Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha szeretnék egy...

Mit tegyek ha szeretnék egy lovat és nem kaphatom meg? Leírás!

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnèk egy lovat 9 ève.Van rà pènz,hely,istàllò,van aki foglalkozon vele csak azt mondjàk,hogyha pàr èvet vàrunk akkor lesz lovam.Ha ezzel nyaggatom a szüleimet,tudom hogy nem kapok mèg egy pònit se.Anyukàm szereti a lovakat ő nèha beleeggyezik nèha nem.A nagyszüleim nem èlnek ők màr nem tudnànak tàmogatni😢.Türelmesen kivàrom ezt a pàr èvet,de azèrt mèg is egy "kicsit" hamarabb szeretnèk lovat.Kèrlek segìtsetek!
2017. dec. 2. 07:23
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
80%

17.

A városban viszont igen, nagy szám lovat tartani, mert itt nem építünk istállót a kertbe, zömében nem állatokkal foglalkozunk, hanem irodába stb. járunk dolgozni. Sok pénz, valahol lovat tartani, ismerősnek van, ők is bérlovagoltatnak, így valamennyire visszajön a fenntartása.

2017. dec. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
54%

Ha lovagol valaki, az nem azt jelenti, hogy loval kozlekedik a mindennapi eletben :) Egy uszo sem uszik el a Lidl-be :)))

Lovaglas sport, hobby, szorakozas.

2017. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
83%

Falusi ember olyan állatot tart, amiből haszna van. Lovaglásra max akkor tart lovat, ha 1. ez a hobbija, és van rá fölösleges pénze, 2. bértartásra lovasoknak, pénzért.

Egyébként kíváncsi lennék, hány éves vagy, kérdező, mióta lovagolsz és milyen szinten vagy. Arra is, hogy honnan veszed, hogy "van rá pénz" - az ugyanis, hogy a szüleid nem minimálbéren vannak, messze nem azt jelenti, hogy lótartásba kívánják ölni a pénzüket, lehetnek sokkal értelmesebb céljaik is. Nem a legolcsóbb sport a lovaglás, saját lónak csak igen magas versenyszinten van értelme (akkor sem elengedhetetlen), az, hogy egy tini hobbiból lovagolgat pár évig, semmiképp sem indokolja.

2017. dec. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
93%

Ez a falusi vs városi dolog hülyeség. :D Én olyan faluban nőttem fel, ahol még jár lovaskocsi, teheneket sem csak a csoki csomagolásán látni és a disznóól tetején játszottam, ha épp nem a libákat kergettem. DE! Ettől még senki nem csóró és nagyon kevesen tartanak ma már állatot pont azért, mert drága és időigényes. Kiskoromban 2 családnak voltak tehenei a faluban, mindenki más tőlük tudott tejet venni vagy a boltból. Az egyik néni a férje halála után eladta a jószágokat, mert sem anyagilag, sem fizikailag nem bírta egyedül. Még, ha a pénz meg is van rá akkor is kell rá idő, főleg egy lóra, akit mozgatni kell akár haszonállat akár hobbi. Mert még a disznót hagyján, hogy lényegébe csak eteted, néha kitakarítód aztán levágod. Egy lovat mozgatni kell. Falun van pár ló, akiket munkára használnak, szekeret-, ekét húzni, de azokat is járatják télen futószáron és erre a legtöbb mai embernek iskola, munka háztartás, gyerekek mellett nincs ideje, hacsak nem ez a munkája. Régen, mikor ebből éltek az más volt nyilván, mert maguknak termelték meg a takarmányt is és nem kellett tízezreket otthagyni a purinás kocsinál. Ma viszont jó erőben lévő nyugdíjasokon kívül nem hiszem, hogy bárkinek lenne ideje felkapálni, beültetni a fél domboldalt mindennel, aztán karban is tartani. Nekem még nagyszüleimnek hála volt ilyenben részem, de a legtöbb falusi nem így él. A többségnek ugyanúgy van kocsija, meg tudja venni a márkás ruhákat is és nem beszél tájszólással. De ugyan úgy egy városi ember is lehet szegény és járhat melegítőbe, hiába van a szomszédban a pláza, ha nincs rá pénze. Ma már nem tart 3 napig eljutni egy városba, hogy csak a legszükségesebbeket beszerezzék. :D Sajnálom, ha leromboltam pár illúziót.


