor utotte meg anyat de nem csinalt ekkora problemat, tesomat es engem nem bantott csak amikor kisebbek voltunk neha elfenekelt de az ugymond termeszetes) és mar anya is tobbszor beszelt velem ,hogy nem lesz jo ha apaval marad...

és nemtudom mi lesz velunk.

Anyukám fiatal kora ota beteg, nem dolgozott (mivel a betegsege miatt nem igaz tud orakat dolgozgatni) , csak itthon takaritott, fozott...stb... apa tartott el minket mert eleg jol keres es sajat cége is van....

de most igy minden megvaltozik...


Mit csinaljak? Vegre felvettek egy jo iskolaba a kozelben es a tanulasra kellene figyelnem de igy nem lesz jo


Kerem szepen akik elvaltak meseljenek arrol, hogy ki , hogy jon ki a szuleivel! A valaszokat koszonom

(Én 15/L, tesom 11F)



2017. nov. 5. 08:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Nézd, ha ez rendszeres az sem lenne jó, ugye????:(

Sajnálom..másrészt ha nem anyud a szomszédok fogják kihívnia rendőröket. Apud iszik amúgy min pattant ki a vita??

2017. nov. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
99%

Igen, rendőrséget kellett hívni. Sajnos nekem 12 évesen kellett a szüleimre ráhívni őket... Ők is elváltak. Nehéz évek következtek, de anyu sem élhetett állandó rettegésben, illetve ő is megérdemli a boldogságot. Apumnak új házassága lett, anyunak is van élettársa, akivel boldog.

Nektek is jobb lesz, ha nyugodt családi körülmények között élhettek!

2017. nov. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nem apa soha semmi alkoholt nem iszik, csak ilyen ideges a termeszete... amit én is kezdek átvenni, es a tesom is:(

Koszonom a valaszokat

2017. nov. 5. 08:45
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Jól tette anyukád hogy kihívta a rendőröket. Ez talán majd kontrollálja apádat a jövőben. Vagy anyukád tűrje nèmán a verèseket? Neki is van mèltósága...

Az írásodból látszik hogy nem anyukád miatt aggódsz elsősorban, hanem az anyagi jólèted, ès a saját kis világod elvesztèse miatt. Vègülis ez hatalmasabb problèma anyudènál...őt csak apád veri tropára...

Kicsit önző gyerek vagy. A tanulás miatt aggódsz, mikor èdesanyád testi èpsège van veszèlyben. A következő vitába lehet belehal.


Attól hogy elválnak mèg nem fog összedőlni a világ. Maradhatsz apádnál is.

2017. nov. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

De ilyen kisebb vitak kb minden heten voltak, de tegnap eleg nagy “vita” lett belole.

Egy kis lenyegtelen dolgon, anya kezdte el mondani mert ugy volt hogy vendegek jonnek hozzank es anyaval takaritottunk, aztan hazajott apa hogy nem jonnek, hanem mi megyunk oda, aztan ebbol akkora fesztivalt csinaltak....

2017. nov. 5. 08:48
 6/27 A kérdező kommentje:
Lehet az irasbol az latszik, de én anyukám mellett vagyok és az érdekel, hogy vele mi lesz, hova megy majd... nyilvan az is hogy mi lesz a sulimmal mert csak az eletem mulik rajta, de elsosorban anya elete erdekel...
2017. nov. 5. 08:52
 7/27 anonim ***** válasza:
82%

Igen sajnos a kis vitákon pattannak ki...

Ha anyudnak komoly sérülést okozna ki venné át a háztartást, erre is gondolj! Jól teszi hogy elváltok hidd el sokkal jobb lesz nektek is!!!! Én már 14 éves koromban dolgoztam nyáron:)...

2017. nov. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

Te most komolyan azon problémázol, hogy esetleg kevesebb lesz a lóvé, ha a szüleid elválnak? Szerinted fölösleges volt rendőrt hívni, mert az amúgy is beteg anyád, akit a barom apád megvert, még képes saját lábán járni, és nem is vitte el félholtan a mentő?? Azért ez borzasztó, hogy szerinted természetes, ha apátok rendszeresen üti a feleségét és a gyerekeit...

Remélem, hogy anyád tényleg kilép ebből a bántalmazó kapcsolatból. Nyilván nem lesznek jó viszonyban apáddal, de szemmel láthatóan most sincsenek abban. Sokkal nehezebb anyagi körülmények között fog élni. A szüleitekkel való kapcsolat mindannyiótokon múlik, ti ugyanúgy jóban lehettek mindkettejükkel, ha ők nem is tartják a kapcsolatot egymással, csak a ti ügyeitekben. Ha válásra kerül a sor, meg fognak kérdezni benneteket is, melyikükkel akartok élni, a te szavad döntő a kérdésben, mivel 14 elmúltál, de az öcsédét is figyelembe veszik. Javaslom, gondold át alaposan, és ne csak az anyagi dolgokra koncentrálj.

2017. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

1. Igen, tényleg ki kellett őket hívni. (Anyád helyében én már a második pofont sem vártam volna meg.) "nem lett semni “komolyabb” sérulese anyunak" - mégis, TE mit tartanál ELÉG komolynak anyukád számára??? Gondold már végig, mit írsz le, légyszíves!


2. A szülőkkel való kapcsolat teljességgel kettőtökön múlik, mint ahogy nincs két egyforma válás sem. Attól, hogy én leírom, hogy az én szüleim már egészen korán elváltak, de mindig kulturált volt a viszonyuk, sosem vontak bele az esetleges vitáikba, és mindennek ellenére harmonikus és érzelmileg is biztos hátterű gyerekkort biztosítottak a számomra és mindkettejükkel kifejezetten szoros azóta is a kapcsolatom, neked nem lesz jobb:S, mert nálatok valószínűleg zűrösebb a helyzet. De legalább talán erőt merítesz belőle:S

2017. nov. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nem azon problemazom.... hanem az ÉLETÜNKÖN

Talan meg fel sem fogtam, hogy tobbet nem ez lesz ami eddig volt!!!

Es anya erdekel elsosorban, az élete, hogy mi lesz vele!


Visszatérve megint rám én mar regota kollegiumba szeretnék menni, es ennek anya se volt ellene szoval ha kiderul hogy mi lesz anyával és tesómmal, én kollegiumba szeretnék járni és hetvegente pedig talalkozom veluk... anyukam valoszinuleg a szuleihez megy, mert mashova nem tudna... de remelem minden jobb lesz, es vegre megnyugszik szerencsetlen...

2017. nov. 5. 09:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!