Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha szeretnék egy...

Mit tegyek ha szeretnék egy lovat és nem kaphatom meg? Leírás!

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnèk egy lovat 9 ève.Van rà pènz,hely,istàllò,van aki foglalkozon vele csak azt mondjàk,hogyha pàr èvet vàrunk akkor lesz lovam.Ha ezzel nyaggatom a szüleimet,tudom hogy nem kapok mèg egy pònit se.Anyukàm szereti a lovakat ő nèha beleeggyezik nèha nem.A nagyszüleim nem èlnek ők màr nem tudnànak tàmogatni😢.Türelmesen kivàrom ezt a pàr èvet,de azèrt mèg is egy "kicsit" hamarabb szeretnèk lovat.Kèrlek segìtsetek!
2017. dec. 2. 07:23
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
78%
Hát akkor az emlékeid régiek lehetnek... anyám tehenészetben dolgozott, már nyugdíjas- de náluk sem engedték hogy forralatlan tejet igyanak. Az meg magánügy hogy ki mit tesz a megvásárolt tejjel, van-e esze hozzá hogy felforralja vagy sem.
2017. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
49%
Ki beszélt itt tehenészetekről? Először tanulj meg mondatot értelmezni, azután játszd az okost:-) Itt vidéken ugyanis nem sok tehenészet van, inkább házaknál tartják őket, és az emberek is háztól veszik a házi tejet, amit otthon forralnak fel. Ez a dolog nyitja. Majdnem sikerült okosnak tűnnöd, de majd legközelebb hátha összejön:-)
2017. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom, azért néhány válaszoló jól eltájolódott :D Falun élek, az egész faluban egy tehén van, meg pár ló. Ne azt képzeljük már, hogy a vidéki emberek a határban lovagolnak szórakozásból, mert nincs így. Kocsi -kis túlzással- minden háztartásban van, állat viszont általában kutya, macska, esetleg baromfiak. Már nem sokan tartanak tehenet, kecskét, főleg nem lovat. A ló ma már nem haszonállat, hanem hobbiállat. Olyan hobbiállat, ami egy dolgot szeret nagyon - a pénzszagot. A ló a jómód jele vidéken is.
2017. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Dettó... falusi vagyok, van az egész faluban kettő tehén. Nem értem, egyesek miért hiszik hogy a falusiak a középkorban élnek? Itt van a tehenészet a falu szomszédságában, ha valaki nem bolti tejet akar, oda megy vásárolni. Senki sem jár erre lovon, ellenben sokaknak van motorja, meg autója. Ja, és láss csodát, Internet, meg a többi "városi huncutság" Itt is ismertek egytől-egyig. Itt is ugyanúgy buliznak, pizzáznak, biliárdoznak a gyerekek mint akárhol máshol. Max itt nem kell ezt lesni hogy autóbaleset éri a gyereket mikor hazafelé tart, mert simán hazagyalogol. És nem, nem lovagol... Sem a faluban, sem a "határban"
2017. dec. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
"...van aki foglalkozzon vele...". És te vagy az a valaki? Ha nem, akkor miért nem? Ha már annyira szeretnél egy lovat...
2017. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
77%
Pláne ilyen névvel: "Lovasvagyok".
2017. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
93%

"van aki foglalkozon vele"


Magyarul te le se sz@rod, hogy milyen szükségletei vannak egy lónak, hogyan kell gondozni, mit kell csinálni, hogy egészséges legyen, hogyan kell ápolni stb. Gondolom a ló csak azért kell, hogy a valagadat lötyögtesd rajta pár kör erejéig, meg felnyomd a képeket az "insztára" meg a facebook-ra a barinőknek, akik majd hanyatt esnek, hogy neked már lovad is van.


Figyelj, ezek alapján remélem sosem lesz lovad!

A ló drága, a MEGFELELŐ tartása még drágább, és tudod nem elég annyi, hogy berakod valami istállóba, aztán néha megeteted meg adsz neki vizet. Ha pedig nem is te foglalkozol vele, akkor mi a fenének neked ló? Miért akarsz egy lovat, ha a vele járó kötelességeket nem vagy hajlandó elvállalni? Nagyon gyerek vagy még ahhoz, hogy bármilyen nagyobb felelősséget igénylő állatod legyen.

