Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mért nem engedik a szüleim?

Mért nem engedik a szüleim?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szeretnék már régóta a spórolt, illetve a gyűjtött pénzemből egy konzolt venni, gondolok itt xbox-ra vagy ps-re, de a szüleim nem engedik azt mondják, hogy majd ha megjelenik egy új konzol akkor majd azt akarom megvenni és hülyeségre költeném folyamatosan a pénzem. UI:13 vagyok.

2017. nov. 19. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Igazuk van én se engedném, 13 évesen pont abban a korban vagy amikor rengeteget változol, lehet hogy már egy hét után megunnád.
2017. nov. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Argloss ***** válasza:
88%

Jó kérdés, hogy mi értelme a zsebpénznek, ha nem költheted el. Abból tanulnád meg, hogy mennyire gyorsan el tud fogyni a pénz, ha nem figyelsz rá oda, hogy mire költöd.

A konzolok jellemzően nem évente jelennek meg, szóval azzal el lehetne lenni egy ideig. Megeshet, hogy azt nem akarják, hogy ilyesmivel töltsd az időd.

2017. nov. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Háááát, ha neked ez a nagy vágyad, akkor lehet megengedném. Viszont ha abba gondolok bele, hogy jo drága, és még egy ok, hogy a tv/számitogép elött üljön a gyerek, akkor már lehet, hogy nem. Valamint a család anyagi helyzetétöl is függne.

Az a baj a gyerekekkel, hogy valoban nem tudják kezelni a pénzt, bár nektek szerencsére még nincsenek kiadásaitok. Attol függetlenül nem árt, ha van egy kis félretett pénzed, megalapozva a jövöd.

2017. nov. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Lehet, hogy értelmetlennek tartják, mert egy újabb ok, hogy bent ülj a szobában, egy idő után meg úgyis megunnád és ott porosodna. Plusz a te korodban még könnyen a tanulás rovására is mehet.
2017. nov. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk van xbox, én is párom is játszunk vele.

Ami tényleg probléma lehet:


-a játékok elég drágák tudnak lenni, bár vannak akciók

-a legtöbb játék nem pár órás dolog, és sok időt elvesz, de élvezetes is egyben (sokan szajkózzák, hogy nincsen értelme, stb., ez hülyeség, vannak játékok, amiket például interaktív regényként, filmként is fel lehet fogni, vagy logikai, stratégiai, stb.)

tehát ezt nehezen lehet megunni, kinőni...

De bármit írhatunk itt Neked, a szüleid álláspontját ez nem fogja megváltoztatni.

2017. nov. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Én megengedném, azzal, hogy megegyezünk ésszerű időkeretben a használatát illetően. És természetesen csak tanulás és az otthoni teendők elvégzése után játszhatsz.
2017. nov. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
...és miből vennéd a játékokat? Nem párszáz forintokért dobálják őket.
2017. nov. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
megengedném, az ő pénze, de azt is elmondanám, hogy én nem fogok neki adni, ha valamit szeretne és nem futja rá, mert az ő döntése volt hogy elszórja-e a pénzét.
2017. nov. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Valszeg azért nem engedik mert baromi drága és ők ismerik a pénz értékét te pedig még nem. Anno én folyton egy martens bakancsot akartam, hónapokon át odavoltam érte de nem volt rá pénz, végül amikor már diákmunkára jártam akkor sajnáltam rá kiadni mert sok minden másra el tudtam költeni.

Aztán felnőttem és megvettem a fizetésemből, ennek már 15 éve és a mai napig megvan. Egy konzol 10 év múlva sehol nem lesz. Szerintem semmi értelme ilyen szrokra ennyi pénzt elkölteni és tök jó, hogy a szüleid ezt átlátják.

33N

2017. nov. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Hááát, rögtön dobok egy hátast ezektől a válaszoktól.

Egyik azért nem engedné, mert sokat játszanál vele, a másik azért mert úgyis megunnád, a harmadik azért mert drága.

1. Azért lenne, hogy játsz vele.

2. Van olyan játék, amit a gyerek /felnőtt/ soha nem un meg?

3. Azért kaptad a pénzt, hogy arra költsd el amire szeretnéd.

Esetleg egy régebbi tipust használtan, amihez adnak játékokat is, arra nem kellene folyamatosan költeni.

Ha új konzolt szeretnének veled vetetni a szüleid új játékokkal, az nagyon drága lesz.

2017. nov. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!