Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy a szüleim 20 évesen nem engedik, hogy az esti buli után egyedül jöjjek haza?

Figyelt kérdés
Budapest belvárosából kell hazamennem a 19. kerületbe, még éjfél előtt. Anyám folyton azon veszekszik velem, hogy azt akarja, apám jöjjön el értem kocsival, de ez annyira gáz. Senki mással nem csinálják ezt a szülei. A barátnőm, akivel megyek, nem is Pesten lakik, mégis hazamehet egyedül.
2017. jún. 29. 09:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Az a nem normális, hogy:

-20 évesen "engedik" vagy sem

-20 évesen erről kérdést írsz ki

-20 évesen a "barátnőm hazamehet egyedül"

-20 évesen nem vagy annyira felnőtt, hogy örülj az ingyenfuvarnak az ócska BKV helyett

-20 évesen ezt mással azért "nem csinálják a szülei", mert úgynevezett felnőttek, veled ellentétben


És te szavazhatsz 2 éve ...

2017. jún. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem látom, hogy 20 éves vagy, azt hiszem 15-16. Anyám a te korodban gyereket nevelt, mellette dolgozott és tanult. Nincs még 35 éves, szóval nem egy öreglányról beszélünk. Hihetetlen számomra, hogy sok 20 éves nő agyilag kislány manapság. Még ott tart, hogy mit enged meg anyuci és apuci és legfőbb gondja a bulizás.

Egyébként én sem örülnék, ha a gyerekem Pesten egyedül mászkálna éjjel. Nappal sem lehet úgy közlekedni, hogy ne jöjjön feléd egy cigány koldus vagy egy csöves. A barátnőd nem Pesten lakik.

2017. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom féltenek és nem akarják, hogy mások használják a szerveidet.


Egyébként nyilván van oka annak, hogy ennyire gyerekként kezelnek. Én ezen gondolkoznék el. Nem mellesleg előzőnek igaza van, elég tré buli után várni a buszt vagy a taxit, én néha ölni tudnék azért ha anyu lejönne értem. :D


Ha meg ennyire nem akarod, akkor megmondod hogy egyedül mész és kész.

2017. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Hú, de ciki, tényleg.


Én tök örültem volna, ha apám értem jön, és nem kell télen is a hidegben ácsorogni fél órát a hévre várva - vagy kettőt, míg jött az első.

2017. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

Remélem az én lányomnak nem lesz ilyen baja....

Amúgy ott a taxi, csak kicsit drága, de a "kirabolnak, megvernek, megerőszakolnak"-nál mindenképpen olcsóbb, és nem "gáz".

Mondjuk én olyan vagyok, hogy az én lányomnak tutira nem lesz "gáz", hogy a "fater megy érte", mivel én túl a 30-on is általában akkora zenével érkezek, hogy három sarokról hallják :) Ja, kicsit "haza is beszéltem", mert taxis vagyok, mondjuk nem pesten. :)

2017. jún. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

valahol megértem az aggódásukat,hiszen tele vannak a hírek eltűnt fiatalokkal.

Én is nyugodtabb lennék ha tudnám valaki hazakíséri a gyerekem,vagy taxival jönne haza.

2017. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem normális, már felnőtt vagy és nem fognak megerőszakolni az éjszakai buszon. De, a helyedben elfogadnám a fuvart. 20 évesen ez már nem ciki kategória. 16 évesek foglalkoznak ilyesmivel, egy 20 éves belátja, hogy, így kényelmesebb, mint tömegközlekedéssel, a barátaid előtt sem ciki.
2017. jún. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Hát nem is a buszon erőszakolnák meg..

Hanem előtte vagy miutan leszállt..

2017. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

8 és a többiek

Én nagyjábol 10 éven keresztül jártam naponta éjjel haza a városból és egyszer sem akartak megeröszakolni, sőt semmi veszélyes nem történt (a rosszabb kerületekben sem), évente egy ilyen eset ha van budapesten, olyankor tele van vele a híradó. Részegeket persze lehet látni, ha valaki ettől is kiborul, akkor ne mászkáljon éjjel. Ettől függetlenül ha valaki hazavitt kocsival, akkor annak nagyon örültem, ne olyan menő dolog az éjszakai tömegközlekedés.

2017. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
9es, egyet értek. De sajnos bármikor lehetsz te az az "évente egy eset". Ha nem muszáj, ne kísértsük a sorsot. Ha inni volt miből, akkor tessék taxiba pattanni, lehet 4000 ft (csak írtam egy összeget az egyszerűség végett), de ha már pl egy albérletben vagy szomszédságban 4en laktok, akkor az 1000 ft/fő. Ha elittál több ezret este, akkor nem ér egy ezrest az, hogy biztonságban haza is juss? Ne vicceljünk már...
2017. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!