Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy kifizessék a fogpótlásomat?

Figyelt kérdés

Ki kellett műteni az egyik fogamat, aminek a hiánya nem feltűnő, de azért látható (pl.nevetésnél) és engem zavar, ezért meg szeretném csináltatni, viszont nincsen rá pénzem. Már többször felhoztam a szüleimnek, de sosem vették komolyan, elnevették és azt mondták, hogy hülyeség és felesleges. Nem vagyunk gazdagok, de jól élünk, nincsen semmilyen anyagi problémánk és mindig mindent kifizettek nekem, pl. a múltkor mondták, hogy ha nem vennének fel államilag támogatott képzésre, akkor önköltségesre is mehetek mert ők kifizetik, ami félévente kerülne annyiba, mint egy fogpótlás, tehát nem verné őket földhöz. Bármi másról van szó kifizetik, de ezt valamiért nem szeretnék...

Hogyan győzzem meg őket?


2017. nov. 10. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Az elsőnél a lényeg, ők nem érzik, hogy milyen kellemetlen lehet egy hiányzó fog, főleg étkezésnél, ha nem tudod rendesen megrágni a kaját.

Az is lehet, ha féltő szülőkről van szó, hogy nem akarnak fájdalomnak kitenni,ami a fogpótlással járhat.

2017. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Milyen fájdalommal járhat egy fogpótlás? Konkrétan semmivel. Nekem az első fogaim törtek ki, hidd el én szarabb helyzetben vagyok mint te. Nekem implantátumot kell beültetni az egyik helyére, másik kettőre meg koronát kell tenni. Ha te nem tudod őket meggyőzni akkor győzze meg őket a fogorvos hogy mivel járhat az, ha akár csak egy fogad hiányzik.
2017. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Mennyi pénzért nézed?


Egy orvosi egyetem klinikáján vagy sima körzeti rendelőben biztosan megcsinálják sokkal olcsóbban, mint magánban.


Valamint milyen fogpótlás? Egy hidas megoldás mondjuk olcsóbb mint egy implant.

2017. nov. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Ne esztétikai érvekkel operálj (tehát, hogy látszik, ha nevetsz)! Inkább azzal, hogy az üres hely melletti fogak elmozdulnak és az üres hely felé fognak dőlni. Egyrészt mellettük keletkezni fog pont akkora rés, hogy oda ételmaradék folyton bekerüljön, másrészt, ez a két fog hamarabb tönkre fog menni és nemigen lehet majd őket rendbe tenni, harmadrészt (ha kis- vagy nagyőrlő fog hiányzik), akkor folyton odanyomódik az üres helyre az étel és ott nem tudod megrágni. Tehát nem teljesen megrágott ételt fogsz lenyelni, ami hosszú távon gyomorpanaszokat is fog okozni.

Mindezt egy fogorvos sokkal szakszerűbben el tudja mondani. El kéne menned szüleiddel együtt, hallgassák meg ők is, ráadásul árajánlatot is mondhat a fogorvos, tehát tudnátok, őnála pontosan mennyibe kerülne. Aztán otthon meg lehet beszélni.


Magánvélemény: ritka suttyó az a szülő, aki a saját gyereke egészségére nem áldoz, mikor megtehetné. Mint olvashattad, ezerféle problémát okozhatnak a nem rendbe tett fogak. Talán nem kéne 18 évesen elkezdeni gyűjteni az egészségi problémákat. Jönnek azok később majd maguktól is...

2017. nov. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

2-es vagyok. Nehogy hidat csináltass!!! Felejtsd el, mert az egészséges fogaidat kell lecsiszolni hozzá! Inkább az implantátum, igaz hogy 100 ezer fölött van de az a legjobb megoldás. Még mindig az tmondom hogy én nálad rosszabb helyzetben vagyok. :D

És nem igazán értem hogy kifizetnék neked az egyetemet, de a fogadat ami az egészséged része azt nem?!

2017. nov. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Tisztában vagyok vele, hogy miért nem jó üresen hagyni és ennek hosszú távon mik a következményei. Ennek ellenére engem jelen pillanatban egyedül esztétikai okok miatt zavar, hiszen jelenleg semmi más problémát vagy gondot nem okoz nekem, csak szimplán csúnya és ez a legfőbb ok, amiért most meg szeretném csináltatni. A többi problémát jelenleg még nem érzem, így az még kevésbé is foglalkoztat, de értelemszerűen nem szeretném megvárni, hanem minél előbb szeretnék pótlást. Mikkor kiműtőtték a fogorvosom mindent elmagyarázott és apukám is ott volt, halotta, ő is tudja és érti, hogy ezt miért fontos megcsináltatni, egyet is ért vele, de valamiért nem támogatja, hogy megcsináltassam. Ő nagyon fél a fogorvostól, már egy szimpla töméstől is ki van készülve, de az, hogy az én számban mit csinálnak és az mennyire fájdalmas, az sosem zavarta, pl. a műtétnél sem, bár nyilván a beavatkozásból az ember semmit nem érez, max. a gyógyuláskor.


Mindenképpen implantátumot szeretnék, hidat semmiképpen sem. Ennek az ára kb. 200.000 forint körül jönne ki, a saját fogorvosomhoz mennék magánrendelésre, mert őt legalább ismerem, megbízom benne és szépen, ügyesen dolgozik. Már körülkérdeztem, a városban a többi doki is hasonló árakkal dolgozik, úgyhogy akkor már olyan csinálja, akivel ismerjük egymást.

2017. nov. 10. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
és ha karácsonyra és szülinapra kérnéd egyben? nekem anno így vették meg a laptopom, hogy cserébe karácsonyra és a szülinapomra sem kaptam semmi mást
2017. nov. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!