Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért haragudnak rám a szüleim...

Miért haragudnak rám a szüleim, amiért a "saját" pénzemet nekem tetsző ruhákra meg sminkekre költöm?

Figyelt kérdés

18 vagyok és mivel most az érettségire készülök, nem igazán tudok dolgozni, úgyhogy egy pár hónapig még kénytelen vagyok a szüleimen élősködni.

Szóval a szüleimtől nem kapok rendszeresen hétköznapi értelemben vett zsebpénzt, szóval nincs megbeszélve, hogy havonta kapok ennyi meg annyi ft-ot, hanem úgy szoktam pénzt kapni tőlük, hogy hetente 1x-2x, amikor eszükbe jut, ideadnak 1-2 ezer ft-ot, hogy vegyek belőle magamnak kaját, viszont ilyenkor inkább nem kaját veszek ebből a pénzből, hanem elrakom és gyűjtögetem. Meg amikor megyek velük a boltba és kapnak 1-2 ezer ft visszajárót, azt is van, hogy nekem adják, szóval igy össze szokott gyűlni pár hónap alatt egy nagyobb összeg, amiből lehet vásárolni és olyankor veszek magamnak valami sminket vagy ruhákat a plázában, vagy valami parfümöt vagy más dolgot, amire épp szükségem van.

De ilyenkor állandóan megy az ordibálás, hogy miért költöm el hülyeségekre a pénzemet, el fogják venni és soha többé nem adnak pénzt a kezembe, de nem értem, miért olyan nagy baj ez, ha azt a pénzt, amit ők ideadnak, kajára költeném el, akkor is ugyanannyival lenne nekik kevesebb, mint most.

Azzal szokott lenni a leginkább bajuk, hogy a plázából vásárolok ruhákat, szerintük turkálóból kéne öltöznöm, mert az a normális és csak az újgazdag idióták vásárolnak plázában...De a turkálókban alig van normális ruha, ha találok is valami szépet, az az esetek 99%-ában nem jó rám, vagy észreveszek rajta valami más hibát. Pedig amúgy nem vagyunk olyan szegények, hogy rá legyünk szorulva a turkálóra, csak egyszerűen nem is érdekli őket, hogy mibe járnak, meg hogy hogy néznek ki.

Az a legidegesitőbb, amikor elmennek a turkálóba és én is velük tartok és azt hallgatom órákon át, hogy turkálnak a legnevetségesebb, legrondább ruhák között, amiket valaha is láttam és olvassák a cimkéiken (már amelyiken még rajta van) a legkülönbözőbb neveket, amiket még életembe nem is hallottam és mondják nekem, hogy "Há' nézd mán meg, ezek világhirű, divatos márkák, oszt te a plázába jársz ugyanezeket 10x ennyiér' megvenni!!"...

Amikor valami sminket vagy hajápolási terméket veszek, akkor is veszekednek, hogy mégis mi szükségem van nekem hajolajra meg hajhabra meg szárazsamponra? Persze ha nem használom ezeket, már szidnak, hogy milyen undoritó, hogy igy lelapul a hajam a fejemre, meg hogy hót száraz a hajam...Tehát ennyit erről..

Szóval ahogy az elején is irtam, most még nem tudok dolgozni, nem olyan válaszokat várok, hogy menjek el dolgozni, csak azt nem értem, miért olyan nagy baj, ha szeretnék jól kinézni? Főleg úgy, hogy azt a pénzt, amiből veszem a cuccaimat, amúgy is ideadnák kajára, csak én nem kajára költöm el, hanem ezekre. Szerintetek igy jogosan haragszanak rám?


2016. nov. 20. 22:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Én inkább azon akadnék ki, hogy ha kapsz pénzt kajára, akkor miért nem eszel? Illetve mit és mennyit eszel?
2016. nov. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem cigi meg pia akkor nem értem miért baj? Nem szoktam számon kérni mit vesz rajta a gyerek ha pénzt adok neki csak úgy . De azért néha egyél is :)
2016. nov. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem jól csinálod, én is mindig így csináltam, bár nekem nem szóltak érte soha, a takarékoskodásnak pont ez a lényege.
2016. nov. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%

És akkor otthon kétszer annyit eszel, miután éheztél egész nap? Mert akkor igazából az van, hogy ugyanannyit költenek az étkezésedre, csak még cserébe "lenyúlod" a pénzüket, amit kajára adtak. Vagy feleannyit eszel, ami szintén nem túl egészséges.