A helyesírásod és a fogalmazásod pedig borzalmas. Ne lovat akarj, hanem egy jó vastag nyelvtankönyvet különórákkal.

2017. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Te tipikusan olyan gyerek vagy, aki csak hirtelen felindulásból meg rózsaszín ködös elképzelésből akar állatot, mert az milyen menő/szuper/cuki/édes stb., de a vele járó feladatokat, problémákat meg majd megoldja más ugye...

Az állattartás nem erről szól. Ha én a szüleid helyében lennék, garantáltan nem vennék neked lovat. A leírásodból is látszik, hogy foglalkozni nem akarnál vele, csak a "jó oldala" kéne, hogy lovagolhatsz meg simogathatod meg mutogathatod másnak. Én több embert is ismerek, akinek van lova, és mindegyik kivétel nélkül nagyon ért hozzá, tudják, hogy kell ellátni, gondozni, tisztán tartani.

Feltételezem te nem óhajtod az istállóját kitakarítani (kilapátolni a lócitromot), nem akarod tisztán tartani, nem akarod gondozni, mert az nem kényelmes, arra ott lesz más...Ezzel tulajdonképpen a szüleid saját maguknak vennének egy lovat, amit a gyerekük néha-néha megsimogat meg pacizik rajta egyet.


Gondolom a szüleid is azért mondják, hogy majd évek múlva, mert tisztában vannak vele, hogy micsoda gyerekesen állsz a témához. Igazuk is van.

2017. dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:

Szia! Lehet, hogy egy kicsit késön írok, de szerintem több oka is lehet, hogy még várnod kell a lóra.

Ha van pénz az istállóra, étellre, helyre, akkor nem pénzügyi dologról van szó. Jó lenne tudni, hogy hány éves vagy. Ha most fogod elkezdeni a gimit/egyetemet, akkor meg tudom értenni a szüleidet. A sok tanulás mellett nehéz lesz elég idöt szakítani a lóra. Egy lovat hetente 5-6:szor kell meglovagoltatni + enni, inni adni + törödni vele. Még sorolhatnám, de szerintem értitek, hogy mire célzok. Ez rengeteg idö! Hogy vágysz egy lóra (sokan csinálják ezt) és, hogy már ilyen közel vagy ahoz hogy megkapd, megértelek.

Ha tényleg annyira akarod, bizonyísd be, hogy készen állsz rá, hogy legyen egy saját lovad. Ahoz jól kell tudni lovagolni, de ismerni is kell a lovakat. Ha történik esetleg egy baleset, akkor fel legyél rá készülve és tudjad, hogy mit kell csinálni abban az esetben. A lovak szokásairól is tudni kell. Mennyit eszik, mikor kell megvizsgáltatni, patkolni stb.

Remélem, hogy segíthettem, de ha mégis várnod kell a lóra, akkor legalább lesz elég idöd, hogy felkészülhess egy saját ló tartására! :)

2017. dec. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ezzel csak egy baj van.

A kérdező is leírta: "van aki foglalkozon vele"

Ergo nem ő fog foglalkozni vele, nem ő viseli a gondját, mert vagy nincs ideje, vagy nincs kedve, vagy mindkettő. Egy ló nagyon sok gonddal és törődéssel jár, ezt a kérdező pedig komfortosan másra hárítja, hogy neki ezekkel ne kelljen bajlódnia. Teljesen megértem a szüleit, hogy nem vesznek lovat. Majd akkor áll készen a kérdező erre, ha vállalja az ÖSSZES plusz munkát és negatív dolgot, ami egy ló tartásával jár, és nem csak pár napig/hétig. Ameddig húzza a száját, meg "van más aki foglalkozzon vele", addig még egy aranyhalat sem vennék neki.

Csak azért nem dobnék ki több százezer forintot az ablakon, mert a kis csitri lányka pacikázni akar. Erre találták fel a lovas klubokat, ahol lovagolni lehet meg a lovakat valamilyen szinten gondozni (felügyelet mellett) úgy, hogy nem kell megvenned a lovat.

2017. dec. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!