(Egyszer az utcánkba költözött valami városi nyugdíjas pár és a férfi vett magának mindenféle nyúlott, gagyi melegítőt meg pólót, mert "úgy látta, itt ez a divat". Aztán el kellett neki magyarázni, hogy nem azért járkál a szomszéd olajfoltos pólóba meg gumicsizmába a portáján, mert ez annyira trendi, hanem mert nem a munkába járós ruhájába fogja szerelni a traktort. Valamint én sem azért csüngök szakadt pólóba a fán, mert kamaszként nincs jobb dolgom, hanem mert valakinek le kell szedni az almát. Nem vagyunk csórók és igénytelenek, csak nem a "szép" ruhánkba fogjuk kapálni a kertet.)


Egy lovat fenntartani idő és pénz. Ha meg más foglalkozik vele a "gazdája" helyett akkor meg végképp semmi értelme, csak hogy néha rá tudj ülni. Akkor már inkább járj el lovagolni. Ha meg ígyis úgyis kapsz lovat akkor meg járt addig lovagolni amég nem lesz sajátod. Beszélgess más lovasokkal, hogy mennyi időt szánnak az állataikra és gondold végig, hogy neked lesz e annyi. Ebből te is látod, hogy tényleg alkalmas vagy e rá és a szüleid is látják, hogy komolyan veszed és nem csak mutogatni kell.

2017. dec. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
83%
A gyerek azt hiszi, van mindenre penz, de ez nem olyan biztos, foleg, hogy szulei par ev elmultjara beigertek. Addig talan valahogy osszegyujtik.
2017. dec. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
91%

Valamilyen oka csak van annak, hogy a szüleid nemet mondanak.

Örülj neki, hogy jó helyzetben vagytok, gondolom lovagolni tudsz rendszeresen járni. Érd be azzal egyelőre, aztán ha felnősz és még mindig a saját ló az álmod, akkor megveszed majd.

Tudom, nehéz dolog kivárni, hogy felnőj, de eljön az is.

Gondolom félnek a szüleid, hogy ha megveszik, akkor egyrészt rengeteg pénzbe lesz, másrészt pedig lehet, hogy ráunsz.

A kamaszoknál és a gyerekeknél is gyakori a minden csoda 3 napig tart szindróma.

Vágyik valamire, mindent megígér. Megkapja aztán egy idő után már unja, a szülőkre hárul minden felelősség és teendő.

Ezt nem csak a lóra értem.

Én gyereknek csak akkor vennék állatot, ha én magam is vágynék rá és ellátnám, ha a gyerekem már unalmasnak tartja vagy éppen elment gimnáziumba vagy egyetemre másik városba tanulni.. És csak hetente, kéthetente jön haza 2 napra..

Ez is nagyon gyakori eset.

Szerintem érd be a lovagolással még.



A többi kommentre reagálva.. Hát nem is értem néhányan teljesen nem tudják, hogy milyen ma egy falu.:D Igen, más , mint a város, de ne úgy képzeljük már el, hogy mindenkinek van mindenféle jószág otthon és gazdálkodik meg ilyenek.

A fenéket.

A legtöbbség ugyanúgy a városba jár be dolgozni nap , mint nap.

Ha van is otthon a kertjében egy pár tő paradicsom vagy 1-2 fa, az még elképzelhető. De az nem jár olyan sok munkával.

Jószágot nagyon kevesen tartanak már.Tyúkokat esetleg, de ilyen nagyobb állat ritkán szokott lenni.

Több ezres faluban két kezemen meg tudom számolni, hogy hány családnak van tehene pl..

És ugyanúgy faluban is vannak laktóz és glutén érzékenyek..

Ez nem egy városi dolog..

2017. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
96%

''Varosi embernek autoja van (sokmillioert) ... videki embernek lova van (parszazezerert).''

Auto is van párszáz ezerért ,meg lóbol is van sokmilliórért.

Nekünk volt lovunk ,kettő (ugye tudod ,hogy'egy ló egyedül nem érzi jól magát.)

n25

2017. dec. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
88%
Neked egy olyan ló kéne aki valaki másé, te meg néha ráülsz.
2017. dec. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
84%

19es, te még életedben nem jártál vidéken igaz? A lefejt tejet sem lehet ám csak úgy a bociból inni, fel kell forralni. Vidéken is van olyan, aki bizony nem bírja a házi tejet. Ráadásul lovagolni csak kb májustól októberig lehet, mert a köztes időben mindig vagy jég, vagy latyak vagy hó van a földutakon, kövesúton meg ugye nem mehetsz lóval.

Lehet meglep, de itt vidéken is több embernek van autója mint lova, mivel olcsóbb fenntartani.

2017. dec. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
23%

Nagyot akartal mondani 29-es es majdnem sikerult is. En mar ittam friss tejet es emlekeimben nem ugy el, hogy a teheneszetben forralnak a tejet :) Szurik es hutik. Nem forralnak semmit sem, csak a tejgyarban.

Szoval jo nagy szad van, csak a butasag dol ki belole.

2017. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!