Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi költőpénzt adnátok az...

Mennyi költőpénzt adnátok az alábbi tininek?

Figyelt kérdés

Tehát: kollégista, 1-2 havonta jön haza. Az alap szükségleteket (wc papir, tusfürdő, füzetek stb.) magának kell megvegye. Csak a koli kaja van kifizetve.

Tehát mennyi pénzt adnátok a fent leírt középiskolásnak?

A kaja biztosítva van, de tudjuk milyen a menza... kell, hogy vegyen magának valami más ételt mellette, valamint az alap szükségletek, meg néha (nagy ritkán) egy mozi, meg egy könyv bele kéne férjen.

Szóval, mennyi legyen a heti/havi pénze?



2017. nov. 15. 18:17
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
81%
lehet van ahol 2 havonta jön haza a diák. simán lehet bentlakásos akár
2017. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
86%
Vannak ilyen kollégiumok, pl egyik kolesztársam a szünetekbe jár haza mert erdelyi, es az ut neki kb 10-12ora. Szerintem az idealis ilyen 20-25ezer lenne, de a ygerektol is fugg,hogy mennyire szorja a penzt. Vagy ha meg lehet oldani akkor utalni neki kisebb osszegeket ha szuksege van ra.
2017. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
16%
Persze... És nem azért mert szarik a családra, csak a pénzért tartja a markát.
2017. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
87%

Ki tudja, lehet, hogy az ország másik végéből költözött a koliba. Velem is ez volt a helyzet pár éve. Volt, hogy 4 hónapig nem voltam otthon. Nem volt sok pénzünk, igy felesleges pénzkidobásnak tartottam azt, hogy több ezer ft-ot költsek arra, hogy 2 napot otthon legyek. Hiányzott a családom, skypeon napi szinten beszéltünk.


Szerencsére megváltoztak a dolgok miután kicsit beilleszkedtem a környezetbe és elkezdtem diákmunkázni. Amig nem dolgoztam, kb 30 ezer ment el nekem egy hónapban a kajára és a bérletre együtt (nem volt menza). Szerényen de el voltam.


A kérdésben emlitett tininek kb 10/15 ezret adnék/hó (ha a kaja és a koli tényleg biztositva van neki természetesen).

2017. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
75%
A #12-es példája pl. egész jó. De ha mondjuk nyírségi család és pesti iskola, az is ilyen.
2017. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
78%
8#: Remélem nincs gyereked. Aki már 18 év alatt küldeni dolgozni a gyerekét, az miért vállal gyereket? De mellette biztosan azt is elvárod, hogy jó legyen a bizi. Megneznélek te hogy teljesítenél.
2017. nov. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 Carragher_x ***** válasza:
85%
Ahogy számolgatom kb 40 lenne az, amit reálisnak gondolok.
2017. nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó!


Ugyan nem a 8. vagyok, de hagy válaszoljak : azért, hogy megtanulja, az életben mindenért meg kell dolgozni. Az én gyerekem 14 éves, már egy éve dolgozik; ujsagot hord ki. Nem keres vele sokat, sőt. De amióta dolgozik, a tárgyak árát abban méri, hogy neki hányszor kell annyiért végig gyalogolnia a körzetét, akár hóban, sárban is. Nőtt a felelősség- és kötelességtudata, nem pazarol annyit, jobban megbecsüli a dolgait, pláne amit a saját keresetebol vett.

2017. nov. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Országok a különbségek, ezért jár csak 1-2 havonta haza. És az értelmetlen, hogy otthonról pakoljon, lévén mert általában ruhát kell cipeljen a bőröndjébe.

A bizonyitvány meg kitűnő, a magaviselet példás.

2017. nov. 15. 19:34
 20/46 Carragher_x ***** válasza:
90%

"azért, hogy megtanulja, az életben mindenért meg kell dolgozni"

Egy kamasznak van egy főállása, úgy hívják tanulás. Konkrétan több óraráfordítást igényel, mint egy 40 órás munkahét.

2017. nov. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!