Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az oka annak, hogy Magyaror...

Mi az oka annak, hogy Magyarországon a túlórát az esetek többségében inkább lecsúsztatják, semmint hogy kifizessék?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy inkább kiadnak plusz szabadságot, minthogy kifizessék. Legalábbis én otthon így tapasztaltam. Külföldön élve mindig kifizették eddig. Egyszer megkérdezték, hogy nem akarok-e esetleg inkább extra szabadnapokat, de én a fizetést választottam, nem volt belőle semmi gond. Hozzáteszem, én csúsztatásba nem is nagyon mennék bele. Szívesebben robotolok extrát, hogy ha tudom, hogy utólag anyagi formában élvezhetem, nem szimpla pihenésként.
2017. szept. 6. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem mindenkinek a munka az élete.
2017. szept. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1: Ha van választási lehetőség, és a dolgozó inkább az extra szabit választja, az egy dolog, és ez rendben is van. De az esetek többségében a munkáltató nem ad választást, ha tetszik, ha nem, csúsztatás formájában kapja meg.
2017. szept. 6. 21:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert olcsóbb plusz fizetett szabadnapként kiadni, mint rendesen, túlórapótlékkal kifizetni.
2017. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

Főnöködtől függ meg attól, milyen szerződést írsz alá.

Nem Mo-t kell leszólni, kedves libbancs, hanem fel kéne nőni. ;D

2017. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4: Hova nőjjek fel, ha a szerződésben csak annyi áll, hogy joguk van túlóráztatni, kompenzációról meg semmi?
2017. szept. 7. 15:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A csúsztatásból nem veszel több kaját, azért kár túlórázni. Nekem is volt amikor így volt. Leszoktattam róla őket azzal, hogy össze vártam mindig, aztán kiírtam péntekre meg hétfőre. Ezzel 4 napos hétvége és három napos munkahét keletkezett, hadd szokják. Annyira nem vették be, hogy azóta mindet kifizetik, mintsem ne legyen dolgozva különösen hétfőn :-)
2017. szept. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6: Ez még a szerencsésebb eset. Gyárban a főnök akkor adta ki az így összegyűlt szabadságot, amikor ő akarta. Hiába akarta volna a dolgozó még tartalékolni, vagy másik nap kivenni.
2017. szept. 7. 20:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem fizetik az miért túlóra? Úgy tudtam azt simán munkanap áthelyezésnek hivják.
2017. szept. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 remetdol ***** válasza:
100%

A túlórát kifizetéssel akkor választják, ha több munka mintamennyit normál időben el lehet végezni, a munkanap áthelyezést (népi nevén lecsúsztatást) akkor, ha a munka nem több, csak az időbeli elosztása nem egyenletes.

Ha a másik esetben fizetett túlórát alkalmaznának, akkor egyik időszakra extra kiadás lenne, a másiba pedig láblógatás.

(nekem szerencsém van, mert csak akkor számolnak l

Mivel a magyar átlag cégek nem mennek annyira jól, hogy annyi sok munkájuk legyen, így sok esetben a munkaidő átcsoportosítás az anyagilag ésszerű választás.


Ha a saját céged lenne nem így csinálnád?

(megjegyzem sokan elfelejtik, hogy a cégek haszon termelésére alakultak. Ha a cég kevesebb hasznot hoz mintha pl állampapírba fektetett volna a tulajdonos, akkor miért működtetné a céget? Nulla munkával jutna ugyanannyi haszonhoz)

2017. szept. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"a munkanap áthelyezést"


Vezényelt munkarend, nem mindig a hétvégére esik a pihenőnep(ok). Ebben az esetben viszont járnak a pótlékok (délutános, éjszakás, hétvégi stb műszakok pótlékai) és itt komoly limitek vannak megadva a kötelező pihenőidőkre, illetve arra, hogy hány naponta kell kötelező pihenőnapot kapni. Munka Törvénykönyve !

2017. szept. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!