Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nehéz helyzet, vélemény?

Nehéz helyzet, vélemény?

Figyelt kérdés

Adott egy "gyerek"(azért idézőjelben, mert már nagykorú), aki elkezdte az egyetemet. 1 év után rájött, hogy nagyon rosszul választott, viszont van egy másik opció, amihez ért is, dolgozik is benne, és szereti is, és ősztől ezt a másik képzést akarná elkezdeni(eredetileg is ezt kellett volna, de mindenki hibázhat).

Adott két szülő, akik ezt képtelenek elfogadni, bezárják a gyereküket napokra a lakásba, öngyilkossággal fenyegetőznek valamint azzal hogy cirkuszt csinálnak a munkahelyen is.

A gyerekük egyelőre azt mondja otthon, hogy marad az eredeti képzésen, így a szülők boldogak, tervezik a gyerekük életét(minden nap egy újabb kis részletet),látszólag minden olyan, mintha semmi se történt volna, míg a gyerekük már nagyon nehezen bírja elviselni ezt az egészet, előbb-utóbb el akar menni otthonról, csak fél a következményektől( vagyis hogy a szülők beváltják azt, amit ígértek).



2017. júl. 1. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez zsarolás, ami bűncselekmény.

Javaslom egy pszichológus segítségének igénybe vételét. Utána nézni, hátha az egyetemen keresztül ingyen is igénybe lehet venni ilyet.

A szülők vajon tényleg komolyan gondolják, vagy csak ez egy eszköz, hogy ráerőltessék a gyerekükre az akaratukat?

2017. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

erről senkinek sincsen fogalma, jobb esetben csak egy eszköz

viszont ugye mi van akkor, ha nem, ettől fél a gyerek is

2017. júl. 1. 22:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek (lehet nem fog tetszeni)!

Tipli otthonról amint lehet! Ez a helyzet csak rosszabb lesz!

És leszarni mivel fenyegetőzik, cirkuszoljon, ha ahhoz van kedve. Magából csinál hülyét!

Mondjuk én az első bezárás után léptem volna le.

Meló + albi (szoba) és nekivágnék a tanulásnak! Annak amit szeretek! (Én ezt is tettem, nem ilyen volt a helyzetem, de hasonló "jókat" hagytam magam mögött. Nem bántam meg!)

Mivel nem írtál konkrétumot (szakot), ezért tartsd szem előtt, hogy meg is kell élni valamiből, tehát, ha álom kategória akkor halasztanám egy kicsit. De le sose tennék róla!

2017. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, ebben az esetben mi a teendő, valóban nagyon nehéz helyzet és kényes ügy.

Egy időben volt egy ismerősöm, aki hajlamos volt ilyenekkel fenyegetőzni, aztán egy idő után már nem érdekelt, látva, hogy csak fenyegetőzik vele és sose csinál semmit. Az illetőnek bevett szokása, hogy így manipulálja az embereket. Undorító módszer.

Minden képpen érdemes pszichológushoz fordulni, elmondani a problémát, és nagy valószínűséggel ő fog tudni erre megoldást keresni. Jogi úton vagy beszélni a szülőkkel, stb.

2017. júl. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TR75 ***** válasza:
100%

Csak üres fenyegetőzés.

És persze, amint lehet, tipli.


Érdemes elolvasni L. Stipkovits Erika Szeretettel sebezve c. könyvét, valamelyik típusban biztosan a szüleidre ismersz.


[link]

2017. júl. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az ilyen szulok dogoljenek meg
2017. júl. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azon is nagyon elgondolkoznék, hogy egyáltalán akarok-e valaha is velük találkozni a későbbiekben.
2017. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!