Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért nem foglalkozi...

Sok szülő miért nem foglalkozik a kisgyereke fogával, vagy már javulóban van a helyzet?

Figyelt kérdés

Veszik és itatják mára picivel is cukros löttyöket. Emlékszem én is állandóan agyoncukrozott teát kaptam, a fogmosás max. oviban volt, de akkor se tudtam helyesen. Szószerint úgy rohadtak ki a tejfogaink a tesómmal, neki még az első metszőkön is kráternyi lyuk volt. De nem baj, a tejfog úgy is kiesik alapon nem foglalkoztak a fogainkkal. Jó lehetne mondani, hogy nem tiltották meg, hogy fogat mos, de nem tudtál róla semmit, internet nem volt, más példát nem láttál.

Aztán a gubanc akkor volt, mikor a hatos fogaink rohadtak ki, de az már maradandó fog. Nagyon jó, hogy mindig azt mondta anyám, hogy kiesik, majd nő helyette másik. Aztán már csak a húzás segített. Mondhatjátok, hogy beírják az ellenőrzőbe, de oda úgy kell visszamenni, oda meg nem vittek, mert tejfogat mem tömetünk.

Most is látom a boltban, hogy milyen pici gyerekek isszák a cukros löttyöket stb.

Szerintemsokkal fontosabb a fogakkal törődni, minthogy milyen új menő cucca, ruhája legyen, mert ez egy életre szól.


2017. nov. 13. 10:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Mert sok szülő buta, mint a s.gg. Normális IQ-val rendelkező, értelmes szülőknél azért ez nem így, és régen sem így volt.
2017. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Kisgyerekes szülő vagyok, van köztük sulis, ovis. Nagyon ritka nálunk bármi cukros, üdítő végképp, ha máshol vendégségben van kitéve üdítő, akkor kérnek és kapnak egy pohárral, itthon tényleg csak tea van cukor nélkül vagy víz, így szoktuk meg, mi is felnőttek. A fogmosás rutin, számunkra is fontos, pont ez miatt, gyerekként nem annyira figyeltek oda és voltak lyukas fogaink, úgy utálom a fogdokinál a hangokat, hogy sosem hagynék ki fogmosást, eszembe jutnak a fúrás érzései és hullafáradtan is megyek fogat mosni, a gyerekeknek sem marad el soha. A fogaik épek, nincs szuvasodásuk. Viszont...

amióta anya vagyok, vastagon kapom az ívet, a korholást hogy hülye vagyok, hogy nem normális hogy kínzom a gyereket hogy nincs otthon kóla meg narancsszörp, tönkreteszem a lelkét, megvonom tőle a vitamint (rengeteg gyümölcsöt eszünk) és a cukros dolgok ritkasága miatt üvegesek lesznek a csontjai (szerintem ehhez inkább kalcium kell, de hát dédipapa okosabb), szóval ez van, megkaptam már amikor 1 éves gyerekekkel voltunk játszón, én a sima gyümölcsteát adtam a kicsinek, mellettem lévő anyuka kólát adott a sajátjának és azt mondta, én is a fura anyukák közé tartozom, inkább próbáljak meg beilleszkedni, a gyümölcstea ciki...

hát, inkább maradunk furák, de nem hiányoljuk a rengeteg cukrot.

2017. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Én sem értem sajnos. A párom nővérének a 3 éves kisfia sem ivott még szerintem vizet. A kicsinek rohadnak a fogai, szörnyen néznek ki.

3 cumisüvege van, az egyikben tea szokott lenni, a másikban cola a harmadikban meg kakaó.

A gyerek ezeken nő fel. Továbbá ott a nasi nem valami "jutalom" vagy olyasmi amit a nagyi visz hétvégén, hanem úgy van kirakva mint a gyümölcs. Akkor eszi amikor csak akarja. Hízik is rendesen szerencsétlen.

A hűtőből potyog ki a túrórudi, a tejszelet, a kinder pingvin, a reggeli kindertojás stb.

Borzasztó, de szerintük ez teljesen normális.

Beleszólásunk nincs.

2017. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Igen, ugyanez látom én is velem is ez volt.

Nem azt mondom, hogy ne adjon neki soha, de mondjuk heti egyszer pont elég valami édesség. A teát is cukor nélkül is meg lehet inni.

Velem is ugyanez volt, cumisüvegből a cukrozott teát, kakaót, üdítőt.

2017. nov. 13. 11:22
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Igen, a teát cukor nélkül itassuk vele, mint ahogy gondolom te is cukor nélkül iszod mind a teát, mind a kávét. Mert az úgy iszonyatosan finom. Esetleg tehetsz bele mesterséges édesítőszereket, mert az ugye annyira jót tesz a szervezetnek.