Viszont ha tényleg megtehetitek, akkor beszéld meg velük, a sminket/parfümöt/kozmetikumot hónapokig vagy évekig tudod használni, cserébe viszont jobban érzed magad.

Ugyanez a ruhákkal, egy leárazáskor meg simán ki lehet fogni olyan áron dolgokat, mint amennyiért a turkálóban van, vagy még ha drágább is, belefér néha ha nagyon megtetszik, persze emellett azért meg lehet nézni, hogy van-e valami jó dolog a turkálóban.

Szóval szerintem próbálj meg beszélni velük, hogy ez neked fontos, és adjanak rá néha pénzt ahelyett, hogy éheztetnéd magad. Ha meg teljesen lehetetlen beszélni velük, akkor bírd ki nyárig.

2016. nov. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Hülye lennék úgy elmenni az iskolába, hogy egész nap nem eszek semmit XD Ilyenkor itthonról viszek valami kaját, vagy esetleg heti egy-két alkalommal bemegyek a pékségbe és veszek valamit, de úgy is max 150 ft-ot fizetek egy péksüteményért, szóval még mindig megmarad egy csomó.
2016. nov. 20. 23:19
 6/22 anonim ***** válasza:
42%

Azért, mert ők azt kajára adják. Nyilván azt szeretnék, hogy egyél rendes meleg ételet, kifőzdékben, ilyesmi helyeken, nem azt, hogy egész nap péksütikkel meg szendviccsel húzd ki. Így érthető, hogy mérgesek, hogy te a kajára adott pénzt elshoppingolod. Nem tudom konkrétan mennyit költesz ezekre, de azért sminket, hajápolót elég pár havonta venni, a ruha meg pláne egy tartós dolog, én sem örülnék ha a lányom hetente menne plázázni.

Azt kéne velük megbeszélni, hogy kapj egy rendes zsebpénzt, havi pár ezer Ft ami mehet ruhára meg piperére, de NE a kaja pénzt költsd baromásgokra, mert ők azt azért adják, hogy rendesen egyél, nem azért, hogy vegyél egy ezredik felsőt. És nem vagy így nekik ugyanannyiba, ha otthonról viszel kaját.

2016. nov. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
12%
Én is kiakadnék, ha a kajapénzen vennél rucikát, meg vakolatot, ÉS otthonról vinnéd a kaját. Ez szimpla lenyúlás.
2016. nov. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
29%
Egyetértek az utolsókkal. Ez kaja pénz, azért kapod, hogy vegyél kaját rajta, nem arra kapod, hogy plázázni járj. Az meg hogy megtehetik mert van pénzük lényegtelen. A fiatalok többsége ezt a "megengedheti magának" dolgot úgy veszik, hogy ha van X összeg a számlán, akkor azt a hónap végéig mindet el lehet költeni, mert ők nem gondolnak váratlan kiadásokra, amik bármikor jöhetnek.
2016. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
94%
Anyai szemszögből nézem a dolgokat,16 éves lányom van. Én inkább büszke lennék a szüleid helyében, hogy a takarékosság, mint olyan igenis jelen van nálad. Ez mindenképpen dícséretes, ugyanakkor lehet némi igazuk a ruhák árával és a turkálóval kapcsolatosan is, DE mivel te hordod, szerintem ezt hagyják inkább rád. Az én lányom is a plázában vásárol ruhákat magának, és igen tudom, hogy sokszor olcsóbban is meg lehetne venni, de nem szólok bele, az ő dolga. Szóval annyit tudok mondani, hogy takarékoskodj úgy, ahogyan eddig, én ismeretlenül is megdicsérlek, szerintem jól csinálod. És még egy dolog: amit megspórolsz és megveszed abból a pénzből, arra jobban is vigyázunk. Tapasztalat.
2016. nov. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Fú, hát tényleg rohadt nagy lenyúlás, hogy elrakok egy db banánt vagy egy kenőmájassal megkent fél karéj kenyeret :D Beszarok, milyen emberek vannak ezen az oldalon.
2016. nov. 21. 10:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!