Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim nem adják vissza a pénzemet?

Figyelt kérdés
Tavaly a diákmelóból összegyűjtött pénzemet(kb 120000ft-ot) kölcsönkérték decemberben a karácsonyi ajándékok vásárlása miatt,és megígérték hogy januárban kamatozva visszakapom.Ennek ellenére még a januári fizumat is kölcsönkérték.Azóta minden hónapban kölcsönkértek,születésnapomra például nem is kaptam semmit mert hát "úgy is tartoznak".Már majdnem 280000ft-al tartoznak,és amikor megkérdezem hogy mikor óhajtják visszaadni,annyit mondanak,hogy most nem tudják,mert nincs pénzük,majd valamikor visszaadják.Már rohadtul elegem van.Tudom hogy nincsenek tele,de azért másra volt pénz..

2017. nov. 16. 19:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd nekik, hogy részletekben fizessék vissza!... mert gondolom egyben nem tudnák.
2017. nov. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Azt nem vágom hogy mikor a karácsonyit nem kaptad vissza akkor MIÉRT ADTÁL MÉG?
2017. nov. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Rosszul keresnek a szuleid? Rosszabbul, mint te?
2017. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
13%
Te fizetsz a rezsibe, kajába, háztartási költségekbe?
2017. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
23%

mire kellett a pénz?

adsz amúgy haza pénzt?

2017. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
Hát, amikor en otthon éltem, nem adtam kölcsön a szüleimnek, mhanem simán bele adtam adtam rezsibe. Ok sem kölcsönöztek nekem anno az iskolára, tanszerwkre, ruhákra, stb, hanem simán megvettek őket
2017. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem keresnek keveset,meg havonta adnak nekik nagyszüleim,elvileg havi 5-600000-ből élünk,csak nagy a ház,és 5-en vagyunk.Ettől függetlenül amikor megkérdeztem hogy miért nem adják vissza akkor részletekben az volt a válasz hogy úgy sem tudják...
2017. nov. 16. 19:20
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Ha valamit kölcsönbe adnak, akkor azt vissza kell adni. A karácsonyi ajándékok vásárlása egyébként sem nélkülözhetetlen. Mondhatták volna azt is, ha nem fizetsz a közösbe, kirakuk, de nem ezt tették, innentől pedig alap, hogy a kérdező számít rá, hogy visszaadják.

Hogy mit csinálj, az attól is függ, mennyi idős vagy, tanulsz/dolgozol, milyen a viszonyotok, milyen lehetőségeid vannak az önálló életre. Valószínűnek tartom, hogy a pénzed nem látod viszont.

2017. nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
5%

Még mindig nem válaszoltál:


ADSZ HAZA PÉNZT?

Rezsi, kaja, egyebek?


Mert ha nem, akkor 280ezerből éltél egy évig (nagyon olcsón!) bár hiba volt részükről, hogy "kölcsön" címén kértek tőled.

2017. nov. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,nem adok "haza" pénzt,suliba járok,nincs állandó keresetem,és most diákmunka lehetőség sincs./17/f
2017. nov. 16. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!