Azért a ló túlsó oldalára sem kell átesni. Normális fogápolás és táplálkozás mellett nem kezd el a fog tövig rohadni attól, hogy a teába cukrot is teszel. Ennyi erővel kenyeret sem ehet a gyerek, hiszen köztudott, hogy a keményítő a nyál hatására szőlőcukorrá bomlik. Nabumm... Sőt, akkor már gyümölcsöt se egyen, hiszen nem elég, hogy a legkülönbözőbb cukrok vannak benne, még sav is, ami marhára nem tesz jót a fogaknak. De még a tejben is van cukor. Végeredményben ha ezt a logikát követjük, oda jutunk, hogy csak vizet ihat, és húst ehet a gyerek (természetesen kenyér, tészta vagy rizs nélkül, hiszen mindegyik csupa keményítő, ami ugyebár már a szájban elkezd cukorrá bomlani...).

Nem sátántól való az a cukor. Csak kell egy bizonyos mértéket tartani, na meg ami kulcsfontosságú: megfelelő figyelmet fordítani a szájápolásra. Ennyi.

2017. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Életre? Aha, persze... 27 éves korom óta lassan minden fogam széttörik.


Fogmosok pici korom óta, selymezek, kólát nagyritkán iszok, szedek fogvédő gyógyszert, mégis szar a fogszerkezetem és lassan teljes pótlás kell.


Párom 34 éves egyszem letört-újraépített foga van, tömése SINCS, pedig igazán csak felnőtt fejjel foglalkozik a fogaival.

2017. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Én úgy iszom 15 éves korom óta, szerintem nem rosszabb a tea úgy, sőt. Napi 2 csészével megiszok, úgy már rengeteg az a cukor. Szerintem nem romolnak úgy a fogaim azóta.

Amúgy a másik amiről azt hittem, hogy hú de egészségesek, a gyümölcslevek, erre az egész tele van tömény cukorral. Erről ennyit.

Persze szinte mindenben van, de a cukros löttyökben a legtöbb. Főkeg egy pici gzerekkel nem kellene ezt itatni.

2017. nov. 13. 11:39
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

A lányom is iszik cukros üdítőket, teát...a fogaval nincs gond sőt édességet is eszik...de nem csak az oviban mos fogat, hanem itthon is..először ő mossa meg magának,aztán én mosom meg neki mivel nem tudja még hogy kell jól mosni/4 éves/

Pont azért, mert nekem is rohadt vámpír fogaim voltak kicsiként és nem akarom, hogy neki is az legyen...plusz ugye befolyásolja a tejfog a maradandó állapotát pl ha annyira elrohadt a fog, de már jön a következő a szuvasodást okozó baci ott van a szájban és simán átfertőzi a csontfogakat...én sem értem azt, hogy miért nem figyelnek jobban a szülők erre, de úgy gondolom sokat fejlődött a szájhigiénia ápolása mostanra, mert régen ennyire nem figyeltek oda erre, gondolom nem tartották fontosnak mondván úgy is jön helyette új, ahogy te is írtad...sok ovis csoporttársam foga olyan volt mint az enyém/régi képeken látom/ a lányom csoportjában nemigen vannak 'kisvámpírok'...úgy vagyok vele, ha most megtanítom neki a rendszeres szájhigiéniát is, ami nekem kicsi korban elmaradt nagyobb eséllyel figyel oda nagyobb korában erre vagy esetleg nem érzi nyűgnek, mivel beépül a napi rutinjába itthon is nem csak az oviban, amit ha felvált a suli nehéz lenne az ottani fogmosást beiktatnia...hozzátenném az internetnek köszönhetően a szülő is könnyebben tájékozódik ilyen dolgokról, nem úgy mint régen és persze az ő szüleik/nagyszüleink/idejében nem volt ennyire felkapott a fogápolás sőt ennyi féle-fajta fogkefe, fogkrém sem volt a kínálatban a fürdés sem volt rendszeres nem hogy a fogmosás...ezért a mi szüleink sem foglalkoztak ezzel, miért is tették volna ha őket sem tanították meg ennek fontosságáról?!

2017. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

De én 20 éves vagyok, nem születtem olyan régen. Pedig akkor még bőven divat volt, hogy cukorba, mézbe mártották nekem a cumit is. Pedig lefekvés után szerintem max. tiszta vizet kellene inni.

Neked meg marad az, hogy majd a gyerekeid fogára jobban figyelsz, már ha lesz.

2017. nov. 13. 12:07
 10/20 anonim ***** válasza:
35%
Volt egyik osztálytársam anyja is ilyen volt. Gyereke 18 évesen szétrohadtak fogai. Most folyékony, pépes kajákon él mert nincsen foga amivel megtudná rágni az ételt. Anyuka azzal védte magát "rossz genetika" miatt lett rossz foga a gyereknek. Még anyukának is szét volt rohadva fogai. :(
2017. nov. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!