Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó az egyes szülőknek,...

Miért jó az egyes szülőknek, hogy a gyereküket megfosztják a privát szférától?

Figyelt kérdés

Ismerősünknél voltunk, de azóta nem tudom hova tenni az esetet.

A szülők teljesen normálisak, van egy 14 és egy 12 éves gyerekük. A lényeg az, hogy csak olyan könyvet olvashatnak, amit a szülők megengednek, csak olyan zenét hallgathatnak, amit a szülők megengednek, nem mehet a nagyobbik a barátaival semerre, max a ház udvarában, internetezni csak úgy lehet, hogy állandóan nézegetik a szülők az előzményeket, sőt, a beszélgetéseket, telefonon az SMS-eket is.

Amikor ott voltunk, akkor a nagyobbik megkérdezte, internetezhet-e, erre apuka mondta, hogy nem, mert most nem érnek rá leellenőrizgetni az előzményeket.

Anyuka el is mesélte, hogy a kisebbik gyerek 2 hétig büntetésben volt, mert youtube-n olyan zenét hallgatott, ami anyuka szerint tilos és káros.


Én megkérdeztem tőlük, hogy mire jó ez. Válasz: manapság a gyerekek el vannak kallódva, a szülő feladata őket maximálisan terelni, mert hát a gyerek honnan tudná, mi a jó, mi a nem.


Nem akartam beleszólni, de nem értem ezt a hozzáállást. A szülők nem mélyvallásosak, tehát nem erről van szó, teljesen normális életet élnek, de a gyerekeiket abszolút megfosztják mindenféle privát szférától.


Vagy tényleg szüksége van egy gyereknek manapság ekkora korlátokra?

Ti mit gondoltok erről? Én belegondoltam magamat a helyzetükbe, és konkrétan megőrülnék, ha a szülők állandóan a hátsómban lennének, és még azt is ellenőriznék, mikor veszek levegőt.


De az ilyen szülők mit hisznek?



2017. nov. 22. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

A zene korlatozas talan tulzas, de valoban szukseg van ilyen korlatokra.


Manapsag a kamaszkor 30 eves korig tart, es 18 evesek olyan butak mint par evtizeddel ezelott a 8 evesek.

2017. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Féltik a gyereküket, hozzáteszem jogosan. Csak szerintem ezt nem így kéne mert így a gyerek nem tanul meg önálló döntéseket hozni. A normális az lenne ha a szülő felhívja a figyelmet a veszélyekre és aztán megbízna a saját gyermekébe, hogy nem csinál hülyeséget, ha igen akkor meg segítséget kér a szülőtől

De így nem lesz bizalmi viszony mert egyszercsak felnőnek a gyerekek és lesz önálló akaratuk és ha a szülő akkor is pórázon tartja jön a lázadàs.....vagy.egy muja szerencsétlent nevelnek aki 40 évesen is otthon fog lakni.

2017. nov. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
A szülők aggodalmának a hátterét értem, de konkrétan amit csinálnak, annak kétféle kimenetele lehet: a gyerekekből vagy döntés- és életképtelen szerencsétlenek lesznek, akik alkalmatlanok a felnőtt életre, vagy a mélyből majd áttör náluk a lázadó szellem, és egy életre megszakítják a kapcsolatot a szülőkkel. Aztán pedig megfizetik a maguk kárán a tanulópénzt az életben, mert a nagy "terelgetésben" csak azt nem tapasztalták ki, hogy hol vannak a reális határok (nem azok, amiket apuci-anyuci úgy gondol).
2017. nov. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Mert a lányok cak azt olvassák, amit a szüleik mondanak, na ne röhögtess :D


Persze, otthon igen, suliban meg minden mást.


Az előzmények ellenőrzése 12 éves kislánynál tök jogos, nálunk szűrő van a gépen, ami pl a videómegosztókat nem támogatja, továbbá fészbókozni is csak úgy lehet, ha néha ránézek.

Nincsenek illúzióim, sok pedofil vadászik a gyerekekre, és sok 16 éves "tini" inkább egy 50-es pasi.


Egyébként ennek csak az lesz az eredménye, hogy 18-19 évesen lelép a gyerek és "elkezd élni". Amiből következik a jó eséllyel szex orrba-szájba, drogozás (fű, legalábbis), hányásig ivás bulikban, stb.


Szar nevelés.

2017. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Valahol megértem a szülőket, de ez túlzás.
2017. nov. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyen gyerekek szokták megölni a szüleiket 30 késszúrással a szembe.
2017. nov. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Mit jelent az, hogy a szülők "normálisak", mert nem vallásosak?:D Elképesztő, milyen tévképzetek élnek egyesekben.

Abban igazuk van, hogy ennyi idősen még valamennyire terelni ajánlatos a gyereket, csak nem így. A gyereknevelés egy folyamat, ami csecsemőkorban kezdődik, ha kicsi koruktól formálták az ízlésüket azzal, hogy megismertették őket a minőségi zenével, irodalommal, képzőművészettel, akkor nem kell tiltani a kamaszt, és megrostálni, mit hallgat vagy olvas, mert megvannak az alapok. A helyes internethasználatra is rá kell nevelni őket, megismertetni a veszélyekkel, buktatókkal. Be lehet kapcsolni a szűrést, a facebookot én úgy engedtem a gyereknek, hogy megbeszéltük, én is ismerem a felhasználónevét, jelszavát, és ha bárki ismeretlen fel akarja venni vele a kapcsolatot, akkor szól. Egyszer-kétszer ránéztem a profiljára, most is bármikor megtehetném, de fölösleges, úgy használja, ahogy megbeszéltük. Hozzáteszem, ő is hozzáfér az enyémhez, ha akar, nincs rajta semmi olyan, amit ne láthatna. Ez az udvarba zárás meg végképp értelmetlen, pont attól fosztják meg a gyereket, amit ennyi idősen már meg kéne tanulnia.

2017. nov. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Én két ilyen szülőpárt ismerek, ahol kb ez a nevelési módszer.

Az egyik helyen 3 gyerek volt, egy öngyilkos lett 20 évesen, egy most 50 éves és a szüleivel él, soha nem is volt senkije, a harmadik gyerek pedig inkább bevonult apácának.

A másik helyen egy lány van. Mikor 18 lett, lelépett otthonról, azóta ordas nagy ribizli, piál, drogozik, kefél mindenkivel, mert végre megtehet bármit amit csak akar.


Nem csinálnék ilyet.

2017. nov. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Így alakul ki, hogy titkolózni fognak. Arra kéne törekedni, hogy megbízzanak bennünk és akkor nagyobb eséllyel elmesélik a dolgaikat és figyelmeztetheted a veszélyekre. Nyilván kell határvonalat húzni, de éreztetni kell azt is, hogy mi is bízunk bennük.
2017. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Valahol megértem őket, de szerintem nem így kéne csinálni. A gyereknek kellenek a korlátok, de ez kissé túlzás. 12 éves gyerek esetében megértem, ott ellenőrizni kell és nincs fészbuk és hasonló oldalak. 14-nél már ehetne kicsivel engedékenyebb, így csak az ellenkezőjét éri el. Viszont abban igaza van, hogy szigorúbban kell fogni őket, lásd mostani életképtelen generáció.
2017. nov. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!