Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet elérni, hogy a...

Hogyan lehet elérni, hogy a szüleim felnőttként kezeljenek?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok, dolgozok, vőlegényem van, újítjuk fel a saját kis házunkat, szóval úgy érzem, elég "felnőttes" életvitelem van.

Ezt viszont a szüleim nem tudják elfogadni, folyton kérdezgetik, hogy na, mikor költözök akkor haza, beleszólnának mindenbe (étkezésem, öltözködésem, barátaim, satöbbi), tervezgetik a jövőmet (hiába mondom el nekik teljesen egyértelműen, hogy nekem megvannak a magam tervei)

A csúcs ma volt, mikor anyuval chateltünk, írta hogy betegeskedik, erre írtam, hogy én is köhögök egy kicsit, majd két óra múlva megjelent apu kocsival nálunk, hogy jött értem, visz "haza", holnap megyek dokihoz, meg a héten náluk leszek, de inkább a jövő héten is.

Köpni-nyelni nem tudtam, aztán felhúztam magam, és eljöttem vele, hogy este tudjak beszélni személyesen anyuval, hogy ez így nem állapot többé.

Viszont kicsit tanácstalan vagyok, én úgy látom, másnak magától jöttek rá a szülei, hogy a gyerekük nem 5 éves többé... vagy nem? Erre van valami trükk? Vagy mit kell csinálni velük? Az én szüleim miért nem fogadják el? Valamit kihagytam? Mi kell ahhoz, hogy felfogják?


2017. nov. 7. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az pl használna, ha ilyenkor nem mennél apáddal haza. Nem egy (vagy kettő) nagy dolgon múlik, hanem sok ilyen kicsin.
2017. nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam, muszáj ezt mostmár megbeszélni, ezért eljöttem vele, nem külön.
2017. nov. 7. 19:17
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Meg irhattad volna neki chaten is.
2017. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Magyarázhatod nyugodtan, de szigorúan a tényeknél maradva az történt, hogy apád fütyült és te ugrottál. Ezt a szüleid is így látják.
2017. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem, megmondtam nekik (apámnak a helyszínen, anyámnak telefonban - még nem ért haza), hogy ezért jövök, és reggel megyek haza.
2017. nov. 7. 19:22
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Ez pont olyan, mint mikor a kisgyerek nem kér levest, de egy kanállal eszik csak azért, hogy megkóstolja, egyet a mama kedvéért, egyet a papa kedvéért, egyet az öcsike kedvéért, aztán mindenki mosolyog rajta, mikor bizonygatja, hogy ő nem evett levest.


Miért jössz ide megkérdezni, mit csinálsz rosszul, ha meg vagy róla győződve, hogy semmit?

2017. nov. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ezerszer volt, hogy hasonló helyzetben nem jöttem, az se segített. Gondoltam, talán az segíthet, ha megbeszélem velük, de akkor ezek szerint semmi se lesz jó soha?
2017. nov. 7. 19:27
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Mondtam, nem egy nagy, sok kicsi. Semmi nem fog önmagában segíteni. Konzisztensen gyerekként viselkedsz és úgy is kezelnek. Majd ha konzisztensen felnőttként viselkedsz, akkor vagy felnőttként fognak kezelni, vagy sehogy.
2017. nov. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De akkor mi számít "felnőtt viselkedésnek" velük szemben?

Ha beszélek velük, az nem.

Ha nem beszélek velük, az se.

Akkor? Van valami köztes megoldás, vagy mi?

2017. nov. 7. 20:43
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta, hogy baj lenne, ha beszélsz velük. Ezt te találod ki, hogy lamentálhass a sanyarú sorsodon.


Ha pl apád megjelenik nálad, hogy hazavisz, akkor közlöd vele, hogy sajnálatos félreértés történt, te nem mész sehova. Aztán elküldöd, esetleg előtte behívod egy kávéra, ha amúgy is ritkán látod.

2017. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!